logologo_small

Synchronizovaná plavkyňa Nada Daabousová ukončila športovú kariéru a pôsobenie v národnom tíme

nedeľa, 16.01.2022|Posledná aktualizácia 16.1.2022 15:52

V sobotu 15.januára 2022 oslávila krásnych 25 rokov historicky najúspešnejšia synchronizovaná plavkyňa Slovenska Nada Daabousová, ktorá sa k 1.1.2022 rozhodla ukončiť svoju úspešnú športovú kariéru a pôsobenie v národnom tíme.

V prvom rade je na mieste prianie všetkého najlepšieho k sobotným narodeninám, veľa zdravia, šťastia, spokojnosti a úspechov na ďalšej životnej ceste. Avšak popri prianí všetkého dobrého k narodeninám je potrebné Nadi poďakovať za všetko, čo počas svojej bohatej športovej kariéry dosiahla, ako aj za to, čo pre tento šport znamená nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Spomedzi všetkých dosiahnutých úspechov je, samozrejme, potrebné vyzdvihnúť najmä 22. miesto v párových zostavách, ktoré Nada dosiahla spolu s Janou Labáthovou na OH v Rio de Janeiro v roku 2016.

V juniorskej kategórii sa môžeme vrátiť ku krásnemu 8. miestu v sólových zostavách na Majstrovstvách Európy juniorov 2013 v poľskej Poznani. O tom, že Nada neustále napredovala svedčí aj úžasné 7. miesto v súťaži technických sól na ostatných Majstrovstvách Európy v Budapešti v máji 2021, pričom spôsob akým sa Nada popasovala s najnáročnejším 5. elementom si získal rešpekt a obdiv od rozhodcov, trénerov, ale aj ostatných konkurentiek v štartovom poli. Toto bol jeden z tých športových momentov, ktoré sa zapíšu do histórie nášho športu.

Aj napriek všetkým dosiahnutým športovým úspechom zostala Nada vždy skromná a neustále tvrdo pracujúca s jasne vytýčenými cieľmi. Síce svoje najväčšie úspechy dosiahla v individuálnych disciplínach, počas celej svojej športovej kariéry bola vždy súčasťou aj tímových disciplín. Počnúc Európskymi hrami v Baku v roku 2015 až po Majstrovstvá sveta v kórejskom Gwangju 2019 bola pri všetkých najväčších tímových úspechoch slovenského synchronizovaného plávania.

Pre synchronizované plavkyne a plavcov na Slovensku Nada predstavuje a ešte dlho bude predstavovať veľký športový vzor a môžeme sa len tešiť z toho, že sa v súčasnosti začala venovať začínajúcim synchronizovaným plavkyniam a plavcom, ktorých má určite čo naučiť.

Nada Daabousova však nezostáva športovým vzorom iba pre športovcov, ale rovnako bolo aj pre nás ostatných, ktorí sme pracovali na rôznych pozíciách v rámci slovenského synchronizovaného plávania cťou pôsobiť po jej boku.

Na koniec našej reprezentantky reagovali aj čelní predstavitelia Slovenskej plaveckej federácie, Lívia Dulová Allárová, viceprezidentka pre synchronizované plávanie: ,, Každý koniec znamená, že sa niečo iné začína. Jedny dvere sa zatvoria, iné nám otvoria prístup k novým zážitkom.Preto mi dovoľ touto cestou vyjadriť úprimné poďakovanie za úspešné reprezentovanie Slovenska doma aj v zahraničí na všetkých vrcholových podujatiach. Bezpochybne sa synchronizované plávanie na Slovensku aj Tvojou zásluhou posunulo vpred." Slová poďakovania pridal aj prezident Slovenskej plaveckej federácie Ivan Šulek, ktorý okrem iného uviedol: ,, V mene svojom, ale aj v mene SPF úprimne Ti ďakujem za vzornú reprezentáciu a šírenie dobrého mena doma a v zahraničí. Je mi ľúto, že si sa rozhodla skončiť práve v čase nástupu nového vedenia, ale život prináša rôzne situácie. Tak ako sa musíme od roku 2020 vysporiadať s pandémiou, ktorá citeľne zasiahla plavecké športy, verím že tak by si sa dokázala aj Ty ako športovkyňa vyrovnať aj s novým vedením. Každá zmena prináša nové výzvy a ja sa teším, že si sa rozhodla ostať pri svojom milovanom športe a budeš svojim mladším nástupcom trénerkou, radcom, kamarátom, ale hlavne športovým vzorom." Na záver pridala poďakovanie aj zástupkyňa športovcov Martina Moravcová : ,, S ľútosťou čítam tvoje slová o ukončení reprezentačnej činnosti a verím, že tvoje rozhodnutie nie je unáhlené. Dúfam, že v synchronizovanom plávaní zostaneš aktívna a to aj vzhľadom na tvoju dobrovoľnú činnosť v komisii športovcov." ( Synchro Slovakia, SPF )

Spracoval Patrik Pavelka
Autor synchro
Mohlo by vás zaujímať

Piatkový priamy prenos zo Šamorína - LIVE finále

Včera

Štartuje 60.ročník VC Slovenska v plávaní, sledujte naše PRIAME PRENOSY

Včera

Ako vyzeralo naše sústredenie v Taliansku ?

26.5.2022

Nominačný list MEJ Setubal / POR

26.5.2022

Veľká cena Slovenska v Šamoríne aj s oceňovaním najlepších plavcov a diaľkoplavcov

26.5.2022

Uznesenie a hlasovanie VSVP č. SPF/2022/VSVP/U36/P

25.5.2022

Kemp diaľkoplavcov 2022 - 4.ročník klope na dvere!

25.5.2022

Vyhodnotenie akcie FINA Artistic Swimming Superfinal World Series 2022 - Athens

25.5.2022

VC Slovenska a jej jubilejný 60.ročník už tento týždeň! Čo to znamená pre prezidenta SPF Ivana Šuleka?

25.5.2022

V4 Olympic Hopes Meet 2022 v Prahe

24.5.2022

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 04.06. - 14.06.2022 Colonia de Sant Jordi, Malorka

23.5.2022

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 07.05. -18.05.2022 Mallorca / ESP

23.5.2022

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK