logologo_small

Podmaníková a Nagy sú najlepší slovenskí bazénoví plavci za rok 2023

piatok, 07.06.2024|Posledná aktualizácia 7.6.2024 08:20

SPF1.jpg

Andreu Podmaníkovú a Richarda Nagya slávnostne vyhlásili v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu v Bratislave za bazénových Plavcov roka 2023. Podmaníková na absolútnom vrchole vystriedala Tamaru Potockú, ktorá obsadila tretie miesto, druhá bola Nikoleta Trníková.

Nagy získal titul pre najúspešnejšieho slovenského plavca už deviatykrát. Jeho najlepšími výsledkami v roku 2023 boli 8. miesto na 400 m pol.pr. na ME v krátkom bazéne v Otopeni a 22. priečka v rovnakej disciplíne na MS v dlhom bazéne vo Fukuoke. "Momentálne sa nachádzam na sústredení pred ME v Belehrade, preto som nemohol prísť na vyhlásenie. Sezóna nebola najlepšia, ale zachránil som ju úspešným vystúpením na ME v Otopeni," uviedol Nagy prostredníctvom videa. Na druhom mieste skončil Matej Duša, tretí bol František Jablčník.


SPF2.jpg

Podmaníková zaznamenala na ME v Otopeni štyri finálové účasti. Na 100 i 200 m prsia skončila piata, v šprinte finišovala na šiestom mieste. Na MS vo Fukuoke bola 26., na 50 m prsia a 34. na stovke. "Zima mi vyšla nadpriemerne, asi preto tu stojím ako víťazka. Uplynulá sezóna bola pekná, no ja sa už sústredím na to, čo je teraz. Mojou prioritou je vybojovať si miestenku na OH 2024 v Paríži. Kvalifikačný proces sa končí 23. júna, čakajú ma ME v Belehrade. Pod tlakom vznikajú diamanty a ja mám rada ľudí, ktorí sa nevzdávajú," zdôraznila členka VŠC Dukla Banská Bystrica, ktorá priletela na Slovensko vo štvrtok z USA.

V kategórii juniorov triumfoval Samuel Košťál vďaka zisku bronzovej medaily na 200 m motýlik na MEJ v Belehrade. V srbskej metropole vytvoril vo finále seniorský a juniorský slovenský rekord. Medzi juniorkami zvíťazila Lillian Slušná, ktorá bola na MSJ v Netanyi šiesta na 50 m v.sp. a siedma na 50 m motýlik.

Vo vodnom póle zvíťazili Matej Čaraj a Nela Mešterová, medzi juniormi Milan Matejka a Adriana Kovalčíková. Objavmi roka sa stali Lukáš Cebo a Ema Petrunčíková. V diaľkovom plávaní si cenu prevzal Tomáš Peciar, medzi juniormi zvíťazil Tomáč Pavelka, Objavom roka sa stal Rastislav Čačík.

Aj v synchronizovanom plávaní vyhlásili tri kategórie. Medzi seniorkami si prvenstvo odniesla Viktória Reichová. Na podujatí Svetového pohára v Montpellieri bola tretia vo voľnom sóle. Na MS vo Fukuoke sa v technickom sóle umiestnila na 13. priečke a vo voľnom sóle na 16. pozícii. Za najlepšie juniorky vyhlásili Chiaru Diky s Leou Krajčovičovou, za Objav roka Žofiu Strapekovú. Cenu prezidenta Slovenskej plaveckej federácie udelili Alexandre Hrnčárovej.( Médiá, TASR)

Najuspešnejší športovec-2023-compress.pdf
Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitydiaľkové plávanieplávaniesynchrovodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Na ME v Belehrade celkové 12.miesto vo finále voľného sóla pre Viktóriu Reichovú

Včera

Štvrtok na ME v Belehrade s našimi diaľkolavcami v disciplíne na 5 km

Včera

Na ME v srbskom Belehrade vstúpili v stredu do hry aj naši diaľkoplavci

12.6.2024

Viktória Reichová na ME v Belehrade vo finále technického sóla na 13.mieste

12.6.2024

Nominačný list | Majstrovstvá Európy Juniorov - Vilnius, Litva

12.6.2024

Naši diaľkoplavci nabrali smer ME v srbskom Belehrade!

11.6.2024

Viktória Reichová postúpila do štvrtkového finále ME v Belehrade vo voľnom sóle!

10.6.2024

Štartujú ME v plávaní v srbskom Belehrade, prvá do hry ide v pondelok Viktória Reichová!

10.6.2024

Dobre naladení plavci sa na MSR v plávaní Open a juniorov postarali o ďalšie národné rekordy!

10.6.2024

Od piatka do nedele v Šamoríne majstrovstvá Slovenska Open a juniorov s perfektným zastúpením našich plavcov + sledujte prenosy LIVE

8.6.2024

Ďalší z pekných úspechov nášho plávania na diplomatickom poli!

6.6.2024

Nominačný list | Majstrovstvá Európy, 17. - 23.06.2024, Belehrad, Srbsko

5.6.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK