Skvelý ,, Od Tatier k Dunaju 2021 " aj s našim bohatým zastúpením!

piatok, 20.08.2021|Posledná aktualizácia 20.8.2021 12:03

Od Tatier k Dunaju 2021 bolo s nami úchvatné a neopakovateľné! Nezabudnuteľný víkend plný smiechu, zábavy a skvelých ľudí. Ako to celé v našom tíme vnímala Lucia Krásnohorská?

Nápad vytvoriť družstvo, ktoré sa zúčastní štafetového behu Od Tatier k Dunaju 2021, skrsol v hlave asistentke reprezentačného trénera synchronizovaného plávania Monike Thuringerovej a to v čase hlbokého lockdownu, ktorý trávila zatvorená s reprezentáciou v bubline v X-bionic v Šamoríne. Jediným jej cieľom bolo dať dokopy partiu priateľov a stráviť s nimi spoločné chvíle. A tak vytvorila “Blany Brekeke Team” (priezvisko - názov pesničky-tím). Do tímu prizvala olympioničky - Nada Daabousová (12), Veronika Strapeková (ako navigátor), akvabely a trénerky synchronizovaného plávania Kristína Krajčovičová (9), Zuzana Žáková (1) a Lucia Krásnohorská (nebežiaci kapitán), šoféra jedného z dvoch vozidiel robil neprekonaný rekordér, plavec Tomáš Klobučník a v tíme nechýbali skvelí bežci: Tatiana Vršanská (7), Slávka Haulišová Palušová (3), Tomáš Hantabal (, Ján Blanár (6), Branislav Strapek (10), Tomáš Hauliš (4), Asen Cvetanov (11) a Tomáš Herczeg (2).

Štartovalo sa v Jasnej (Nizke Tatry), pričom každý bežec musel zabehnúť približne 3x10km úsek. Celá trať merala 345 km a cieľ bol v Bratislave na Tyršovom nábreží.
Tímu trvala celá cesta 31 hodín a 12 minút. Nakoľko bola v tíme 1/2 žien, tim bol hodnotený v kategorii “MIX”, kde sa umiestnil na parádnom 14. mieste z 27. zúčastnených MIX timov (celkovo sa behu zúčastnilo 167 timov).

Naša najúspešnejšia akvabela Nada Daabousová si hneď na prvom úseku zabehla svoj osobný rekord a za odmenu práve ona za tim trhala cieľovú pásku. Iní bežci (Ján Blanár a Kristína Krajčovičová) zas odbehli svoj úsek medzi 10. najlepšími zo všetkých 167 bežcov. Každý v time bol jedinečný.

Bol to nezabudnuteľný vikend plný smiechu, zábavy, dobrej nálady, radosti, spevu a dobrého jedla, ale aj totálnej únavy, vyčerpania, nepohodlia, smädu, tepla a pocitu bezmocnosti. Podstatné je ale jedno: beh splnil svoj cieľ - boli sme spolu a naplno sme si to užili.

Autor plávaniesynchro

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!