logologo_small

Slovenské vodnopólové reprezentantky do 17 rokov na ME v Turecku skončili na 10.mieste

piatok, 04.08.2023|Posledná aktualizácia 4.8.2023 12:04

Zápas o konečné 9.miesto nám nevyšiel, galský kohút kikiríkal hlasnejšie, končíme na ME U17 v Turecku na 10.mieste

Naše mladé vodnopólové reprezentantky dnes nastúpili na ME U17 v tureckej Manise na svoj posledný zápas proti Francúzsku v bitke o konečné 9.miesto. Zverenky Cinzie Ragusa začali výborne, po dvoch góloch Kopolovets sme vyhrávali 2:0, Mešterová a Vargová poslali naše hráčky do vedenia na 4:1. Škoda výpadku v závere prvej štvrtiny, keď sa súperkám podarilo dvoma gólmi znížiť na 4:3. Tieto dva góly v závere prvej štvrtiny akoby otriasli našimi vodnými pólistkami a galský kohút v druhom dejstve kikiríkal oveľa hlasnejšie. Francúzsko pridalo ďalších 5 gólov a zo stavu 4:3 to už bolo 4:8 v náš neprospech. Žiaľ, podľahli sme vysokému počtu vylúčených a nedisciplinovanosti, z čoho súperky ťažili. Mešterovej sa podarilo 82 sekúnd pred polčasom využiť presilovku a preťala dlhú šnúru bez gólu a upravila na 5:8, naša kapitánka si vzala slovo ešte raz a to 37 sekúnd pred klaksónom a dala náš šiesty gól a znížila na 6:9. V tretej osemminútovke využila presilovku Holičová a upravila na rozdiel dvoch gólov na 7:9 a zakrátko sa jej to podarilo do dlhého rohu umiestniť znova a už to bolo len o gól 8:9. Necelé tri minúty pred koncom tejto časti hry uspeli súperky po desiaty raz a päť sekúnd pred koncom v presilovke aj po 11-ty krát. Pred záverom svietil stav na ukazovateli skóre 8:11.V posledných ôsmich minútach sa zoči voči brankárke ocitla Vargová a nezaváhala. Jej gól znamenal zníženie na 9:11. Z neho sme sa dlho netešili, pretože niečo viac ako štyri minúty pred koncom nám znova Francúzsko ušlo na rozdiel troch gólov - 9:12. Následnú presilovku zakončila peknou a umiestnenou strelou Petty a upravila na 10:12. 105 sekúnd pred koncom premenila Petty pokutový hod a už to bolo len o gól 11:12. 52 sekúnd pred koncom faulovala Vargová a v presilovke dali súperky 13-ty gól a prakticky rozhodli o svojom víťazstve. Naše dievčatá na tomto šampionáte skončili na celkovom 10.mieste.

SLOVENSKO vs Francúzsko 11:13 ( 4:3, 2:6, 2:2, 3:2 )

Góly: Mešterová 3, Kopolovets, Petty, Holičová a Vargová po 2

Zápas:

Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityvodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Európsky pohár v diaľkovom plávaní v talianskom Piombino s našou výpravou!