logologo_small

Slovenský pohár vo vodnom póle žien po štvrtý raz pre ŠK Olympia Košice

pondelok, 25.10.2021|Posledná aktualizácia 25.10.2021 12:36

Tohtoročná edícia Slovenského pohára vo vodnom póle žien je za nami. Po štvrtý raz sa v histórii klubu stali víťazkami aktuálne účastníčky vodnopólovej Euroligy žien, hráčky ŠK Olympia Košice, ktoré majú navyše na svojom konte aj tri prvenstvá z prvej ligy žien, ktorá by sa mala na Slovensku začať o pár dní.

V úvodnom stretnutí v sobotu skoro ráno vyhrala Olympia nad PIRANA SC Topoľčany hladko 21:6.

V druhom sobotnom stretnutí nastúpili proti sebe PIRANA SC Topoľčany a bratislavská Slávia UK. V tomto zápase padlo spolu 34 gólov, zverenky trénera Pavla Mihalkoviča vyhrali o štyri góly 19:15, keď najviac gólov dala v tíme Slávie UK Bratislava Kissová a to 6. Vodné pólistky z nášho hlavného mesta vyhrali prvú štvrtinu 5:3, v polčase to už bolo 13:6 a pred záverom 15:8. Posledných osem minút vyšlo lepšie PIRANI, ktorá dala súperkám sedem gólov, ale keďže sa Slávii podarilo 4x skórovať, nakoniec z toho bolo víťazstvo pre hráčky Slávie UK Bratislava.

PIRANA SC Topoľčany vs Slávia UK Bratislava 15:19 ( 3:5, 3:8, 3:2, 7:4 )

Góly: Vargová, Hýroššová a Brňová po 3, Lindtnerová 2, Cebová, Kováčiková, Dubajová a Kopcová po 1 - Kissová 6, Kováčiková a Pecková po 4, Šándriková a Kačková po 2, Majláthová 1

Zostava PIRANA SC Topoľčany:

1 Petrášová, 2 Čišková, 3 Rúžičková, 4 Vargová, 5 Cebová, 6 Kováčiková, 7 Lindtnerová, 8 Dubajová, 9 Libiaková, 10 Hýroššová, 11 Brňová, 12 Kopcová, 13 Halmová, 14 Baková

Zostava Slávie UK Bratislava :

1 Dvoranová, 2 Šándriková, 4 Kováčiková, 5 Majdová, 6 Kačková, 7 Pecková, 10 Meryová, 11 Majláthová, 12 Kissová, 13 Stručková

V treťom a záverečnom stretnutí, ktoré bolo na programe v nedeľu predpoludním v bitke o prvenstvo ŠK Olympia Košice nastúpil proti Slávii UK Bratislava a aj tu padlo veľa gólov, celkovo 33.. Obhajkyne prvenstva z metropoly východu vyhrali prvú časť hry 4:1 a polčas 6:3. V druhom polčase nastrieľali zverenky nového reprezentačného trénera Slovenska Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa spolu 15 gólov a podobne ako PIRANI, tak aj Slávii dali celkovo 21 gólov a vyhrali 9-gólovým rozdielom 21:12. Najlepšou strelkyňou bola hráčky z Kuby Ramirez, ktorá dala 4 góly. Olympia túto súťaž vyhrala po štvrtý raz, na druhom mieste skončila Slávia UK Bratislava a na treťom PIRANA SC Topoľčany.

Slávia UK Bratislava vs ŠK Olympia Košice 12:21 ( 1:4, 2:2, 3:7, 6:8 )

Góly: Kováčiková a Kačková po 3, Šándriková a Pecková po 2, Majláthová a Kissová po 1 - Ramirez 4, Kurucová, Dubná a Šepeľová po 3, Garančovská, Strompová, Tóthová po 2, Junasová a Franková po 1

Mohlo by vás zaujímať

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

V metropole Maďarska sa našim mladým reprezentantkám v synchronizovanom plávaní darilo!