Slovenské vodnopólové reprezentantky U19 si zahrajú na ME o konečné 13.miesto

piatok, 08.07.2022|Posledná aktualizácia 8.7.2022 11:25

Slovenské vodnopólové reprezentantky do 19 rokov vyhrali svoj prvý zápas na ME v izraelskom meste Netanya. Dnes v skupine o 13.-16.miesto porazili Veľkú Britániu tesne o gól 15:14 a o celkové 13.miesto na tomto šampionáte si zahrajú s Rumunskom. ( foto: LEN - European Aquatics )

Úvodná štvrtina nám nevyšla vôbec podľa predstáv a rýchlo sme prehrávali 0:4. Po góle Garančovskej sa podarilo mladým Slovenkám znížiť, ale následne súper pridal piaty gól, na ktorý reagovala Mešterová a na šiesty Kiernoszová. Po prvej divokej časti sme prehrávali o tri góly 3:6. V druhej časti hry sa karta začala pomaly obracať, po góloch Dubnej a Sačuriovej sme znížili na rozdiel gólu na 5:6. Na siedmy gól dokázala dvoma presnými zásahmi reagovať Mešterová a vyrovnala stav na 7:7, no 48 sekúnd pred koncom polčasu hráčky Veľkej Británie strhli vedenie na svoju stranu a polčas vyhrali tesne 8:7. V tretej štvrtine vyrovnala Kiernoszová na 8:8 a následne Dubná na 9:9 a konečne sa našim vodným pólistkám podarilo po góloch Petty a Dubnej otočiť skóre v náš prospech na 11:9. Hráčkam Veľkej Británie sa podarilo vyrovnať na 11:11, no v posledných 30-tich sekundách sa dva razy o gólové slovo prihlásila Kiernoszová a po troch štvrtinách sme vyhrávali o dva góly 13:11. Do posledných ôsmich minút sme vstúpili výborne, gólom na 14:11 nás potešila Mešterová a na 15:12 Petty. 17 sekúnd pred koncom znížili hráčky Veľkej Británie na rozdiel gólu - 15:14 ale na viac im čas nezostal a tak sme súperky porazili týmto výsledkom a po dni voľna si zahráme v nedeľu 10.júla 2022 od 10,30 hod nášho času v zápase o konečné 13.miesto proti Rumunsku.

SLOVENSKO vs Veľká Británia 15:14 ( 3:6, 4:2, 6:3, 2:3 )

Góly: Kiernoszová a Mešterová po 4, Dubná 3, Petty 2, Garančovská a Sačuriová po 1

Dnes

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež