Sobota v Grazi s Klobučníkovým A limitom na ME, vytvoril aj B limit na OH do Tokia

nedeľa, 25.04.2021|Posledná aktualizácia 25.4.2021 10:56

Do rozplavieb druhého dňa na medzinárodných plaveckých pretekoch v Rakúsku na 50 metrovom OH bazéne - Int. Ströck ATUS Graz Trophy 2021 vstúpili naši reprezentanti famózne.

Hneď na úvod zaplával Tomáš Klobučník vo svojom prvom štarte na pretekoch v disciplíne 100 prsia výborný čas 1:01,21 (802 FINA bodov). Splnil tým „A“ limit na ME v Budapešti a potvrdil „B“ limit na OH do Tokia. Na ME potvrdila „B“ limit aj Martina Cibulková na 200 VSP (2:03,22).

Osobné rekordy si v dopoludňajších rozplavbách zaplávali: Lukáš Kalník 50 motýlik a 100 prsia, Patrik Folťan, Tomáš Peciar a Filip Lányi na 50 znak, František Jablčník a Eduard Guman na 200 motýlik a Adam Halas a Jakub Poliačik na 50 motýlik a Barbora Mikušková na 200 VSP.

Dohromady si naši plavci vyplávali 15 x finále. Podvečerné finále nám veľmi kvalitne rozbehol junior Jakub Poliačik. 400 VSP zaplával v osobnom rekorde 4:03,03 a dohmatol na 4-tom mieste. Následne v disciplíne 400 polohové preteky skončili Anička Šprláková-Zmorová na 7-mom a Laura Gruchaľáková na 11-tom mieste.

Nasledovalo finále 100 prsia muži. Tomáš Klobučník napálil finále vo veľkom štýle, nakoniec len mierne zaostal za ranným časom a skončil druhý za 1:01,48. Lukáš Kalník si opäť vylepšil osobák na 1:04,95 (6. miesto) a Alex Kušík skončil na 8-mom mieste. V kategórii dievčat excelovala Nina Vadovičová, ktorá len o stotinu skončila druhá v osobnom rekorde 1:10,20.

V ďalšom finále 50 znak skočil Patrik Folťan 7-my a Tomáš Peciar v osobáku 10-ty. Dievčatá boli úspešnejšie – Tamara Potocká – druhá v osobnom rekorde 29,84, Ema Marušáková 4-tá za 30,00.

Nasledovalo finále 200 motýlik. Najskôr František Jablčník doplával na 8-mom mieste. A potom sme si vychutnali víťazstvo Zory Ripkovej – 2:18,64 – slovenskú hymnu i jej rozhovor pre live vysielanie.

Adam Halas potom skončil 4-tý na 50 motýlik. V poslednom finále 200 VSP sa kvalitne predviedlo trio našich dievčat. Martina Cibulková – 5. miesto 2:03,24 (opäť potvrdený „B“ limit na ME), Laura Benková 6. miesto 2:03,81 (len 0,17 s za limitom na ME), Barbora Mikušková 8-ma tesne za ranným osobákom.

Autor plávanie

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

24.4.2024

24.4.2024

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín