Staršie juniorky v Rakúsku prvé!

sobota, 25.07.2020|Posledná aktualizácia 27.7.2020 15:06

Počas víkendu 18. a 19. júla 2020 sa v Maria Enzersdorfe na predmestí Viedne konalo stretnutie pod názvom Duel in the Pool. Po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu išlo o prvý väčší medzinárodný plavecký míting, ktorého sa mohli slovenskí juniori a juniorky zúčastniť. Náš výber sa stretol s družstvami domáceho Rakúska a Česka, plavci z Maďarska na poslednú chvíľu svoju účasť odriekli. Program samotných pretekov sa skladal zo všetkých disciplín od 50 až po 800 metrov pre juniorky a 1500 metrov pre juniorov. V každej disciplíne štartovali vždy dvaja plavci z kategórie mladších a dvaja z kategórie starších juniorov. Podľa poradia sa potom pretekárom udeľovali body, ktoré tvorili celkové tímové poradie. V extra rozplavbách si mohli zaplávať aj ďalší plavci, ktorí však štartovali mimo súťaž.

A ako to v sobotu a v nedeľu v Rakúsku vyzeralo ?

Duel in the Pool (Jul 18 to 19, 2020) - BSFZ Südstadt - sobota dopoludnia

V sobotu naši mladší a starší juniori/ky odštartovali prvé preteky po korona pauze na multistretnutí troch krajín (Slovensko, Česko a Rakúsko). Dopoludňajší program pozostával zo 400 pp, 100 vs, 200 znak a 50 motýlik. Chlapci začali slušne, keď v kategórii na 400 pp a v kategórii mladšich juniorov obsadili 2. a 3. miesto (Bence Dikácz a Jakub Poliačik), medzi staršími juniormi skončil na 3. mieste František Jablčník. Dievčatá začali v tej istej disciplíne víťazstvom Any Olive Šprlákovej-Zmorovej medzi mladšími juniorkami a 3. miestom Jany Mižúrovej medzi staršími juniorkami. Na 100m vs bodovali iba dievčatá, medzi mladšími juniorkami Aneta Galbavá (3. miesto) a medzi staršími Martina Cibulková (2.miesto) a Sabína Kupčová (3.miesto). Na 200m znak sa už chlapci opäť prebudili a medzi mladšími vyhral Patrik Folťan a v kategórii starších sme obsadili 2. a 3. miesto (Filip Lányi a Alex Kušík). Naše reprezentantky v podaní Daniely Mišúthovej medzi mladšimi juniorkami získali 2. miesto a rovnako Emma Marušáková medzi staršími. V poslednej dopoludňajšej disciplíne si František Jablčník v kategórii starších juniorov vyplával 2. miesto. Dievčatá v oboch kategóriách získali 2. miesto(Lenka Langeová a Alexandra Mišíková).

Duel in the Pool (Jul 18 to 19, 2020) - BSFZ Südstadt - sobota popoludní

Program popoludní pozostával z 200 m motýlik, 100 m znak, 200 m prsia a 50 m vs. Tomáš Peciar na 200 m motýlik medzi staršími juniormi finišoval na 3. mieste. Medzi mladšími juniorkami zabojovala Veronika Behalová (3. miesto). Staršie juniorky zaskočila víťazstvom Martina Cibulková a na 3. mieste dohmatla Alexandra Mišíková. Favorita na 100 m znak medzi mladšími juniormi potvrdil víťazstvom Patrik Folťan. Medzi staršími dohmatol na 3. mieste Alex Kušík. Medzi mladšími dievčatami kvalitu ukázali Tereza Ožvaldová (2. miesto) a Daniela Mišúthová (3. miesto) a v starších juniorkách naša najlepšia juniorská znakárka Emma Marušáková (2. miesto). Blok štartov 200 m prsia odštartoval medzi mladšími juniormi 2. miestom Bence Dikácz. Ukončila to medzi staršími juniorkami Nina Vadovičová (3. miesto). Na záver poldňa odštartoval 50 m voľný spôsob, kde sa medzi chlapcami presadil iba Juraj Sabo (2. miesto). Výbornými výsledkami sa prezentovali dievčatá, keď medzi mladšími juniorkami brali prvé dve miesta Alexandra Hrnčárová a Aneta Galbavá a Martina Cibulková medzi staršími obsadila 2. miesto.

Duel in the Pool (Jul 18 to 19, 2020) - BSFZ Südstadt - nedeľa dopoludnia

V nedeľu dopoludnia sme mali na programe už v poradí tretí poldeň, ktorý pozostával z 1500 m vs muži, 800 m vs ženy, 100 m prsia, 200 m vs a 50 m znak. Peknými výsledkami sa prezentovali na 1500 m chlapci, najprv v kategórii mladších juniorov sa na 2. mieste umiestnil Jakub Poliačik a medzi staršími na 3. mieste Tomáš Peciar. Dievčatám sa na 800 m vs nedarilo. V disciplíne 100 m prsia opäť dobrú formu ukázal Bence Dikácz, ktorý rovnako ako Alex Kušík v kategórii starších juniorov obsadil 3. miesto. V rovnakej disciplíne Nina Vadovičová v kategórii starších junioriek obsadila 3. miesto.Na 200 m vs starší juniori obsadili 2. a 3. miesto v podaní Františka Jablčníka a Eduarda Gumana. Markéta Fiedorová v kategórii mladších obsadila 3. miesto. Ďalšie víťazstvo si pripísala na 200 m vs Martina Cibulková a kvalitu našich dvestovkárok potvrdila 3. miestom Sabína Kupčová. Posledná disciplína 50 m znak priniesla 2. miesto v podaní Patrika Folťana. Medzi staršími juniormi Alex Kušík obsadil 3. miesto. Šikovnosť našich znakárok potvrdili obe kategórie. Medzi mladšími zvíťazila Tereza Ožvaldová a 3. miesto obsadila Daniela Mišúthová a medzi staršími zvíťazila Emma Marušáková.

Duel in the Pool (Jul 18 to 19, 2020) - BSFZ Südstadt - nedeľa poobede

Na záver nás čakal 400 m vs, 100 m motýlik, 200 m polohovka a na záver 50 m prsia. Hneď na úvod 400 m vs sa nestratil Jakub Poliačik, keď dohmatol na 2. mieste. V tej istej disciplíne medzi staršími dohmatol na 3. mieste Filip Lányi. Medzi staršími juniorkami Sabína Kupčová získala 2. miesto. V celkovom poradí sa u chlapcov nič nemenilo, mladšie juniorky sa posunuli na 3. miesto a staršie juniorky si držali s tesným náskokom 1. miesto. Na 100 m motýlik si Tomáš Peciar vybojoval 2. miesto. Medzi mladšími na 3. mieste dohmatla Markéta Fiedorová a medzi staršími sme získali 2. a 3. miesto (Alexandra Mišíková a Martina Cibulková). 200 m pp odštartovali mladší juniori a Patrik Folťan dohmatol na 3. mieste. Medzi staršími dohmatol na 2. mieste František Jablčník a na 3. mieste Alex Kušík. Na 2. mieste v kategórii staršie juniorky na 200 m pp dohmatla Jana Mižurová. Chlapci (mladší aj starší) v celkovom hodnotení skončili definitívne tretí. Mladšie juniorky tiež skončili na 3. mieste v celkovom hodnotení. Staršie boli druhé tesne za Rakúskom. Záverečný štart nám na 50 m prsia priniesol medzi mladšími juniormi 3. miesto (Bence Dikácz) Napínavý súboj priniesol medzi staršími juniorkami 2. miesto pre Ninu Vadovičovú. Staršie juniorky dobehli bodovo Rakúsko a delili sme sa s ním o prvé miesto. Zvyšné naše družstvá obsadili 3. miesto.

Autor plávanie

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

24.4.2024

24.4.2024

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín