logologo_small

Ružinovský plavecký maratón

utorok, 01.09.2020|Posledná aktualizácia 2.9.2020 06:12

Slovenský pohár v diaľkovom plávaní v pondelok na Zlatých pieskoch v Bratislave zapísal ďalšie kolo do svojej histórie. Zároveň sa konal Ružinovský plavecký maratón na 1 km a 3 km trati a majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní na 1km. Počasie bolo slnečné, trošku síce chladnejšie doteraz, mierny vietor a voda mala 23 stupňov C.

O 14:00 h bolo odštartovaných 38 pretekárov z deviatich plaveckých klubov, z toho 17 žien a 21 mužov. V závere pretekov predviedli krásny súboj. Samuel Košťál /JTBA/ perfektnou taktikou na poslednej bóji získal vedúce postavenie, ktoré si svojim nasadením udržal a do cieľovej roviny priviedol svojich spolubojovnikov, ktorými boli Daniel Van Wyk/DELNI / a Kristián Obert /ORCAB /. Dohmatol v čase 00:41:00,21 min. Prvou ženou v cieli bola Olívia Ana Šprlaková-Zmorová /KUPI/ s časom 00:41:15,11 min.

S časovým odstupom piatich minút bolo odštartovaných 19 pretekárov z deviatich plaveckých klubov a jeden plavec z verejnosti na trať 1 km. 12 žien a 7 mužov bojovalo o čo najlepšie umiestnenie. Víťazne dohmatla Karolína Balážiková/ ORCAB/ s časom 00:14:26,19 min v tesnom závese Stela Megelová /FLIBR/ a Emma Kanocová /ORCAM /. Karolína s Emmou tak mali "zahrievacie kolo" pred pondelkovými pretekmi MSR v DP na 10km. 11 ročná Stela však predviedla krásny súboj o prvenstvo s týmito staršími a skúsenejšími pretekárkami. Prvým mužom v cieli na 1 km. bol Martin Mikoláš /PKMTR/ s časom 00:15:15,50 min

Organizácia pretekov bola na úrovni. Občerstvenie a pitný režim pre pretekárov bol pred štartom i po ňom. Pripravené šatne, upravený areál ale aj zaujímavé foto bannery pre športovcov a publikum zachytávajúce momenty zo 100 ročnej histórie plávania na Slovensku, ale aj aktuálne fotky - momenty z jednotlivých kôl tohtoročného Slovenského pohára v DP na ktorých sa plavci mohli vidieť. Vďaka riaditeľovi pretekov Róbertovi Košťálovi a všetkým, ktorí sa pričinili o vydarené podujatie. Vďaka rozhodcovskému zboru, sponzororom, no predovšetkým pretekárom za pekný športový zážitok, klubom a rodičom za podporu.

Autor: Mirka Dubčáková


Spracoval Patrik Pavelka
Autor diaľkové plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Na ME U 18 si naše vodné pólistky po prehre s Tureckom zahrajú o konečné 11.miesto!

Včera

Slovensko po prehre s Chorvátskom na ME U18 na Malte do skupiny o 9. až 12.miesto

Včera

Slovenské vodné pólistky na ME U18 na Malte vyhrali nad Českou republikou a v skupine obsadili 2.miesto!

4.9.2025

Víkend patril Hviezdnej noci – slávnostne otvorili Národné olympijské centrum plaveckých športov

4.9.2025

Na vodnopólových ženských ME U18 v Gzire dnes Slovensko porazilo Bulharsko o sedem gólov!

2.9.2025

V treťom zápase na ME U18 v Gzire v pondelok vysoká prehra Slovenska s V.Britániou

1.9.2025

Národné olympijské centrum plaveckých športov otvorili v sobotu vo veľkom štýle, padli dva rekordy!

1.9.2025

Štvrté kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Labe Aréne v Račiciach!

1.9.2025

Slovenské vodnopólové reprezentantky do 18 rokov na úvod šampionátu s výhrou a prehrou po pokutových hodoch!

1.9.2025

V nedeľu štartujú na Malte ME U18 vo vodnom póle žien, Slovensko v náročnej 6-člennej skupine D!

30.8.2025

Druhý súťažný deň na MS mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach s voľnými pármi!

28.8.2025

Na MS mladších juniorov v Aténach akvabela Isabella Vilímová s úspešnou premiérou, tím na 18. mieste!

27.8.2025

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK