Slovenskí vodnopóloví reprezentanti porazili v Tbilisi na úvod kvalifikácie Poľsko vysokým rozdielom, záznam zápasu v článku!

piatok, 18.02.2022|Posledná aktualizácia 19.2.2022 15:23

Vstup do kvalifikácie o postup na ME 2022 do chorvátskeho Splitu sa našim vodnopólovým reprezentantom vydaril na výbornú. Dnes popoludní zverenci trénera Karola Bača mladšieho v úvodnej bitke v gruzínskom Tbilisi vysoko porazili Poliakov 25:6 a do tabuľky si pripísali prvé body. V sobotu bude našim ďalším súperom Bielorusko a v nedeľu v poslednom zápase domáce Gruzínsko.

Slováci vstúpili do tohoto stretnutia razantne a rýchlo sa ujali v prvej štvrtine vedenia 3:0, keď sa strelecky presadil dva razy Samuel Baláž a raz Andrej Zareva. Potom síce súper znížil na 3:1, ale Matej Čaraj a Adam Furman ďalšími gólmi stanovili stav po prvej osemminútovke na 5:1 v náš prospech. V druhej časti hry pridali naši reprezentanti tri góly po sebe, keď sa znova zaskvel Samuel Baláž dva razy a raz Branislav Balogh a už sme vyhrávali 8:1. Zarevovo vylúčenie Poliaci využili na zníženie stavu skóre na 8:2, ale Matej Čaraj po dvoch góloch po sebe upravil už na 10:2. Do konca prvého polčasu sa o strelecké slovo v našom tíme prihlásil Róbert Kaid mladší a keďže sa súperovi podarilo dva razy skórovať, po prvom polčase Slovensko vyhrávalo nad Poľskom 11:4. V tretej štvrtine padlo podobne ako v tej druhej spolu deväť gólov, naši hráči ju vyhrali hladko 7:2, Lukáš Ďurík dal tri góly, Marek Tkáč dal dva góly, Róbert Kaid ml. a Samuel Baláž dali po jednom a pred záverom svietil na ukazovateli stav skóre 18:6. Posledných osem minút sa už nieslo plne v našej réžii, pridali sme sedem gólov, Poliaci nedali ani jeden a tak sme si na svoje konto pripísali 19-gólovú výhru 25:6. V poslednej štvrtine po góle dali postupne Matej Čaraj, Samuel Baláž, Adam Furman, Patrik Tisaj, Branislav Balogh, Andrej Kováčik a Andrej Zareva.

Poľsko vs SLOVENSKO 6:25 ( 1:5, 3:6, 2:7, 0:7 )

Góly: Samuel Baláž 6, Matej Čaraj 4, Lukáš Ďurík 3, Róbert Kaid ml., Adam Furman, Branislav Balogh, Andrej Zareva a Marek Tkáč po 2, Patrik Tisaj a Andrej Kováčik po 1

Priebeh zápasu:

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 05. - 07.04.2024, Graz, Rakúsko

26.3.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 04. - 08.04.2024, Skopje, Severná Macedónia

Včera

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim