Slovenské vodnopólové reprezentantky ovládli jednoznačne medzinárodný turnaj v Chorvátsku

pondelok, 16.09.2024|Posledná aktualizácia 16.9.2024 11:03

V piatok 13.septembra 2024 na chorvátskom ostrove Mali Lošinj odštartoval trojdňový ženský medzinárodný vodnopólový turnaj PLEJADE 2024. Trval do nedele a okrem našich reprezentantiek sa ho zúčastnil domáci VK Lošinj, výbery reprezentácií Poľska, Ukrajiny a Írska. Hralo sa systémom každý s každým a v nedeľu krátko popoludní boli na programe zápasy o bronz a finále. Pre piate družstvo sa turnaj skončil. Do finále postupovali tímy, ktoré po odohratí vzájomných zápasov obsadili prvé a druhé miesto, o bronz si zahrali reprezentácie, ktoré sa umiestnili na treťom a štvrtom mieste. A ako sa darilo Slovenkám?

Naše hráčky v prvom zápase nastúpili proti Ukrajine a súperky porazili hladko o 10 gólov 16:6. Už po prvej časti vyhrávalo Slovensko 4:1, polčas ovládlo 8:3 a v tretej štvrtine pridali zverenky Cinzie Ragusa a Jána Baranoviča ďalších 5 pekných gólov. Keďže v závere padli po tri góly na oboch stranách, Slovensko zdolalo Ukrajinu 16:6. Strelecky zápas vyšiel Michaele Vargovej, autorke piatich gólov.

Ukrajina vs SLOVENSKO 6:16 ( 1:4, 2:4, 0:5, 3:3 )

Góly: Michaela Vargová 5, Lenka Garančovská, Monika Sedláková a Adriana Kovalčíková po 2, Alina Kopolovets, Barbora Baranovičová, Lea Držíková, Dina Telypko a Sandra Holičová po 1

Po úvodnom vysokom víťazstve nad Ukrajinou o 10 gólov 16:6 naše vodnopólové reprezentantky v chorvátskom Mali Lošinj na medzinárodnom turnaji PLEJADE 2024 uspeli aj v druhom turnajovom zápase proti Írsku. Naše dievčatá si schuti zahrali a zastrieľali a prakticky o svojom plnom bodovom zisku rozhodli už po prvej štvrtine.Tú Slovensko ovládlo 6:2 a aj keď naše súperky druhé dejstvo vyhrali tesne o gól 3:2, v druhom polčase to už bola naša jednoznačná jazda za 12 gólovým víťazstvom 18:6. Tentoraz dala 5 gólov v stretnutí Monika Sedláková.

Írsko vs SLOVENSKO 6:18 ( 2:6, 3:2, 0:4, 1:6 )

Góly: Monika Sedláková 5, Alina Kopolovets 3, Barbora Baranovičová, Lenka Garančovská, Dina Telipko a Sandra Holičová po 2, Alexandra Hindošová a Michaela Vargová po 1

Tretí zápas a tretia výhra! To bola bilancia našich vodnopólových reprezentantiek na trojdňovom medzinárodnom turnaji PLEJADE 2024. Po dvoch piatkových hladkých výhrach nad Ukrajinou 16:6 a Írskom 18:6 v sobotu zverenky Cinzie Ragusa a Jána Baranoviča nastúpili na tretí turnajový duel proti domácemu VK Lošinj. Žiadne prekvapenie sa nekonalo a na naše konto pribudla 9 gólová výhra 14:5. Prvá štvrtina nepriniesla veľa gólov a naše dievčatá ju vyhrali tesne 2:1, no v ďalšom priebehu diktovali tempo hry celkom jasne. V druhej časti viedli už 5:1, nakoniec polčas vyhrali o dva góly 6:4. V druhom polčase to už bola iná káva, v tretej osemminútovke pridali naše kočky 5 gólov a v poslednej tri a keďže inkasovali len raz, nakoniec duel pohodlne ovládli a v tabuľke mali na konte 9 bodov.

VK Lošinj vs SLOVENSKO 5:14 ( 1:2, 3:4, 1:5, 0:3 )

Góly: Lenka Garančovská 3, Monika Sedláková, Alexandra Hindošová, Dina Telypko a Sandra Holičová po 2, Alina Kopolovets, Barbora Baranovičová a Adriana Kovalčíková po 1

Naše vodnopólové reprezentantky v sobotu v záverečnom skupinovom zápase na turnaji PLEJADE 2024 v chorvátskom Mali Lošinj podľa očakávania vysoko porazili výber Poľska 20:2 a na zverenky trénerskej dvojice Cinzia Ragusa a Jána Baranoviča čakal v nedeľu popoludní finálový zápas proti domácemu VK Lošinj. Vo víťaznom stretnutí proti Poľsku dala Sandra Holičová 5 gólov, ďalších 5 strelkýň pridalo po dva góly. Domáci Vaterpolo klub Lošinj Slovenky porazili vo vzájomnom zápase o 9 gólov 14:5 a tak bol aj vysoký predpoklad, že naše dievčatá uspejú aj v druhom meraní síl.

Poľsko vs SLOVENSKO 2:20 ( 1:6, 0:6, 1:3, 0:5 )

Góly: Sandra Holičová 5, Natália Baloghová, Alina Kopolovets, Monika Sedláková, Lea Držíková, Dina Telipko a Michaela Vargová po 2, Barbora Baranovičová, Lenka Garančovská a Adriana Kovalčíková po 1

Predpoklad sa nakoniec naplnil a v Chorvátsku vo finálovom zápase proti domácim hráčkam Vaterpolo klub Lošinj uspeli naše dievčatá po 8 gólovej výhre 14:6! O svojom víťazstve rozhodli zverenky Cinzie Ragusa a Jána Baranoviča už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali hladko 6:0. Na tomto turnaji dokázalo Slovensko zdolať organizátora podujatia dva razy. Najprv v skupine 14:5 a následne v dnešnom finále 14:6.

SLOVENSKO vs VK Lošinj 14:6 ( 6:0, 3:3, 2:1, 3:2 )

Góly: Lenka Garančovská, Monika Sedláková a Sandra Holičová po 3, Dina Telypko 2, Alina Kopolovets, Barbora Baranovičová a Michaela Vargová po 1

Autor aktualityvodné pólo

Volebná konferencia Slovenskej plaveckej federácie v pondelok 7.10.2024 v Bratislave!

Dnes

Naši vodní pólisti v poľskej Lodži na 2.mieste

Včera

Zmena dejiska Superfinále SP v diaľkovom plávaní zo Štúrova do Šamorína!

13.9.2024

Mužský výber na víkendový turnaj Poland Cup 2024 do poľskej Lodže!

Včera

Slovenské vodnopólové reprezentantky na medzinárodný turnaj do Lošinj

13.9.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 05. - 15.10.2024, Hurghada, Egypt