Svetové univerzitné hry FISU v Číne aj s našimi vodnými pólistami, plavcami a skokankou do vody!

sobota, 05.08.2023|Posledná aktualizácia 7.8.2023 11:50

31. SVETOVÉ UNIVERZITNÉ HRY FISU V ČCHENG-TU 2021

Tie sa pre našich plavcov a skokanku do vody začali v pondelok resp. v utorok, naši vodní pólisti vstúpili do hry najskôr zo všetkých. V skupinových zápasoch vyhrali nad Južnou Kóreou 11:9, ale prehrali s USA 3:16 a s Gruzínskom 3:14. V utorok ráno vo štvrtom zápase nastúpili proti Číne a prehrali nakoniec 10:12 a to znamenalo, že do 1/4-finále nepostúpili. V stredu skupinové boje zakončili duelom proti Taliansku, v ktorom nakoniec prehrali vysoko 6:22 a čakala na nich skupina o 9.až 11.miesto. V nej porazili v nedeľu Singapúr tesne o 8:7 a v zápase o konečné 9.miesto nastúpili v pondelok skoro ráno proti súperovi, s ktorým celý turnaj otvárali, sily si zmerali s Južnou Kóreou. Ešte minútu pred koncom sme prehrávali o gól 9:10. 54 sekúnd pred koncom sme vyrovnali z pokutového hodu Kaidom ml. a 0,4 sekundy pred záverom sme dali víťazný gól a úspešným strelcom bol Boris Juhász.V hre na tomto podujatí bola aj naša štvorica plavcov v zostave Adam Rosipal, Simon Klement, Zora Ripková a Sabina Kupčová s trénerom Matejom Kuchárom. Ako sa im darilo so skokankou do vody Zorou Opalka, čítajte nižšie. ( foto: Roman Benický, Slovakia University Team)

Vodní pólisti v skupinových zápasoch:

SLOVENSKO vs Kórea 11:9 ( 2:2, 4:4, 2:1, 3:2 )

Góly: Dilý a Kováčik po 3, Kaid a Balogh po 2, Juhász 1

USA vs SLOVENSKO 16:3 ( 1:1, 6:1, 5:1, 4:0 )

Góly: Peter Kováčik 2, Kaid 1

Gruzínsko vs SLOVENSKO 14:3 ( 3:1, 3:0, 4:2, 4:0 )

Góly: Adamec, Vrba, A.Kováčik po 1

SLOVENSKO vs Čína 10:12 ( 3:3, 3:3, 2:3, 2:3 )

Góly: A.Kováčik 6, Kaid a Dilý po 2

SLOVENSKO vs Taliansko 6:22 ( 1:8, 0:4, 2:5, 3:5 )

Góly: Dilý 2, Kaid ml., Kováčik, Haluška a Balogh po 1

Skupina o 9.-11.miesto:

Singapúr vs SLOVENSKO 7:8 ( 1:3, 4:2, 1:3, 1:0 )

Góly: Kaid ml., A.Kováčik a Balogh po 2, Berlanský a Juhász po 1

Zápas o konečné 9.miesto:

Južná Kórea vs SLOVENSKO 10:11 ( 2:1, 2:3, 3:3, 3:4 )

Góly: Kaid ml., Juhász, A.Kováčik a Balogh po 2, P.Kováčik, Berlanský a Vrba po 1

Skoky z 3m dosky

Zora Opalka mala pred sebou v sobotu svoju druhú disciplínu na Svetových univerzitných hrách v Ćíne, ktorou boli skoky do vody z 3 metrovej dosky a v kvalifikácii sa predstavila ako štvrtá v poradí z 22 pretekárok.Zore sa podarilo kvalifikovať do 18 členného semifinále so známkou 189,85 bodu. Tam už ale obsadila celkové 18-te miesto s nižšou celkovou známkou 182,90 bodu a do 12-členného finále sa napokon nekvalifkovala.

NAŠI REPREZENTANTI V PLÁVANÍ V PRVÝ DEŇ V AKCII

Z našich plavcov Adam Rosipal na 400 metrov voľný spôsob časom 3:59,72 min. obsadil celkové 23.miesto z 31 plavcov, Zora Ripková na 50 metrov motýlik obsadila 29.miesto časom 28,28 s zo 42 plavcov, Simon Kliment bol 26-ty z 38 pretekárov časom 57,32 s.

NAŠI REPREZENTANTI V PLÁVANÍ V DRUHÝ DEŇ V AKCII

Ani v druhý súťažný deň na 31.Svetových univerzitných hrách FISU v čínskom Čengdu sa našim plavcom nedarilo. Adam Rosipal v disciplíne na 200 metrov voľný spôsob zaplával čas 1:54,22 min a nakoniec obsadil celkové 31.miesto zo 41 pretekárov. U žien na 100 metrov voľný spôsob Zora Ripková zaplávala čas 57:58 s a patrí jej 24.miesto, Sabína Kupčová bola hneď za ňou časom 57,76 s. Plávalo celkovo 43 plavkýň.

NAŠI REPREZENTANTI V PLÁVANÍ V TRETÍ DEŇ V AKCII

Šiesty deň 31. Svetových univerzitných hier FISU Čchemg-tu 2021 priniesol do hry našich dvoch reprezentantov v plávaní. Simon Kliment na 50 metrov znak zaplával čas 27.18 s a skončil na 28.mieste zo 41 plavcov a Sabina Kupčová na 200 metrov polohové preteky obsadila 18.miesto za 2:21.83 min. z 27.pretekárok a patrí jej pozícia druhej náhradníčky.

NAŠI REPREZENTANTI V PLÁVANÍ VO ŠTVRTÝ DEŇ V AKCII

Adam Rosipal v disciplíne na 800 metrov voľný spôsob obsadil 13.miesto z 19-tich plavcov časom 8:20,03 min.

NAŠI REPREZENTANTI V PLÁVANÍ V PIATY DEŇ V AKCII

Aj ôsmy deň na 31. Svetových univerzitných hrách v čínskom Čcheng-tu prinisol športové súboje, do ktorých sa zapojili športovci Slovenského univerzitného tímu. Nás, samozrejme, najviac zaujímali naši plavci Simon Kliment, Sabina Kupčová a Zora Ripková.

Sabina Kupčová a Zora Ripková sa predstavili v disciplíne na 200 metrov voľný spôsob, pričom Sabina časom 2:06,32 min. obsadila 21.miesto a Zora Ripková pre zmenu časom 2:06,45 min. bola celkovo na 23.mieste.U mužov na 200 metrov znak plával Simon Kliment 16-ty najrýchlejší čas 2:06.49 min a to znamenalo jeho postup z rozplávb do semifinále a tam plával ešte rýchlejšie a to za 2:05.65 min, ale do postupovej finálovej osmičky to nestačilo a skončil 16-ty. Miešaná štafeta v zostave Sabina Kupčová, Simon Kliment, Zora Ripková a Adam Rosipal na 4x100 metrov vyhrala svoju rozplavbu za 3:40,63 min a zaplávala rekord FISU pretekov, keďže išlo o novú disciplínu na tomto podujatí. Ale ten nakoniec dlho netrval, pretože krátko na to nás predstihla Brazília a Čína. Na postup do finálovej osmičky to 14-tym zaplávaným časom nakoniec našim plavcom nestačilo.

Výsledky na linku:

Sledujte súťaže LIVE:

Tréningová fotogaléria našich reprezentantov z FISU

Fotogaléria z pretekov našich plaveckých reprezentantov:

Autor aktualityplávanievodné pólo

Medzinárodný vodnopólový turnaj Inter Cup 2024 - U16 v Přerove ovládli mladí Slováci!

30.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDS, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

30.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDJ, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

Včera

Záverečné hodnotenie akcie | Multinations Junior Swimming Meet, 06. - 07.04.2024, Graz/Austria

30.4.2024

Začiatok semifinálových sérií v Extralige mužov bez prekvapení

29.4.2024

Dnes sa začne semifinále play-off extraligy vodných pólistov!

27.4.2024

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti