Ružinovský plavecký maratón

streda, 02.09.2020|Posledná aktualizácia 2.9.2020 08:12

Slovenský pohár v diaľkovom plávaní v pondelok na Zlatých pieskoch v Bratislave zapísal ďalšie kolo do svojej histórie. Zároveň sa konal Ružinovský plavecký maratón na 1 km a 3 km trati a majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní na 1km. Počasie bolo slnečné, trošku síce chladnejšie doteraz, mierny vietor a voda mala 23 stupňov C.

O 14:00 h bolo odštartovaných 38 pretekárov z deviatich plaveckých klubov, z toho 17 žien a 21 mužov. V závere pretekov predviedli krásny súboj. Samuel Košťál /JTBA/ perfektnou taktikou na poslednej bóji získal vedúce postavenie, ktoré si svojim nasadením udržal a do cieľovej roviny priviedol svojich spolubojovnikov, ktorými boli Daniel Van Wyk/DELNI / a Kristián Obert /ORCAB /. Dohmatol v čase 00:41:00,21 min. Prvou ženou v cieli bola Olívia Ana Šprlaková-Zmorová /KUPI/ s časom 00:41:15,11 min.

S časovým odstupom piatich minút bolo odštartovaných 19 pretekárov z deviatich plaveckých klubov a jeden plavec z verejnosti na trať 1 km. 12 žien a 7 mužov bojovalo o čo najlepšie umiestnenie. Víťazne dohmatla Karolína Balážiková/ ORCAB/ s časom 00:14:26,19 min v tesnom závese Stela Megelová /FLIBR/ a Emma Kanocová /ORCAM /. Karolína s Emmou tak mali "zahrievacie kolo" pred pondelkovými pretekmi MSR v DP na 10km. 11 ročná Stela však predviedla krásny súboj o prvenstvo s týmito staršími a skúsenejšími pretekárkami. Prvým mužom v cieli na 1 km. bol Martin Mikoláš /PKMTR/ s časom 00:15:15,50 min

Organizácia pretekov bola na úrovni. Občerstvenie a pitný režim pre pretekárov bol pred štartom i po ňom. Pripravené šatne, upravený areál ale aj zaujímavé foto bannery pre športovcov a publikum zachytávajúce momenty zo 100 ročnej histórie plávania na Slovensku, ale aj aktuálne fotky - momenty z jednotlivých kôl tohtoročného Slovenského pohára v DP na ktorých sa plavci mohli vidieť. Vďaka riaditeľovi pretekov Róbertovi Košťálovi a všetkým, ktorí sa pričinili o vydarené podujatie. Vďaka rozhodcovskému zboru, sponzororom, no predovšetkým pretekárom za pekný športový zážitok, klubom a rodičom za podporu.

Autor: Mirka Dubčáková

Autor diaľkové plávanie

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!