logologo_small

Slovenské vodnopólové reprezentantky do 17 rokov smerujú na ME do Turecka!

piatok, 28.07.2023|Posledná aktualizácia 28.7.2023 18:25

Už zajtra sa úvodnými zápasmi v tureckom meste Manisa začnú vodnopólové ME žien do 17 rokov. Na tomto podujatí nebudú chýbať zverenky trénerskej dvojice Cinzia Ragusa a Ján Baranovič a predstavia sa v skupine C v spoločnosti Malty, Rumunska a Švajčiarska. Príprava na toto podujatie sa skončila a naše reprezentantky sú už v dejisku ME. Krátko pred odchodom sme sa porozprávali s trénerkou Cinziou Ragusa o tom, s akými ambíciami na tento šampionát odchádzame?

Pani trénerka, máme za sebou prípravu našich reprezentantiek do 17 rokov a pomaly ale isto odlietate na šampionát do Turecka. Aká bola príprava na toto podujatie?

,, S reprezentáciou žien do 17 rokov sme začali pracovať v máji. Absolvovali sme výcvikový tábor počas víkendov a ak sa to dalo, tak počas školy cca tri dni. Nie vždy sa to však počas týždňa dalo. Snažili sme sa medzi ligami sa stretnúť a naplno pracovať.Boli sme týždeň v Košiciach a pripravovali sme sa spoločne s výberom Ukrajiny, ktorý si tiež zahrá na ME tejto vekovej kategórie v Turecku. Boli to celkom dobré tréningy a boli sme tiež v Budapešti na tréningových zápasoch s domácim tímom BVSC. Aj v tomto prípade musím povedať, že to splnilo svoj účel a boli to naozaj kvalitné tréningové jednotky."

Aká je atmosféra v našom národnom tíme?

,,Atmosféra v našom tíme je veľmi dobrá i keď vybrať 13-tku dievčat, ktorá pôjde na ME nebolo vôbec jednoduché. Niekto však doma musí ostať, no s asistentom Jánom Baranovičom sme si povedali, že musíme sa rozhodnúť tak, aby nám to celé pasovalo do našej koncepcie."

Aké má náš tím ambície na ME U17 v Turecku?

,, Chceli by sme vyhrať skupinu. Prvý zápas je z môjho pohľadu najťažší, veď hráme proti Rumunsku.Súpera sme hrať nevideli, ale máme o ňom nejaké informácie, viac sa dozvieme na mieste a budeme to za horúca riešiť. My sa však musíme sústrediť len na seba a hrať len svoju hru a prezentovať sa tým, čo sme natrénovali v príprave. Následne na nás čaká Malta a Švajčiarsko, ani o týchto súperoch nemám veľa informácií. Viem, že Švajčiarsko začalo pracovať tak dva roky dozadu a k Malte prišiel nový tréner z Francúzska. Až na mieste konania turnaja budeme múdrejší, ale musím podotknúť, že sme pripravení na všetko. Reálne však nevieme čo na nás v Turecku čaká. Počas prípravy sme sa stretli s mentálnym coachom a vysvetlil dievčatám otázku stresu a toho ako byť dobre a pozitívne naladený."

Ako sa rodila záverečná nominácia na ME U17?

,, Vybrali sme dievčatá z celého Slovenska, z Košíc je ich sedem, konkrétne z ČH ich je šesť a jedna je z ŠK Olympia, potom sú tu štyri dievčatá z Piešťan a jedna mladá vodná pólistka je z Topoľčian a jedna je z Vrútok, aj keď sa narodila v Žiline. Na začiatku nás bolo celkovo 20, postupne sme ten počet redukovali a som presvedčená o tom, že sme vybrali momentálne to najlepšie, čo máme na Slovensku. Verte mi, snažili sme sa byť objektívni."ˇ

Čo by Vám na konci ME urobilo radosť?

,, Prajem si, aby si dievčatá naozaj plným priehrštím užili ME tejto vekovej kategórie, atmosférou a všetkým, čo sa bude diať okolo, bez ťažkostí a úplne v pohode. Spokojná by som bola s postupom do prvej osmičky a zároveň s postupom na MS, to sú naše ciele. Keby som ja pracovala s týmito dievčatami ešte tak dva roky, možno by som bola istejšia vo vyhláseniach kde sa nachádzame a aký je náš reálny cieľ."

Zostava Slovenska :

Petrunčíková, Hindošová, Rybková, Kopolovets, Hennelová, Kovalčíková (ČHKE), Mešterová, Pechová, Holičová, Držíková (KVPPN), Vargová (PITOP), Barančeková (PVKVR) a Nikita Petty (OVPKE).

Slovensko bude medzi rozhodcami zastupovať medzinárodný rozhodca Róbert Prelovský.

Prvý zápas hrá Slovensko v nedeľu 30.7.2023 o 9.00 hod. miestneho času (8.00 hod. nášho) s Rumunskom.

Link na výsledky:

https://len.microplustimingservices.com/LENU17WPC2023W/index_web.php?rank=1

Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityvodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Vo vodnopólovej Extralige mužov po víkende KVP Nováky s majstrovským mečbalom

Včera

Letná univerziáda SR 2024 už onedlho aj s našimi plavcami!

Včera

Budeme spoločne sledovať PRIAME PRENOSY zo Šamorína z MSR, ktoré nám už klopú na dvere? Pridáte sa k nám?

Včera

Skvelý Tibor Tišťan s novým slovenským rekordom!

Včera

Vrchol ME Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v gréckych Aténach

Včera

Prípravné sústredenie diaľkoplavcov v Lloret de Mar v Španielsku

Včera

Úvodný deň na ME Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach

24.5.2024

Štart v gréckych Aténach s našimi dievčatami už dnes!

23.5.2024

Nominačný list | Sústredenie reprezentácie a ÚTM DP, 21.05. - 31.05.2024, Lloret de Mar/ESP

22.5.2024

Najbradatejší slovenský rekord v knihe rekordov z roku 1986 konečne padol - rekord Géryho prekonal František Jablčník!

22.5.2024

Pokyny k opakovanej riadnej Konferencii SPF!

20.5.2024

Mladší juniori odlietajú v utorok na ME v synchronizovanom plávaní, šampionát sledujte NAŽIVO!

22.5.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK