Tamara Potocká postúpila do finále na 200 m pol. pr. na ME do 23 rokov
Z desiatich slovenských plavcov, ktorí sa predstavili počas úvodného poldňa na majstrovstvách Európy do 23 rokov v Šamoríne, sa podarilo postúpiť do podvečerného finále len Tamare Potockej. O cennú medailu bude plávať vo finálovom bloku od 19.27 h. Preteky môžete od 17:30 hod.sledovať v priamom prenose na JOJ Šport a počas celého dňa na European Aquatics.
Tamara Potocká dosiahla v rozplavbách šiesty čas 2:15,98 min a s prehľadom postúpila do osemčlenného finále. Za svojím osobným i slovenským rekordom zaostala o vyše 3 sekundy.
„Som maximálne spokojná. Plávala sa celkom rýchlo. Chcela som trocha aj pošetriť sily na finále, v ňom bude potrebné ísť maximálny výkon,“ povedala Tamara Potocká.
Na 100 m motýlik obsadila Zora Ripková časom 1:01,20 min 14. priečku. V znakárskom šprinte na 50 m sa Alexandra Hrnčárová umiestnila na 21. pozícii (30,28).
Z dvojice Sloveniek na prsiarskej päťdesiatke skončila lepšie Nikoleta Trníková, ktorá dosiahla 15. čas (32,60). Nina Vadovičová bola o 1,08 sekundy pomalšia a skončila o 3 priečky nižšie. Olivia Ana Šprláková - Zmorová dohmatla na 200 m voľný spôsob za 2:11,90 min na 24. pozícii.
Medzi chlapcami na 200 m voľný spôsob, kde bol podľa očakávania najrýchlejší David Popovici, zaplával František Jablčník čas 1:50,11 min a obsadil 22. pozíciu. Jakub Poliačik (1:52,79) a Matej Martinovič (1:53,51) skončili vo štvrtej desiatke. Samuel Košťál bral štart na 100 m motýlik aj ako prípravu na svoju hlavnú disciplínu, osobný rekord 54,17 s mu stačil na 29. priečku. (fotogaléria: Martin Vaňo)
Všetko dôležité zo šampionátu:
https://europeanaquatics.org/u23-swimming-samorin-2025/