Sobota na bratislavských Pasienkoch v synchronizovanom plávaní na MSR v povinných figúrach Open a Elementy Open, zasúťažili si aj najmenší pretekári

pondelok, 06.02.2023|Posledná aktualizácia 6.2.2023 19:44

V sobotu sa na bratislavských Pasienkoch konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v povinných figúrach Open, Elementy Open a najmenší pretekári si mohli zmerať sily na súťaži Zlatá rybka a Vodný Ninja.

Súťaže boli organizované Slovenskou plaveckou federáciou a prebiehali dokopy v siedmych výkonnostných kategóriách: U1, U2, U3, Mladší žiaci a Mladší juniori v disciplínach povinné figúry a kategórie Juniori a Seniori v technických elementoch.

Pod taktovkou hlavnej rozhodkyne Jany Vidlařovej a riaditeľky Zuzany Žákovej prebehla súťaž hladko a vo veľmi dobrej atmosfére.

Sobotného dňa sa zúčastnili súťažiaci a rozhodcovia z 3 krajín a 9 klubov a národných federácií, súťažilo sa dokopy v 13 disciplínach. Videli sme 41 víťazov a dokopy bolo udelených 115 medailí. V najlepšie obsadenej disciplíne súťažilo až 47 súťažiacich, najvyšší dosiahnutý bodový výsledok bol 86,1695 boda a bolo zaznamenaných až 434 individuálnych štartov.

Po tejto sobote poznáme aj nové Majsterky SR v povinných figúrach.

V kategórii mladší žiaci zvíťazila a titul Majsterka SR si odniesla Lucia Kubicová z klubu Slávia STU Artistic Swimming s počtom bodov 62, 8442. Kubicová zvíťazila s vyše 7 bodovým náskokom pred svojou tímovou kolegyňou Anetou Mandlovou, ktorá vyplávala titul Vicemajsterky SR svojim výkonom na úrovni 55, 6087 bodov. V tesnom závese sa na treťom mieste umiestnila Ema Hollerová z klubu Iuventa Aquatix s počtom bodov 55,5833 a medailové umiestnenie len tesne ušlo Pavlíne Petrášovej z klubu Slávia STU Artistic Swimming, ktorej 55,3659 bodov stačilo na štvrté miesto.

Titul Majsterky SR v kategórii mladší juniori si odniesla Žofia Strapeková z klubu Iuventa Aquatix. Jej bodový výkon na úrovni 79,4773 ľahko pokoril výsledok 75,0182 bodov Vicemajsterky SR Veroniky Ásványiovej, tiež z klubu Iuventa Aquatix. Bronzovú medailu si s počtom bodov 73,5909 vyplávala Michaela Bernáthová z Klubu Žralok Bratislava.

Na podujatí boli ocenení aj najlepší športovci v športovom odvetví synchronizované plávanie v jednotlivých disciplínach.

SENIORI

sólo: Viktória Reichová (trénerka Lívia Dulová Allárová)

zmiešaný pár: Silvia a Jozef Solymosyovci (trénerka Ivana Solymosyová)

tím: Diky Ch., Diky N., Ďurišová T., McDonnell L., Italy E., Waterloos L., Vojtášková V., Sabajová T., Domčeková L., Lukáčová N., Keprtová L., (trénerka Monika Thuringerová)

JUNIORI

sólo: Chiara Diky (trénerka Nora Szauder)

pár: Ďurišová Tereza, McDonnell Linda (trénerka Monika Thuringerová)

zmiešaný pár: Laura Domčeková, Jozef Solymosy (trénerka Ivana Solymosyová)

tím: Diky Ch., Diky N., Ďurišová T., McDonnell L., Italy E., Waterloos L., Vojtášková V., Sabajová T., Domčeková L., Lukáčová N., Keprtová L., Lorinczová L. (trénerka Monika Thuringerová)

Výsledky:

results-svk-goldfish-2023.pdf
Autor synchro

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

Včera

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

Včera

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!