logologo_small

Skvelý ,, Od Tatier k Dunaju 2021 " aj s našim bohatým zastúpením!

piatok, 20.08.2021|Posledná aktualizácia 20.8.2021 10:03

Od Tatier k Dunaju 2021 bolo s nami úchvatné a neopakovateľné! Nezabudnuteľný víkend plný smiechu, zábavy a skvelých ľudí. Ako to celé v našom tíme vnímala Lucia Krásnohorská?

Nápad vytvoriť družstvo, ktoré sa zúčastní štafetového behu Od Tatier k Dunaju 2021, skrsol v hlave asistentke reprezentačného trénera synchronizovaného plávania Monike Thuringerovej a to v čase hlbokého lockdownu, ktorý trávila zatvorená s reprezentáciou v bubline v X-bionic v Šamoríne. Jediným jej cieľom bolo dať dokopy partiu priateľov a stráviť s nimi spoločné chvíle. A tak vytvorila “Blany Brekeke Team” (priezvisko - názov pesničky-tím). Do tímu prizvala olympioničky - Nada Daabousová (12), Veronika Strapeková (ako navigátor), akvabely a trénerky synchronizovaného plávania Kristína Krajčovičová (9), Zuzana Žáková (1) a Lucia Krásnohorská (nebežiaci kapitán), šoféra jedného z dvoch vozidiel robil neprekonaný rekordér, plavec Tomáš Klobučník a v tíme nechýbali skvelí bežci: Tatiana Vršanská (7), Slávka Haulišová Palušová (3), Tomáš Hantabal (, Ján Blanár (6), Branislav Strapek (10), Tomáš Hauliš (4), Asen Cvetanov (11) a Tomáš Herczeg (2).

Štartovalo sa v Jasnej (Nizke Tatry), pričom každý bežec musel zabehnúť približne 3x10km úsek. Celá trať merala 345 km a cieľ bol v Bratislave na Tyršovom nábreží.
Tímu trvala celá cesta 31 hodín a 12 minút. Nakoľko bola v tíme 1/2 žien, tim bol hodnotený v kategorii “MIX”, kde sa umiestnil na parádnom 14. mieste z 27. zúčastnených MIX timov (celkovo sa behu zúčastnilo 167 timov).

Naša najúspešnejšia akvabela Nada Daabousová si hneď na prvom úseku zabehla svoj osobný rekord a za odmenu práve ona za tim trhala cieľovú pásku. Iní bežci (Ján Blanár a Kristína Krajčovičová) zas odbehli svoj úsek medzi 10. najlepšími zo všetkých 167 bežcov. Každý v time bol jedinečný.

Bol to nezabudnuteľný vikend plný smiechu, zábavy, dobrej nálady, radosti, spevu a dobrého jedla, ale aj totálnej únavy, vyčerpania, nepohodlia, smädu, tepla a pocitu bezmocnosti. Podstatné je ale jedno: beh splnil svoj cieľ - boli sme spolu a naplno sme si to užili.

Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávaniesynchro
Mohlo by vás zaujímať

Ďalší parádny výsledok na ME v SP na Madeire, naše akvabely na fantastickom 6.mieste!

Včera

Utorok na ME vo Funchale: Lea na krásnom 9. mieste, v akcii aj naše mladé dievčatá na Comen Cupe 2025

Včera

Trénerka našich vodných pólistiek Cinzia Ragusa pred kvalifikáciou v Novákoch: ,, Dať súperkám jasne najavo, kto je tu doma!"

Včera

Historický úspech pre naše akvabely, na ME nechali za sebou elitu!

Včera

Slovenskí vodnopóloví reprezentanti dominovali na 57.ročníku Dunajského pohára vo vodnom póle mužov!

Včera

Na ME v DP v Starom Grade malo Slovensko zastúpenie aj v rozhodcovskom zbore.

2.6.2025

Šampionát vo Funchale štartuje už v pondelok!

2.6.2025

Naši diaľkoplavci na ME v Starom Grade s historicky najlepším umiestnením!

31.5.2025

Druhý tréningový deň za nami – dievčatá ladia posledné detaily!

31.5.2025

Na ME v DP v Starom Grade dnes v knockoute na 3 km v hre Lucia Slámová, tréner Vachan: ,,Lucka plávala pekne, musím ju pochváliť!"

30.5.2025

Na ME v Chorvátsku v DP výborný výkon Rastislava Čačíka na 5 km trati!

29.5.2025

Slovenská výprava v synchronizovanom plávaní odlieta na ME do Funchalu!

29.5.2025

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK