Po prehre s Chorvátskom mladé vodnopólové reprezentantky na ME U17 do skupiny o 9.-12.miesto

streda, 02.08.2023|Posledná aktualizácia 2.8.2023 14:19

Zápas o postup do osmičky na ME U17 v Turecku našim dievčatám nevyšiel a Chorvátsku podľahli 7:21.

Úvod mimoriadne dôležitého stretnutia o postup do osmičky na ženských ME U17 vo vodnom póle v tureckej Manise vyznel lepšie pre Chorvátsko, ktoré sa v prvej štvrtine dostalo do rýchleho vedenia 4:0 na čo reagovala naša lavička v priebehu piatej minúty oddychovým časom. Ten nám padol vhod, pretože naše dievčatá vybojovali presilovku a v nej po štyroch sekundách napálila loptu do brány Petty a znížila na 4:1. 71 sekúnd pred koncom nám pridal súper ešte jeden gól a prvú štvrtinu vyhral 5:1. V úvode druhej Kopolovets upravila na 5:2, následne však Chorvátsko dalo tri góly po sebe a už to bolo 8:2. 86 sekúnd pred polčasom Petty znížila z pokutového hodu na 8:3, ale naša obrana ešte dva razy inkasovala a polčas vyhrali Chorvátky 10:3. V tretej štvrtine dala svoj tretí gól v zápase Petty a znížila na 10:4 no v našej bráne skončili ďalšie štyri útoky a už to bolo o 10 gólov 14:4. V tejto časti hry dala náš piaty gól Petty, na jej konci súperky vyhrávali už 16:5. Nikite sa darilo aj v posledných ôsmich minútach, v 19-tej sekunde znova Petty upravila na 16:6, no následne sme inkasovali 5 gólov po sebe a už to bolo 21:6.Krátko pred koncom Kovalčíková dala náš siedmy gól. Proti nášmu tímu bolo odpískaných celkovo 9 pokutových hodov, naše vodné pólistky dostali túto šancu len raz. Strelecky sa znova zaskvela Petty, ktorá dala 5 gólov. Pre nás to znamená účasť v skupine o 9.-12.miesto.

Chorvátsko vs SLOVENSKO 21:7 ( 5:1, 5:2, 6:2, 5:2 )

Góly: Petty 5, Kovalčíková a Kopolovets po 1

Priebeh zápasu:

Autor aktualityvodné pólo

Medzinárodný vodnopólový turnaj Inter Cup 2024 - U16 v Přerove ovládli mladí Slováci!

Včera

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDS, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

Včera

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDJ, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

Včera

Záverečné hodnotenie akcie | Multinations Junior Swimming Meet, 06. - 07.04.2024, Graz/Austria

Včera

Začiatok semifinálových sérií v Extralige mužov bez prekvapení

29.4.2024

Dnes sa začne semifinále play-off extraligy vodných pólistov!

27.4.2024

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti