logologo_small

Plavci bojujú o rovnaký prístup, Ivan Šulek: Trpíme dvakrát!

utorok, 13.10.2020|Posledná aktualizácia 13.10.2020 16:28

Ústredný krízový štáb SR po vyhodnotení podkladov zo sobotňajšieho rokovania Pandemickej komisie vlády SR navrhol zákaz konania hromadných podujatí, vrátane športových. Dnes sa v priestoroch Slovenskej plaveckej federácie uskutočnilo stretnutie prezidenta SPF s médiami.

Slovenská plavecká federácia (SPF) nie je spokojná s opatreniami, ktoré sa na Slovensku prijímajú v súvislosti so zhoršujúcou sa pandémiou koronavírusu. Nepáči sa jej, že päť športov bude môcť naďalej trénovať i hrať a ostatné budú musieť obmedziť činnosť na minimum. Pod plavecké športy pritom patria aj vodné pólistky, ktoré majú ešte šancu dostať sa na budúcoročnú olympiádu v Tokiu. Plavecké hnutie požaduje, aby prijaté opatrenia boli jednoznačné a spravodlivé pre všetkých.Ústredný krízový štáb SR po vyhodnotení podkladov zo sobotňajšieho rokovania Pandemickej komisie vlády SR navrhol zákaz konania hromadných podujatí, vrátane športových. Výnimku dostali najvyššie súťaže vo futbale, hokeji, volejbale, hádzanej a basketbale. "Nezávidím žiadnemu športu, no zdá sa mi to nelogické, keď môže trénovať päť športov, navyše k tomu kontaktných. V prvej vlne to bolo presne naopak. Teraz sú individuálne športy v podstate úplne odstavené, vrátane toho nášho, hoci chlórovaný bazén je v podstate celotelová dezinfekcia," posťažoval sa v utorok na tlačovej konferencii prezident SPF Ivan Šulek.Ten si už pýtal vysvetlenie aj od štátneho tajomníka pre šport Ivana Husára, no odpoveď ho neuspokojila. "Dostal som odpoveď, že týchto päť športov je profesionálnych a zamestnávajú tisícky ľudí. Ja si dovolím verejne pripomenúť, že členovia nášho hnutia trpia dvakrát. Nedokážeme ich na plný úväzok zamestnať my a po zavretí bazénov si nemôžu privyrábať ako tréneri plávania ani súkromne," pripomenul.Prezident SPF poukázal aj na to, že päť kolektívnych športov bude môcť aj naďalej trénovať a hrať, no o túto možnosť príde ten jediný, ktorý môže ešte zabojovať o účasť na budúcoročnom najväčšom športovom sviatku. "Pokiaľ vieme, vodné pólistky sú jediným kolektívnym športom, ktorý ešte bojuje o účasť na olympiádu v Tokiu. Teraz prišli o možnosť trénovať, čo je veľmi nepríjemné," upozornil Ivan Šulek, ktorý však zároveň zdôraznil, že SPF v žiadnom prípade nekritizuje sprísnenie opatrení a uvedomuje si komplikovanú situáciu s ohľadom na verejné zdravie. "Nechceme ísť proti opatreniam, len chceme, aby boli jednoznačné a aby všetci mali rovnaké podmienky na činnosť," povedal.

Autor: TASR, celý článok aj s dvoma videami : https://www.teraz.sk/sport/opatrenia-plavci-bojuju-o-rovnaky-pr/499936-clanok.html

VIDEO z dnešného vystúpenia prezidenta SPF Ivana Šuleka : https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=EZHkrh4bLDU&fbclid=IwAR0cLY74Vpy9rfBBfLp8GTr4HfzFSkpDxn17He3a2T4D73lfwMONQgQqjng&app=desktop


Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávaniediaľkové plávaniesynchrovodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

Včera

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!

Včera

V druhý deň súťaží na CECJM 2024 v Belehrade strieborná medaila pre Slovensko

Včera

O slovo sa hlási 3.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Piešťanoch!

Včera

Vo Viedni štartujú ME juniorov v diaľkovom plávaní

11.7.2024

Úvodný deň na CECJM 2024 v srbskom Belehrade!

11.7.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Prípravný zraz pred Majstrovstvami Európy Juniorov, 24. - 29.06.2024, Šoproň, Maďarsko

10.7.2024

Naša mládež smeruje do Belehradu a do Viedne na ďalšie významné podujatia!

9.7.2024

Vodné pólistky Slávie UK Bratislava sú premiérovo majsterky Slovenska!

9.7.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie CECJM, 10. - 12.07.2024, Belehrad/SRB

9.7.2024

Viktória Reichová má za sebou Supefinále v Budapešti, vo voľnom sóle obsadila 9.miesto

8.7.2024

Záverečný deň na 50.ME v plávaní juniorov vo Vilniuse

7.7.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK