Po výhre nad Peru končí Slovensko na MS U20 vo vodnom póle žien na 15.mieste

štvrtok, 14.10.2021

Naše vodnopólové reprezentantky nastúpili dnes skoro ráno na posledný duel na MS U20 v izraelskom meste Netanya. Zverenky trénerskej dvojice Cinzia Ragusa a Ján Baranovič porazili Peru osemgólovým rozdielom 15:7 a nakoniec obsadili na šampionáte predposledné 15.miesto.

Prvá štvrtina vyšla našim reprezentantkám na výbornú a po góloch Grežďovej, Halockej, Mešterovej, Kissovej a Sedlákovej sme ju vyhrali hladko 5:0. Aj v priebehu druhej časti hry, v ktorej padlo spolu osem gólov sme si udržiavali 5-gólový rozdiel 6:1, 8:3 a 9:4 a tak sa skončil aj prvý polčas. Najmenej gólov padlo v tretej štvrtine, len tri, Peru sa podarilo znížiť na 9:5, ale Sedláková a Garančovská rozhodli, že Slovensko pôjde do posledných ôsmich minút na MS tejto vekovej kategórie so 6-gólovým rozdielom 11:5. Ten sa súperkám podarilo upraviť po dvoch góloch v našej sieti - 11:7, ale posledné slovo v zápase si zobrali naše dievčatá a po dvoch góloch Sedlákovej a po jednom Halockej a Kiernoszovej sme nakoniec súperky porazili 15:7 a obsadili sme 15.miesto.

SLOVENSKO vs Peru 15:7 ( 5:0, 4:4, 2:1, 4:2 )

Góly: Sedláková 4, Halocká 3, Garančovská a Mešterová po 2, Šepeľová, Kiernoszová, Grežďová a Kissová po 1

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

Včera

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež