Po prehre s Českou republikou skončili naši juniori na ME U19 vo vodnom póle na poslednom 16.mieste

sobota, 24.09.2022|Posledná aktualizácia 24.9.2022 19:28

Mužská vodnopólová reprezentácia do 19 rokov dnes popoludní prehrala aj v poslednom stretnutí na ME v čiernohorskej Podgorici o 15.miesto s Českou republikou o dva góly 8:10 a na tomto šampionáte obsadila posledné 16.miesto.

Vodnopólové derby o to kto skončí na týchto ME lepšie začal dobre náš súper a išiel veľmi rýchlo do vedenia 3:0. Danimu Bačovi sa podarilo znížiť na 3:1, následne sme inkasovali po štvrtý raz, ale jednu sekundu pred koncom Adamec znížil na 4:2. V druhej štvrtine pridali Česi piaty gól a už to vyzeralo s nami zle-nedobre, ale do polčasu sa v priebehu 97 sekúnd dva razy strelecky zaskvel náš kapitán Mihál a znížil na polčasový stav 5:4. V treťom dejstve sa znova nášmu súperovi podarilo skórovať a dostal sa do vedenia na 6:4, Adamec následne znížil na 6:5, ale osem sekúnd pred koncom sme dostali siedmy gól. Posledných osem minút tohto stretnutia prinieslo podobne ako v prvej časti šesť presných zásahov, po tri na oboch stranách. Mihálovi sa podarilo peknou strelou v presilovke znížiť na 7:6, ale Česi odpovedali rovnakou mincou a bolo to 8:6. Necelých šesť minút pred koncom zápasu Štanga znova využil presilovú hru a znova sa podarilo našim mladým hráčom znížiť na rozdiel gólu 8:7. Súper však zasa kontroval deviatym gólom na 9:7. Z ďalšieho protiútoku Tabačár znížil na 9:8.Potom nasledovala séria vylúčení, Pavol Tabačár sa po treťom faule 13 sekúnd pred koncom vyfauloval a z pokutového hodu juniori Českej republiky skórovali po desiaty raz a nakoniec po výhre 10:8 obsadili 15.miesto.(foto:Mona Buryová)

Česká republika vs SLOVENSKO 10:8 ( 4:2, 1:2, 2:1, 3:3 )

Góly: Mihál 3, Adamec 2, D.Bačo, Tabačár a Štanga po 1

Priebeh zápasu:

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

Včera

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež