logologo_small

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

pondelok, 08.04.2024|Posledná aktualizácia 8.4.2024 14:47

GRAZ1.jpg

Naši starší juniori sa počas soboty a nedele predstavili na Multistretnutí v rakúskom Grazi a my vám prinášame prehľad toho ako sa nám počas víkendu darilo.

,,V sobotu sme absolvovali na tomto podujatí dva poldne, pričom sa svojimi výkonmi dosť podobali, " zvestoval nám z rakúskeho Grazu vedúci našej výpravy Maroš Kaňuk a pokračoval : ,,Približne polovica disciplín v prvom poldni sa niesla v znamení osobných rekordov, pričom padlo osem osobných rekordov a dosiahli sme dva limity na MEJ, B - limity na MEJ. O rekordy sa zaslúžili - Oliver Tomas na 100 metrov voľný spôsob osobným rekordom a B limitom na MEJ, osobný rekord si pripísal na svoje konto Jakub Kolesár na 100 metrov voľný spôsob, pridal sa na 200 metrov znak v osobnom rekorde Samuel Fekete, nasledovala disciplína na 200 metrov znak dievčat a Sophia Urbánková s osobným rekordom a potom nasledovali motýľkári na 50 metrov a to v osobnom rekode Adam Timotej Hupka, Oliver Tomas, pričom onaja zaostali tesne za B limitom na MEJ a Ján Sciranka vylepšil svoj osobný rekord o jednu stotinu a tým si vylepšil aj už predtým zaplávaný MEJ limit na 50 metrov motýlik.Emma Červenková má na konte B limit na MEJ v disciplíne na 50 metrov motýlik. Potešila nás aj Terézia Horváthová na 100 metrov znak v štafete polohovkovej, plávala prvý úsel a urobila si osobný rekord. Ňou by som začal aj popoludnie pričom na 100 metrov znak išla svoju sólovú 100-vku a tam si znova vylepšila osobný rekord a pridala k tomu aj B limit na MEJ. Na 100 metrov znak si vylepšila osobný rekord Sophia Urbánková a k dievčatám sa osobnými rekordami pridali aj chlapci a to Oliver Tomas a Jakub Kolesár. Následne išli 50 metrov voľný spôsob v osobnom rekorde Adam Timotej Hupka a v osobnom rekorde aj Emma Červenková. Daniela Brežná si tiež urobila osobný rekord a splnila B limit na MEJ. "

Počas druhého súťažného dňa na multistretnutí starších juniorov v rakúskom Grazi sa k našim úspešnými limitárom pridal Milan Vojtko na 200 metrov vs a Terézia Horváthová pridala ďalší limit na 50 metrov znak. Dá sa povedať, že to bol veľmi príjemný deň, dosiahli sme spolu 14 osobných rekordov, Terézia Horváthová B - limit na 50 znak, Milan Vojtko B limit na MEJ na 200 vs, Laura Gruchaľáková s A limitom na MEJ na 200 pp. Najlepšie umiestnenie dosiahla Laura Gruchaľáková keď bola štvrtá na 200 pp. Slovensko obsadilo celkové 12.miesto z 15-tich krajín.Naši plavci majú na plnenie limitov ešte dobrý mesiac aj pol. Aj keď tieto preteky boli úvodnými kde sme zisťovali ako na tom naši mladí plavci sú, ukázali, že viacerí môžu reálne pomýšľať na účasť na ME juniorov. Poďakovanie pre našich mladých plavcov, trénerov, ktorými boli Katka Hamadejová, Gerald Svoboda, vedúcim výpravy bol Maroš Kaňuk.Všetkým želáme aj v tomto prípade dobrú a rýchlu regeneráciu a veľa zdravia v sezóne.

Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityplávanie
Mohlo by vás zaujímať

Vo vodnopólovej Extralige mužov po víkende KVP Nováky s majstrovským mečbalom

Včera

Letná univerziáda SR 2024 už onedlho aj s našimi plavcami!

Včera

Budeme spoločne sledovať PRIAME PRENOSY zo Šamorína z MSR, ktoré nám už klopú na dvere? Pridáte sa k nám?

Včera

Skvelý Tibor Tišťan s novým slovenským rekordom!

Včera

Vrchol ME Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v gréckych Aténach

Včera

Prípravné sústredenie diaľkoplavcov v Lloret de Mar v Španielsku

Včera

Úvodný deň na ME Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach

24.5.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie Mare Nostrum Barcelona, 27. - 30.05.2024

24.5.2024

Štart v gréckych Aténach s našimi dievčatami už dnes!

23.5.2024

Nominačný list | Sústredenie reprezentácie a ÚTM DP, 21.05. - 31.05.2024, Lloret de Mar/ESP

22.5.2024

Najbradatejší slovenský rekord v knihe rekordov z roku 1986 konečne padol - rekord Géryho prekonal František Jablčník!

22.5.2024

Nominačný list | EUROPEAN AQUATICS JUNIOR ARTISTIC SWIMMING CHAMPIONSHIPS 28 JUNE – 02 JULY 2024 MALTA

21.5.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK