logologo_small

Plavec Richard Nagy v novoročnej ankete denníka Šport

utorok, 05.01.2021|Posledná aktualizácia 5.1.2021 14:17



Krátko po vstupe do nového roka 2021 denník Šport vyspovedal slovenských športovcov v jeho ,, Novoročnej ankete " a položil štyri zaujímavé otázky. Do ankety sa zmestili JÁN SÝKORA hokejový útočník Detvy, JÁN HASPRA ml. tréner futbalistov MFK Ružomberok, RICHARD VARGA najlepší slovenský triatlonista, JAKUB GRIGAR prvý istý slovenský účastník OH v Tokiu vo vodnom slalome, ANDREJ KOLLÁR hokejový útočník Nitry, IGOR ŠEMRINEC futbalový brankár AS Trenčín, DENIS MYŠÁK strieborný olympijský medailista a majster sveta v rýchlostnej kanoistike a medzi oslovenými bol aj 6-násobný plavec roka na Slovensku RICHARD NAGY, strieborný medailista z ME 2015.

A ako zneli otázky ?

1. AKO BUDETE SPOMÍNAŤ NA ROK 2020?
2. ČO ŽELÁTE V NOVOM ROKU SEBE A SLOVENSKÉMU ŠPORTU?
3. ČO BY STE CHCELI DOSIAHNUŤ V TEJTO SEZÓNE?
4. NA KTORÉ ŠPORTOVÉ PODUJATIE SA NAJVIAC TEŠÍTE AKO DIVÁK?
5. USKUTOČNIA SA PODĽA VÁS OH V TOKIU? AK ÁNO, KOĽKO MEDAILÍ ZÍSKA SLOVENSKO?


Pozrite si Rišove odpovede :

1. ,, Zmiešane. Dobre som si síce oddýchol od športu, ale zároveň to bol škrt cez rozpočet, keďže mala byť olympiáda a bol som pripravený podávať výkony a nie sedieť doma a nanajvýš bicyklovať a behať."

2. „Obom to isté. Nech sa nám darí a nech sa vrátime čo najskôr do normálu. A ešte špeciálne slovenskému plávaniu, nech sa otvoria bazény.“

3. „Moje plány sa nemenia. Stále by som sa chcel kvalifikovať na olympiádu a na nej zaplávať čo najlepšie. Najväčšiu šancu vidím v polohovke na štyristo metrov a kraulovej osemstovke, ak ju budem plávať. Skrátka na tých dlhých nudných tratiach, počas ktorých púšťajú snooker na eurosporte... Rád by som si v prvom rade zapretekal, hádam sa teda šport vráti rýchlo do starých koľají.“

4. „Na olympiádu sa teším ako športovec aj ako divák. Okrem nej ešte na majstrovstvá sveta v hokeji, možno na Tour de France či inú cyklistiku a potom na to, čo príde v zime. Na futbal nie, ten ma zaujíma asi tak ako dane vo Švédskom kráľovstve. Hlavne dúfam, že nejaký šport konečne bude a bude fungovať ako predtým.“

5. ,,Veľmi v to dúfam. Úprimne verím, že sa podarí aj zaočkovať dostatok ľudí, aj dostať koronavírus pod kontrolu, aby sa olympiáda mohla uskutočniť. Koľko sme mali medailí v Riu, štyri? Tak prečo nie v Tokiu o jednu viac!? Takže päť."

denník Šport

Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Oficiálna webová stránka Majstrovstiev Európy v plávaní do 23 rokov 2025 je spustená!

Dnes

V barokovej perle Maďarska vylovila naša plavecká výprava 39 cenných kovov!

10.3.2025

Vodnopólový žreb kvalifikácie o postup na ME 2026 - ženy v Novákoch, muži do Istanbulu!

3.3.2025

NAJplavec Slovenska 2025 v školských plaveckých súťažiach pre žiakov a žiačky základných škôl a osemročných gymnázií

25.2.2025

Staňte sa vysokoškolsky vzdelaným plaveckým trénerom s najvyššou kvalifikáciou!

19.2.2025

Do plaveckého neba navždy odišiel výnimočný človek a skvelý športovec Vladimír Hopka

14.2.2025

DIaľkoví plavci na sústredení v poľskom Zakopanom!

12.2.2025

Školenie rozhodcov plávania v Bratislave už začiatkom marca!

12.2.2025

Tréneri, športovci, príďte na marcovú konferenciu do Bratislavy s podtitulom - „Ani nevieš, že možno dopuješ!“

12.2.2025

Víkend v Bratislave v znamení skvelých súťaží s našimi akvabelami a s množstvom krásnych výkonov a výsledkov!

10.2.2025

Mládežnícke vodnopólové letné šampionáty v novom formáte v roku 2025 aj s výbermi Slovenska, pozrite si piatkový žreb!

7.2.2025

Od piatka do nedele prvý turnaj medzinárodnej vodnopólovej súťaže WTS 2025 v Novákoch!

7.2.2025

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK