logologo_small

Príhovor prezidenta SPF Ivana Šuleka k Vianociam a Novému roku!

pondelok, 22.12.2025|Posledná aktualizácia 22.12.2025 10:29
D.jpg

Vážení športovci, tréneri, rodičia, partneri a priatelia plaveckých športov,

dovoľte mi, aby som sa vám v mene Slovenskej plaveckej federácie prihovoril vo vianočnom období, ktoré je pre nás všetkých výnimočné. Koniec roka je vždy príležitosťou na zastavenie, na pohľad späť a na zamyslenie sa nad tým, čo sme spolu dokázali.

Rok 2025 bol pre plaveckú komunitu nezabudnuteľný. Priniesol množstvo úspechov, silných okamihov, športových zážitkov, aj dôležitých krokov vpred. Naši športovci opäť ukázali, že vytrvalosť, disciplína a odhodlanie dokážu premeniť sny na realitu. Tréneri odvádzali mimoriadne profesionálnu prácu, rodičia a kluby boli pevnou oporou, rozhodcovia a technickí pracovníci zabezpečili hladký priebeh súťaží a naši najväčší partneri stáli pri nás v každej etape. 

Osobitné poďakovanie patrí aj za významný krok v oblasti infraštruktúry plaveckých športov. V roku 2025 sa podarilo zrekonštruovať dva 50-metrové bazény – Národné olympijské centrum plaveckých športov v Košiciach a bazén Pasienky v Bratislave, ktoré majú kľúčový význam pre tréningový proces, súťaže aj rozvoj mládeže.

Úprimne ďakujem vedeniu mesta Košice a Bratislava, Fondu na podporu športu, Ministerstvu cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky a SOŠV za spoluprácu, podporu a dôveru. Tieto investície majú dlhodobý prínos nielen pre výkonnostný šport, ale aj pre verejnosť a zdravý životný štýl. Verím, že sú jasným signálom, že plavecké športy majú na Slovensku pevné miesto a perspektívu do budúcnosti.

Pre SPF bola dôležitým míľnikom roka 2025 aj úspešná organizácia dvoch významných medzinárodných podujatí – Majstrovstiev Európy do 23 rokov a Majstrovstiev Európy juniorov, ktoré potvrdili organizačné schopnosti našich členov a partnerov, ako aj ambície slovenských plaveckých športov.

Chcem sa vám všetkým zo srdca poďakovať.
Za energiu, ktorú do našich športov vkladáte.
Za čas, ktorý venujete mladým talentom.
Za dôveru, s ktorou nás podporujete.
A za spoločnú snahu neustále posúvať slovenské plavecké športy dopredu.

V roku 2026 nás čakajú nové výzvy, ambiciózne ciele a dôležité úlohy. Verím, že ich zvládneme s rovnakou jednotou, odvahou a tímovým duchom, aký vás sprevádzal po celý tento rok. Spolu dokážeme napredovať, rozvíjať naše športy a vytvárať prostredie, na ktoré môžeme byť všetci hrdí.

Prajem vám pokojné a radostné Vianoce, plné zdravia, oddychu a rodinnej pohody.
Do nového roka vám želám veľa síl, úspechov, inšpirácie a radosti z pohybu aj zo života.

Ďakujem vám za rok 2025.
Teším sa na všetko, čo spolu dokážeme v roku 2026.

IVAN ŠULEK, prezident SPF

Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitydiaľkové plávanieplávaniesynchrovodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Výberové konanie na obsadenie pracovnej pozície - Hlavný účtovník

Dnes

Košice hostia počas víkendu štvorstretnutie olympijských nádejí v plávaní krajín V4!

12.5.2026

Webinár - Aktualizácia pravidiel plávania SPF

6.5.2026

Vydarený 26.ročník Orca Cupu v Bratislave s množstvom kvalitných výkonov a slovenským juniorským rekordom!

6.5.2026

Skvelá Karolína Valko za morom s dychberúcimi výsledkami a slovenským juniorským rekordom!

2.5.2026

Slovenské reprezentantky žiaria na svetovej scéne: Synchronizované plávanie píše silný príbeh odhodlania!

2.5.2026

Diaľkové plávanie: Ibiza - extrémne podmienky preverili aj tých najlepších!

2.5.2026

Riadna Konferencia SPF 28.04.2026 - Pozvánka na účasť

27.4.2026

Na medzinárodných plaveckých pretekoch v rakúskom Grazi so slovenským rekordom!

27.4.2026

Po nedeľnej prehre s výberom JAR obsadilo Slovensko na Malte vo Svetovom pohári žien konečné 14.miesto!

26.4.2026

Vo štvrtom zápase na Svetovom pohári vo vodnom póle žien na Malte štvrtá prehra našich reprezentantiek, Nemecku podľahli o 10 gólov!

26.4.2026

V treťom stretnutí vo Svetovom pohári vodných pólistiek na Malte 12 gólová prehra Slovenska s Argentínou!

26.4.2026

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK