logologo_small

Siedmy diel - krajské kolá školských športových súťaží v roku 2023 - Rimavská Sobota

utorok, 30.05.2023|Posledná aktualizácia 30.5.2023 12:48

Siedmy diel v Rimavskej Sobote!

Finálová mozaika postupujúcich účastníkov v plaveckom 3-boji sa nám postupne zapĺňa a dnes sme v krytej plavárni v Rimavskej Sobote spoznali v poradí siedmu školu, ktorá bude reprezentovať tentoraz banskobystrický kraj. Do Šamorína na SUPERFINÁLE (13. a 14. 6.2023) sa prebojovali žiaci Súkromnej základnej školy Andreja Trúchleho, Banská Štiavnica s celkovým počtom 69 bodov. Už zajtra spoznáme ôsmeho a teda posledného účastníka, ktorý vzíde z trenčianskeho kraja, presnejšie v plavárni v Považskej Bystrici.

Na prvých troch miestach sa umiestnili:

Disciplína 1 – žiaci 2. a 3. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: ZŠ Hostinského, Rimavská Sobota – 20 bodov

2. miesto: ZŠ Dobšinského, Rimavská Sobota – 10 bodov

2. miesto: SZŠ Trúchleho, Banská Štiavnica – 10 bodov

1. FŰRI Tomáš, ZŠ Dobšinského, Rimavská Sobota, čas: 21.75 – 10 bodov

2. HRIŇ Filip, ZŠ Hostinského, Rimavská Sobota, čas: 23.95 – 8 bodov

3. STRATIUK Zakhar, ZŠ Hostinského, Rimavská Sobota, čas: 27.38 – 7 bodov

Disciplína 2 – žiačky 2. a 3. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: ZŠ Hostinského, Rimavská Sobota – 20 bodov

2. miesto: ZŠ Mierová, Tornaľa – 8 bodov

2. miesto: ZŠ Daxnera Rimavská Sobota – 8 bodov

1. ZHURAVSKA Sofia, ZŠ Hostinského, Rimavská Sobota, čas: 20.00 – 10 bodov

2. KLINCKOVÁ Viktória, ZŠ Daxnera Rimavská Sobota, čas: 21.80 – 8 bodov

3. NOSÁĽOVÁ Mia, ZŠ Dobšinského, Rimavská Sobota, čas: 25.05 – 7 bodov

Disciplína 3 – žiaci 4. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: SZŠ Trúchleho, Banská Štiavnica – 18 bodov

1. LEŠIČKO Marek, SZŠ Trúchleho, Banská Štiavnica, čas: 24.49 – 10 bodov

2. WEISS Maxim, SZŠ Trúchleho, Banská Štiavnica, čas. 29.06 – 8 bodov

Disciplína 4 – žiačky 4. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: SZŠ Trúchleho, Banská Štiavnica – 21 bodov

2. miesto: ZŠ Dobšinského, Rimavská Sobota – 10 bodov

1. ĎURKOVÁ Tereza, ZŠ Dobšinského Rimavská Sobota, čas: 20.78 – 10 bodov

2. MUDRÁKOVÁ Adela, SZŠ Trúchleho, Banská Štiavnica, čas: 21.86 – 8 bodov

3. PROKEINOVÁ Kristýna, SZŠ Trúchleho, Banská Štiavnica, čas: 21.94 – 7 bodov

Disciplína 5 – štafeta MIX (chlapci aj dievčatá) 2. – 4. ročník:

1. SZŠ Trúchleho, Banská Štiavnica, čas: 1:33.66 – 10 bodov

(BENKOVÁ Vivien, MUDRÁKOVÁ Adela, PROKEINOVÁ Kristýna, LEŠIČKO

Marek)

2. ZŠ Hostinského, Rimavská Sobota, čas. 1:48.23 – 8 bodov

(STRATIUK Zakhar, HRIŇ Filip, KEĽOVÁ Emília, ZHURAVSKA Sofia)

3. ZŠ Hostinského, Rimavská Sobota, čas: 3:16.56 – 7 bodov (JUHANIAKOVÁ Keristína, MIKUŠOVÁ Eliška, BRINDZA Viktor, VÁLENT Alex)

Disciplína 6 – mini vodné pólo MIX ZŠ:

Poradie:

1. miesto: SZŠ Trúchleho, Banská Štiavnica – 16 bodov

2. miesto: ZŠ Hostinského, Rimavská Sobota – 12 bodov

Plavecký 3-boj – konečné poradie škôl:

1. miesto: SZŠ Trúchleho, Banská Štiavnica – 69 bodov

2. miesto: ZŠ Hostinského, Rimavská Sobota – 67 bodov

3. miesto: ZŠ Dobšinského, Rimavská Sobota – 27 bodov

4. miesto: ZŠ Daxnera, Rimavská Sobota – 8 bodov

5. miesto: ZŠ Mierová, Tornaľa – 8 bodov

Na SUPERfinále postúpila Súkromná základná škola Andreja Trúchleho, Banská

Štiavnica s celkovým počtom 69 bodov.


Spracoval Patrik Pavelka
Autor
Mohlo by vás zaujímať

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

12.7.2024

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!

12.7.2024

V druhý deň súťaží na CECJM 2024 v Belehrade strieborná medaila pre Slovensko

12.7.2024

Fotogaléria z ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni

Včera

O slovo sa hlási 3.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Piešťanoch!

Včera

Vo Viedni štartujú ME juniorov v diaľkovom plávaní

11.7.2024

Úvodný deň na CECJM 2024 v srbskom Belehrade!

11.7.2024

Viktória Reichová má za sebou Supefinále v Budapešti, vo voľnom sóle obsadila 9.miesto

8.7.2024

Záverečný deň na 50.ME v plávaní juniorov vo Vilniuse

7.7.2024

Vo večernom finále na 4x200 metrov voľný spôsob naša štafeta na 7.mieste v zlepšenom slovenskom rekorde!

6.7.2024

Viktória Reichová v piatok v Budapešti v technickom sóle na 7.mieste!

6.7.2024

Tri naše piatkové štarty na ME juniorov v plávaní v litovskom Vilniuse

5.7.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK