logologo_small

Pre športovcov vytvoria dve bubliny, jedna bude v Šamoríne!

utorok, 10.11.2020|Posledná aktualizácia 10.11.2020 08:12


Slovenskí profesionálni športovci dostanú možnosť pripravovať sa na dvoch centralizovaných miestach. 

Ústredný krízový štáb SR v pondelok odsúhlasil zriadenie karanténnych krízových centier. Tie vzniknú v Olympijskom tréningovom centre v X-Bionic Sphere v Šamoríne a vo Zvolene, kde bude slúžiť pre hokejistov.

„V utorok sa dotiahne do vyhlášky pár detailov a potom sa môžu profesionálni športovci v týchto dvoch strediskách pripravovať na kvalifikácie na ME, MS, poprípade už s predstihom na OH v Tokiu,“ informoval štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár na svojom facebooku po pondelkovom zasadnutí ÚKŠ.

Zároveň avizoval na utorok stretnutie predstaviteľov športu s predsedom vlády SR Igorom Matovičom, na ktorom budú rokovať o plavárňach, fitnescentrách a nižších súťažiach v hokeji, futbale prípadne ďalších odvetviach.

Koncept karanténneho strediska v Šamoríne tlmočili hlavnému hygienikovi SR Jánovi Mikasovi i jeho zástupcovi Jurajovi Lovásikovi 23. októbra prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel, športový riaditeľ SOŠV Roman Buček a členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a strelkyňa Danka Barteková.

Na stredu 11.novembra 2020 na 09:00 hod ráno pre vás pripravujeme znova PRIAMY PRENOS vo videu s prezidentom Slovenskej plaveckej federácie Ivanom Šulekom, v ktorom sa  dozviete všetko podstatné a reagovať a pýtať sa budete mať možnosť počas LIVE videa na všetko, čo vás zaujíma. Sledujte náš FB profil.

Autor: TASR, SPF

Spracoval Patrik Pavelka
Značky
home
top
Mohlo by vás zaujímať

Sledujte 64.ročník VC Slovenska v Šamoríne naživo + bohatá fotogaléria!

Včera

VC Slovenska a majstrovstvá Slovenska Open v Šamoríne od piatka do nedele s množstvom kvalitných lákadiel!

24.6.2026

Stanovisko vedenia SPF k Mimoriadnej konferencii SPF konanej dňa 14. júna 2026

24.6.2026

Majstrovstvá Slovenska mladších a starších žiakov 2026 sledujte zo Štúrova naživo!

19.6.2026

Školenie záujemcov o licenciu I. kvalifikačného stupňa rozhodcu vodného póla!

16.6.2026

Konferencia SPF 14. júna 2026 bola prerušená pre stratu uznášaniaschopnosti!

16.6.2026

Nordic Trophy 2026 ovládol v Novákoch náš majster KVP Nováky, na bronzovom stupienku skončil KVP Kúpele Piešťany!

9.6.2026

Tréner KVP Nováky Peter Nižný pred vrcholom Nordic Trophy Final 8 v Novákoch: ,,Príďte sa pozrieť na záverečné vystúpenie nováckych majstrov v tejto sezóne!"

4.6.2026

MSR juniorov v plávaní v košickom NOCKE s rekordom Karolíny Valko a s dobrými pocitmi prvého muža SPF!

4.6.2026

Tretí májový víkend patril v košickom NOCKE mladým plavcom na podujatí V4 Olympic Hopes!

4.6.2026

Po dvojgólovej výhre v treťom finále Extraligy vodných pólistov získal KVP Nováky 20.titul majstra Slovenska!

31.5.2026

Aj v druhom finále Extraligy vodných pólistov 10-gólová výhra KVP Nováky nad ŠK Hornets, obhajca majstrovského titulu otvára brány k zisku 20.majstrovského titulu!

31.5.2026

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK