logologo_small

Plavkyňa Tamara Potocká môže mať oproti súperkám na ME v Šamoríne drobnú výhodu

štvrtok, 19.06.2025|Posledná aktualizácia 20.6.2025 06:09
7B4A9168 (1).jpg

Aktuálne najúspešnejšia slovenská plavkyňa Tamara Potocká má pred sebou náročnú úlohu. Po olympijskej premiére a skvelých výsledkoch na decembrových majstrovstvách sveta v krátkom bazéne v Budapešti, ju čaká prvý vrchol sezóny 2025.

Už o týždeň sa predstaví na európskom šampionáte do 23 rokov na domácej pôde v Šamoríne. A teda v bazéne, ktorý dôverne pozná. „Či to bude výhoda, že bude plávať doma? Ťažko povedať, ale výhoda to možno bude. Lebo tie podmienky sú tam niekedy trochu špecifické,“ zauvažoval Tomáš Trešl, tréner Tamary Potockej. „Býva tam veterno, ale Tamara je na to pripravená, pretože tam odplávala veľa tréningov a prakticky v každom počasí. A práve to by mohla byť tá malá výhoda. Treba ale myslieť na to, že plavci, ktorí pricestujú do Šamorína sú mimoriadne skúsení a vedia sa vysporiadať s každou situáciou,“ zdôraznil Trešl.

Olympionička Tamara Potocká absolvovala od začiatku roka ucelenú a nerušenú prípravu, čo je vždy mimoriadne dôležité. „V zime sme sa snažili naberať hlavne objemy, ktoré nám v predchádzajúcom roku trochu chýbali,“ pripomenul tréner Trešl, ktorý do prípravy Tamary Potockej zaradil v jarných mesiacoch aj niekoľko noviniek: „Tamara začala plávať s odporovými kraťasmi a používala ich na celých tréningoch. To bola celkom výrazná zmena, pretože keď sme ich v minulosti iba testovali, tak v nich mala problém odplávať aj menšiu časť tréningu. Cítila sa v nich pomalá, čo nie je pre plavca príjemné. Pri takýchto novinkách je dôležité, aby si telo na zmenu postupne zvyklo.“

Tomáš Trešl o ambíciách Tamary Potockej na domácom šampionáte do 23 rokov otvorene hovoriť nechcel. „Určite nejaké máme, ale zatiaľ si ich necháme pre seba. Môžem však povedať, že postup do finále berieme ako povinnosť,“ dodal Trešl.

Tamara Potocká sa na ME do 23 rokov predstaví v 3 disciplínach, štartovať bude na 200 m polohové preteky, 50 m a 100 m motýlik.

Majstrovstvá Európy do 23 rokov sa uskutočnia od 26. do 28. júna v Olympijskom tréningovom centre x-bionic sphere v Šamoríne. Na šampionát nádejí nadviažu na rovnakom mieste od 1. do 6. júla aj majstrovstvá Európy juniorov.

Vstupenky je možné si zakúpiť prostredníctvom siete Predpredaj.sk. (zdroj: SPF, foto: Michal Špánik)

Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityplávanie
Mohlo by vás zaujímať

Nominačný list | Majstrovstvá Európy juniorov, 01. - 05.07.2026, Mníchov, Nemecko

Včera

Záverečné hodnotenie akcie Kondičné sústredenie plaveckej reprezentácie pre MEJ, 03. - 09.06.2026, Šamorín

11.6.2026

Nordic Trophy 2026 ovládol v Novákoch náš majster KVP Nováky, na bronzovom stupienku skončil KVP Kúpele Piešťany!

9.6.2026

Zápis VSPL č. SPF/2026/VSPL/Z7

5.6.2026

Zápis VSPL č. SPF/2026/VSPL/Z6

5.6.2026

Tréner KVP Nováky Peter Nižný pred vrcholom Nordic Trophy Final 8 v Novákoch: ,,Príďte sa pozrieť na záverečné vystúpenie nováckych majstrov v tejto sezóne!"

4.6.2026

MSR juniorov v plávaní v košickom NOCKE s rekordom Karolíny Valko a s dobrými pocitmi prvého muža SPF!

4.6.2026

Tretí májový víkend patril v košickom NOCKE mladým plavcom na podujatí V4 Olympic Hopes!

4.6.2026

Záverečné hodnotenie akcie Medzinárodné preteky - V4 Olympic Hopes, 16. - 17.05.2026, Košice

3.6.2026

Nominačný list | Kondičné sústredenie plaveckej reprezentácie pre MEJ, 03.06. - 09.06.2026, Šamorín

Včera

Po dvojgólovej výhre v treťom finále Extraligy vodných pólistov získal KVP Nováky 20.titul majstra Slovenska!

31.5.2026

Aj v druhom finále Extraligy vodných pólistov 10-gólová výhra KVP Nováky nad ŠK Hornets, obhajca majstrovského titulu otvára brány k zisku 20.majstrovského titulu!

31.5.2026

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK