logologo_small

Po Štokholme smerujeme na míting do Grazu, tréner Procházka: ,, Nepamätám si, žeby sme sa v takom počte zúčastnili nejakých pretekov."

streda, 21.04.2021|Posledná aktualizácia 28.4.2021 16:40

S plaveckými podujatiami sa to v poslednom čase len tak utešene rozbehlo a po účasti našej reprezentácie na medzinárodnom plaveckom mítingu vo švédskom Štokholme ,, Swim Open Stockholm 2021 " a po účasti našich starších juniorov na multistretnutí ,,Multinations Junior Swimming Meet " v ukrajinskom Kyjeve budeme počas nasledujúceho víkendu znova na dvoch ,, frontoch." Seniorská reprezentácia sa chystá na míting do rakúskeho Grazu pod vedením trénera Karla Procházku a mladší juniori pod trénerským vedením Tomáša Trešla si to nasmerujú presne tam, kde sa pred pár dňami predstavili starší juniori, teda na Ukrajinu.

V dňoch 23.4. - 25.4.2021 sa 24 plavcov nášho národného plaveckého tímu zúčastní na medzinárodných plaveckých pretekoch v Rakúsku. Prihlásených je spolu 296 plavcov zo 61 klubov z 10-tich krajín. Ako tieto preteky vníma tréner Karel Procházka ? ,, Uvedené preteky sú kvalifikačným FINA podujatím na OH, ME, MS25, ME25. Pláva sa na modernom, veľmi rýchlom a obľúbenom bazéne. Samozrejme za veľmi prísnych „covid“ opatrení. Je to jeden z mála mítingov, kde máme možnosť pretekať. Pripravovali sme sa naň dlhodobo, aj keď v miernej neistote, či sa preteky vôbec budú konať."

Konajú sa rakúskom Grazi na 50 metrovom olympijskom bazéne - Int. Ströck ATUS Graz Trophy 2021. Naplánovaný je štart kompletnej seniorskej reprezentácie a najlepších juniorov, so šancou plniť limity na vrcholné podujatia, nielen seniorské ME, ale aj MEJ v júli v Ríme : ,, V pôvodnej nominácii bolo 26 plavcov, jeden neštartuje z dôvodu postcovidového stavu a Richard Nagy sa vrátil do Anglicka, kde absolvuje záverečnú prípravu pred ME. Zároveň sme sa snažili dať priestor aj osobných trénerom najlepších pretekárov, aby mohli viesť svojich plavcov priamo na podujatí," prezradil Procházka.

Kto sa teda predstaví na mítingu v Grazi ? ,, Z aktuálnej slovenskej seniorskej Topky sa predstaví osem z dvanástich limitárov (zvyšok je momentálne mimo SR) na ME v Budapešti: Trníková, Klobučník, Cibulková, Vadovičová, Kušík, Potocká, Marušáková, Ripková. Celkovo máme prihlásených 104 štartov. " Medzinárodný, dobre obsadený plavecký míting vo švédskom Štokholme dopadol z nášho pohľadu k spokojnosti nášho trénera a tak je na mieste otázka, s čím by bol spokojný po pretekoch v neďalekom Grazi : ,, Po nedávnych výkonoch v Štokholme som optimistom. Očakávam, že viacerí reprezentanti budú chcieť vylepšiť nominačné časy a ďalší splniť vypísané limity. Zároveň viacerí už začali ladiť prípravu smerom k ME a pre nich to bude kontrola nastavenia záverečnej prípravy."


Ako sme už spomínali, na toto podujatie smerujeme s bohatým zastúpením, naša účasť je naozaj vysoká a na to si mnohí v našom plávaní nepamätajú : ,, Nepamätám si v ére samostatnej SR, že by sme ako reprezentácia absolvovali v takom veľkom počte nejaký nominačný pretek. Plavci sú ale už na seba zvyknutí, viacerí žijú niekoľko mesiacov spoločne v šamorínskej bubline. Už na spomínanom mítingu vo Švédsku sa pozitívne prejavilo rozhodnutie sekcie plávania (podporenej radou SPF a prezidentom SPF) financovať spoločný projekt prípravy reprezentantov v karanténnych podmienkach. Verím, že nemalé finančné prostriedky, ktoré už boli z rozpočtu vyčerpané sa ukážu ako dobrá investícia," vyjadril svoje presvedčenie v závere Karel Procházka.

Len doplňme, že na tomto podujatí sa okrem Slovenska zúčastnia aj plavci z domáceho Rakúska, Česka a Slovinska, takže naša výprava o konkurenciu bude mať postarané.


Link na výsledky: https://myresults.eu/en-US/Meets/Today-Upcoming/1720/Results

Link na livetimming : https://myresults.eu/en-US/Meets/Today-Upcoming/1720/LIVE

Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Po prvých pretekoch na ME s Tomášom Peciarom

Včera

V stredu boli v hre na ME v Budapešti Tomáš Peciar a Nada Daabousová

Včera

Do hry na ME v Budapešti vstupuje reprezentant Slovenska Tomáš Peciar

11.5.2021

Fantázia na ME v Budapešti, akvabela Nada Daabousová dosiahla životný úspech, nadchla aj rozhodcov

11.5.2021

Historická premiéra slovenskej skokanky do vody na ME v Budapešti

11.5.2021

Od finále delili naše akvabely len tri desatiny!

11.5.2021

VIDEO! Zora Opalka pred premiérovým vystúpením na ME v Budapešti

11.5.2021

Utorok na ME v Budapešti v našich farbách

11.5.2021

Nada Daabousová do finále, súťaž dvojíc na ME v synchronizovanom plávaní s účasťou SR nedokončili

11.5.2021

V Budapešti sa v utorok z pohľadu Slovenska budú diať veľké veci!

10.5.2021

Nominácia Slovenska na ME v plaveckých športoch v Budapešti

10.5.2021

Mimoriadne dôležité!

9.5.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK