Po výbuchu v druhom polčase prehra našej ženskej vodnopólovej U19-tky s Chorvátskom na ME o 13 gólov

utorok, 05.07.2022|Posledná aktualizácia 5.7.2022 12:58

Do druhého zápasu na ME žien vo vodnom póle U19 v izraelskom meste Netanya nastúpili dnes naše vodnopólové reprezentantky proti Chorvátsku. Obidva tímy vo svojich prvých stretnutiach prehrali, Slovensko s Francúzskom 5:23 a Chorvátsko s Talianskom 8:18. Tento duel sme začali výborne a po góle Garančovskej sme sa dostali do vedenia 1:0 a po využitej presilovke Cebovou Slovensko viedlo 2:1. Záver prvej časti nám nevyšiel a po štyroch góloch v našej bráne Chorvátsko vyhralo prvých osem minút 5:2. Druhá štvrtina bola zo strany zvereniek Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa výborná, dali sme štyri góly po sebe a dostali sme sa do vedenia na 6:5. V našich farbách skórovali dva razy Garančovská a po góle pridali Dubná a Kiernoszová. Koniec prvého polčasu lepšie vyšiel súperkám, ktoré po dvoch góloch otočili výsledok vo svoj prospech na 7:6. V druhom polčase naše reprezentantky totálne vybuchli, sumárne ho Chorvátsko vyhralo 13:1, v tretej štvrtine našu brankárku Zuzanu Pástorovú prekonali 7x, po troch častiach vyhrávali naše súperky 14:6. V poslednom dejstve sa v našej čiapočke presadila strelecky len Martina Kiernoszová a keďže Chorvátsko dalo 6 gólov, nakoniec súboj ovládlo 20:7.

Priebeh zápasu na linku:

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 05. - 07.04.2024, Graz, Rakúsko

26.3.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 04. - 08.04.2024, Skopje, Severná Macedónia

Dnes

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim