Štvrtok na ME v Belehrade s našimi diaľkolavcami v disciplíne na 5 km

štvrtok, 13.06.2024|Posledná aktualizácia 13.6.2024 14:41

Po včerajšej olympijskej disciplíne na 10km trati na otvorenej vode na ME v diaľkovom plávaní v Belehrade, dnes na 5 km trati mužov už poznáme výsledky. Od úvodu pretekov sa do čela dostal a viedol maďarský reprezentant Kristof Rasovszky. Kilometer pred cieľom však túto pozíciu ovládol jeho tímový kolega David Betlehem, bronzový medailista z včerajších pretekov na 10 km. Záverečný finiš bol neuveriteľne napínavý, komentátori nešetrili údivom nad súbojom, keď do poslednej chvíle nebol jasný víťaz. Zlato si vybojoval David časom 53:28,3 min. Marc-Antoine Olivier/ FRA v tesnom závese obsadil striebornú priečku časom 53:28,7 min.

Náš reprezentant Tomáš Peciar časom 1:03:48,5 hod. , ktorým zaostal za víťazom + 10:20,2 min a obsadil 29.miesto nebol po doplávaní spokojný, očakávania boli oveľa vyššie: ,, Dnešný výkon ma mrzí. Neviem, čo sa stalo. Minulý týždeň som plával na tréningu ako dlho nie. Môže to mať súvislosť s ochorením, ale nechcem sa na to vyhovárať. Ako sa ukázalo, Európa sa neskutočne posunula a my sme ostali vzadu. Pre ďalšie podujatie spravím viac a dúfam, že bude aj viac času, kedže MS budúci rok sa začínajú až v polovici júla. Ďakujem za možnosť byť na týchto ME."

Zajtrajší deň Tomáš skúsi využiť na zotavenie sa a v záverečnej disciplíne pretekov na otvorenej vode v sobotu ešte zabojuje o čo najlepší čas v štafete.

Aj vo štvrtej zo siedmych disciplín v diaľkovom plávaní na majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade dominovali napínavé chvíle plné zvratov. V záverečných metroch sa opakovane bojovalo o víťazný dohmat a bolot naozaj veľmi natesno. Zvíťazila nemecká pretekárka, aktuálna majsterka Európy zo včerajšej disciplíny na 10 km trati Leonie Antonia Beck časom 58:25,3 min. pred Taliankou Ginevra Taddeucci a jej časom 58:26,5 min. / +1,2sec/.

O rýchlom tempe a vyrovnanej kvalite ostrieľaných pretekárok svedčí výsledková listina, pričom v necelých 34 sekundách doplávalo spolu 13 plavkýň.

Naša 14 ročná Natália Špániková so štartovým číslom 2, nováčik na európskom vrcholnom podujatí, skončila časom 1:06:17,8 hod. a stratou na víťazku + 7:52,5 min na 19. mieste , tesne za domácou, 16 ročnou pretekárkou Masa Cvetkovic. Maďarka Anna Olasz na štart nenastúpila.

Individuálne disciplíny majú naši plavci za sebou. Zajtra ich čaká tréningový deň, aby sústredili svoje sily na siedmu - záverečnú disciplínu šampionátu - štafetové preteky družstiev na 4x1500m, ktoré sa budú konať v sobotu o 9:00 hod.

Prajeme všetkým dobrú regeneráciu a oddych. Budeme naďalej držať palce.

Autor aktualitydiaľkové plávanie

Lea Krajčovičová zvládla svoju premiéru v technickom sóle na ME na Malte!

Včera

Skvelý vstup našich mladých plavcov na ME juniorov v litovskom Vilniuse, Samo Košťál do finále z 1.miesta!

Včera

Náš voľný pár Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová obhájili na ME na Malte výsledok z minulého roka!

Včera

Nominačný list | MEJ Viedeň, 11.07. - 14.07.2024, Viedeň/AUT

Včera

Lea Anna Krajčovičová na ME juniorov na Malte na 6.mieste vo finále vo voľnom sóle!

1.7.2024

V litovskom Vilniuse štartujú v utorok ME v plávaní juniorov!

1.7.2024

Mladší juniori zavŕšili sezónu prenikavým úspechom!

1.7.2024

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy na Malte, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková na krásnom 5.mieste vo svojom debute!

30.6.2024

Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová sa kvalifikovali do finále na ME juniorov!

30.6.2024

Lea Anna Krajčovičová postúpila do finále ME na Malte vo voľnom sóle!

30.6.2024

Štartuje juniorský šampionát v synchronizovanom plávaní na Malte aj s našimi dievčatami!