logologo_small

Štartuje Jarná cena Žiliny 2020

piatok, 09.10.2020|Posledná aktualizácia 09.10.2020 06:50

Jarná cena Žiliny 2020 a SPF Slovenský pohár družstiev a jednotlivcov v plávaní je na programe počas nasledujúcich troch dní, teda od piatka do nedele. Úvodné disciplíny sa budú plávať od piatkového popoludnia a všetko by malo vyvrcholiť krátko po nedeľnom obede. Pozrime sa spoločne ako toto podujatie vníma samotný organizátor pretekov Marián Hrabovský a za SPF viceprezident pre plávanie Rastislav Bielik.

,, Jarná cena Žiliny 2020 je špecifická a výnimočná z viacerých pohľadov. Samotný fakt, že sa toto podujatie koná na jeseň, je vcelku úsmevné. Menej radostné sú dôvody kvôli ktorým sa už dva razy menil termín konania Jarnej ceny. Prvý pokus v máji sa nepodarilo zrealizovať, druhý v októbri sa po veľkých peripetiách a úpornej snahe všetkých zainteresovaných (hlavný organizátor podujatia - Plavecký klub TENAX a spoluorganizátor SPF) sa napokon podarilo toto významne podujatie uskutočniť," prezradil nám Marián Hrabovský. Nech je tak, alebo onak, pocity ako organizátor tohoto podujatia má všelijaké : ,, Áno,čo sa týka našich pocitov ako organizátorov, sú veľmi zmiešané. Na jednej strane sa úprimne tešíme z faktu, že naši mladi plavci sa po takmer pol roku budú môcť postaviť na štartové bloky a po dlhých mesiacoch tvrdej driny si zmerať sily so svojimi súpermi a konečne dať svojmu snaženiu zmysel a poriadne si zasúťažiť. Na strane druhej nás veľmi mrzí, že túto príležitosť nemôžeme dopriať viacerým, keďže sa nášho mítingu môže zúčastniť do 400 pretekárov. Obmedzeni je v súvislosti so súčasnou situáciou veľmi veľa a bude prioritou organizátorov dodržať všetky bezpečnostné opatrenia.
Všetci zodpovedne pristupujeme k organizacii JCŽ 2020 a s obrovským rešpektom! 
Presne tak to vníma za SPF aj jej viceprezident Rastislav Bielik: ,, Jarná cena Žiliny ako tradičné preteky, ktoré sú každoročne súčasťou kalendára SPF sú organizované v termíne od 9.10. - 11.10.2020 za sprísnených pandemických opatrení. Nakoľko situácia na Slovensku nie je priaznivá a vývoj a šírenie nákazy opäť nabralo stúpajúci charakter, je potrebné, aby všetci zúčastnení daného podujatia boli zodpovední, dodržiavali sprísnené pokyny organizátora. Organizátor sa snažil zabezpečiť podujatie len pre slovenské plavecké tímy a v obmedzenejšom počte ako po minulé roky. SPF ako partner podujatia dbá na dodržanie základných hygienických pravidiel, " zdôrazňuje Bielik. Na podujatie je prihlásených 165 mužov a 162 žien čo dáva spolu 327 aktívnych pretekárov: ,, Po dlhej dobe, zhruba po šiestich mesiacoch si plavci otestujú svoju výkonnosť a zúžitkujú svoju tréningovú námahu na daných pretekoch. Výbor sekcie plávania po dlhom diskutovaní rozhodol, že súčasťou Jarnej ceny Žiliny bude aj Slovenský pohár družstiev ako aj Slovenský pohár jednotlivcov, čím sa preteky stávajú aj tímovou súťažou. Pripravené sú pre víťazov poháre a finančné odmeny, ktoré môžu klubom priniesť výraznú pomoc v týchto ťažkých časoch. V rámci pohára jednotlivcov budú nachystané ,, price money " pre najlepšieho seniora, juniora a mladšieho juniora. Táto odmena pre družstvá a jednotlivcov bude ďalšou z odmien, o ktoré môžu plavci zabojovať v rámci pretekov ,, Jarnej ceny Žiliny, " zdôrazňuje Bielik a dopĺňa : ,, Výbor sekcie plávania svojím uznesením prijal rozhodnutie o preplatení štartovných nákladov pre reprezentantov v kategórii senior a v kategórii junior. Plaveckým klubom zabezpečí Výbor sekcie plávania preplatenie štartovných nákladov pre nereprezentantov vo výške troch eur /prijatý štart, čím chceme pomôcť a reflektovať na danú situáciu. " V závere vyjadril aj svoje želanie : ,,  Osobne ma mrzí celá situácia, ktorá sa dotýka nášho športu. Našim cieľom je aby deti pretekali, aby netrénovali zbytočne a svoju kondíciu si otestovali a porovnali so svojími súpermi a kamarátmi. Veríme, že pretek bude kvalitný, prinesie pre plavcov splnené osobné rekordy a zaobídeme sa bez akýchkoľvek ťažkostí. "Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Na každom športe záleží!

21.10.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Plavecký BANSKÁ BYSTRICA CUP 2020 sa nakoniec už neuskutoční (ani v treťom termíne)

15.10.2020 | PLÁVANIE

Prezentácia NTOC v Šamoríne

14.10.2020 | PLÁVANIE

Plavci bojujú o rovnaký prístup, Ivan Šulek: Trpíme dvakrát!

13.10.2020 | PLÁVANIE, DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Jarná cena Žiliny 2020 a SPF Slovenský pohár družstiev a jednotlivcov

13.10.2020 | PLÁVANIE

Spomienky na OH v Sydney 2000 ? Zimomriavky stále, najlepšia olympiáda!

5.10.2020 | PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Jarná cena Žiliny 2020, informácia o štartovnom

5.10.2020 | PLÁVANIE

Uskutoční sa plavecký BANSKÁ BYSTRICA CUP 2020 nakoniec v treťom termíne?

3.10.2020 | PLÁVANIE

Ivana Lange: ,, Na Slovensku sa o každý jeden talent musíme starať ako o vzácnu kvetinku"

3.10.2020 | PLÁVANIE

Najlepšia slovenská plavkyňa Andrea Podmaníková zarezáva vyše mesiaca v novom pôsobisku za oceánom

3.10.2020 | PLÁVANIE

Spomínanie s Martinou Moravcovou na OH v Sydney 2000 a na zisk strieborných medailí

3.10.2020 | PLÁVANIE

Vydarený kemp v Piešťanoch

2.9.2020 | PLÁVANIE

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK