logologo_small

Tlačová správa VSPL

sobota, 23.01.2021|Posledná aktualizácia 23.1.2021 22:54Vážený pán prezident Ivan Šulek, vážení kluboví delegáti, vážení tréneri Slovenskej plaveckej federácie,


V priebehu tohto pracovného týždňa ste sa mohli dočítať rôzne informácie, ktoré mohli nechtiac negatívne ovplyvniť Vaše rozhodovanie. Rád by som Vás ubezpečil, že v žiadnom prípade nebolo zámerom, či úmyslom, dostať Vás do takejto nepríjemnej pozície.

Všetci vnímame, že situácia je v dôsledku pandémie Covid - 19 je nesmierne vážna, obzvlášť pre naše plavecké športy ktoré prijatými opatreniami dlhodobo trpia. Od marca roku 2020 sú zavreté školské bazény, väčšina plavárni bola otvorená len na veľmi krátku dobu. Tréningový proces v každom klube bol veľmi ťažko prispôsobiteľný nastaveným podmienkam. Detí, plavci, boli nútení nielen vzdelávať sa, ale aj trénovať formou online, čo pre zdravý vývoj detí z dlhodobého hľadiska nie je optimálne. Nemajú možnosť stretávať sa so svojími kamarátmi a ich jediný, obmedzený sociálny kontakt je možný len cez telefón alebo internet. Slovenská plavecká federácia a Výbor sekcie plávania si kladie za cieľ a povinnosť deti udržať pri pravidelnom športovaní, napriek tomu, že tréningový proces bol mnohokrát prerušený, podmienky sa neustále menia a situácia je nevyspytateľná.

V záujem splnenia tejto méty má Výbor sekcie plávania záujem zorganizovať plavecké podujatie v karanténnom stredisku X- Bionic. Plavecké podujatie by malo byť pre deti najmä motivujúcim faktorom, mali by predovšetkým dostať príležitosť otestovať si svoju výkonnosť, a fyzickú zdatnosť, ktorú pracne nadobudli formou suchého plaveckého tréningu. Ide o jedinečnú možnosť sprostredkovať deťom žiaduci sociálny kontakt s kamarátmi a možnosť z chuti si zapretekať nielen za účelom výsledku, či získania medaile, ale hlavne dať im správnu motiváciu a šancu dokázať samým sebe, že stojí za to, aj v týchto náročných podmienkach, vytrvať pri športe, ktorému sme sa spolu s nimi venovali tak dlhú dobu.

Ako Výbor sekcie plávania považujeme zorganizovanie podujatia za dôležité.Kladieme dôraz nie na získavanie medailí, či vytvorenie osobných rekordov, ale naším prvoradým záujmom je priniesť športové podujati nabité pozitívnymi emóciami, zdravým životným štýlom, radosťou a chuťou zašportovať si. V duchu tejto myšlienky sa nieslo stretnutie členov VSPL dňa 22.1.2021 v neskorých večerných hodinách. Všetci členovia vyslovili záujem o organizovanie podujatia pre vekové kategórie mladších a starších žiakov, ako aj seniorov a juniorov. Plavecké preteky nebudú, z pochopiteľných dôvodov, niesť názov majstrovskej súťaže a budú prístupné pre všetkých členov SPF, ktorí o ne prejavia záujem.


Plavecké podujatie bude rozdelené na 2 samostatné plavecké preteky a to:


1.    16. - 18.2. 2021 - Kontrolné preteky 2021, 25 m Šamorín pre kategóriu mladších a starších žiakov (kat. A,B)

2.    19. - 21.2. 20201 - Kontrolné preteky 2021, 25 m Šamorín pre kategóriu seniorov a juniorov


Ako viceprezident pre plávanie som si vedomý aj finančnej náročnosti pobytu v karanténnom stredisku X - Bionic pre kluby a rodičov. Výbor sekcie plávania na svojom včerajšom zasadnutí preto prijal viacero príspevkov na pomoc a udržanie detí pri športovom plávaní. Každému prijatému plavcovi na plavecké podujatie SPF prispeje sumou 30 eur/deň/osoba v čase a termíne pretekov. Tréneri budú mať rovnaký finančný príspevok v hodnote 30 eur/deň/osoba za podmienky 1 tréner (registrovaný ako športový odborník v SPF) od počtu 8 plavcov.

Jednotlivé plavecké kluby majú možnosť zúčastniť sa aj krátkeho plaveckého sústredenia pred plaveckými pretekmi alebo nastúpiť na plavecké preteky priamo, bez sústredenia, a to dňa 15.2. 2021 mladší a starší žiaci a dňa 18.2.2021 seniori a juniori. Dňom nástupu je vždy pondelok alebo štvrtok.

Dovoľujem si upozorniť, jednotlivé plavecké kluby na obmedzené kapacity bazéna, ktorý je k dispozícii. Je preto potrebné rátať aj s nepopulárnymi plaveckými časmi pre svoj tréning.

VSPL v priebehu víkendu upraví program jednotlivých pretekov a umiestni propozície do kalendára podujatí na rok 2021. Touto cestou si členovia budú môcť pozrieť program podujatí pod názvom Kontrolné preteky 2021.


Všetky informácie spomenuté vyššie v textu boli schválené dňa 22.1.2021 Výborom sekcie plávania pod číslom zápisu: Zápis 20210121_Z_VSPL_1.

Jednotlivé uznesenia podliehajú schváleniu Rady SPF, následne sa podujatie zaradí do ŠTD na rok 2021 a vytvorí sa finálna lenex pozvánka pre riadnych členov SPF.V priebehu nasledujúceho pracovného týždňa Vás budeme informovať o organizovaní ďalšieho plaveckého monumentu - Veľlká cena Slovenska na rok 2021. Toto podujatie patrí dlhodobo medzi najväčšie plavecké mítingy v SR. VSPL tomu prikladá aj patričnú váhu a bude sa snažiť zorganizovať podujatie smerované k splneniu limitov na ME, poprípade OH v Tokiu 2020. Plavecký míting bude aj za účasti zahraničných plavcov, bude však mať svoje obmedzenia účasti, o ktorých Vás budeme včas informovať.


Pevne verím, že plavecká obec v rámci SR vie držať spolu.. Našou ambíciou nie je rozdeľovať plavecké kluby na znepriatelené tábor, ale práve naopak, dosiahnuť synergiu a zjednotiť našu silu v prospech Vašich členov plaveckých klubov.

Dnes nevieme s určitosťou povedať, dokedy bude súčasná situácia trvať, napriek tomu sa ako Výbor plávania budeme zo všetkých síl snažiť priniesť Vám možnosti ako ostať v kontakte s vodou, hoci nie úplne plnohodnotne.


Kontaktné údaje:


Bianca Grznárová - grznarova@swimmsvk.sk ( kópiu emailu zaslať na kostal@swimmsvk.sk) - prosím o zasielanie finálnych počtov plavcov, trénerov (uviesť počty mužov a žien pre rozdelenie izieb), termínu nástupu na sústredenie a predbežný požadovaný počet dráh s orientačnými časmi tréningov.

Rastislav Bielik - bielik@swimmsvk.sk - zasielanie otázok, na ktoré by ste potrebovali poznať odpoveď.


V Pezinku dňa 23.1.2021


                                                                      Ing. Rastislav Bielik

                                                                      viceprezident pre plávanie

                                                                                                             v. r.


Spracoval Bianca Grznárová
Autor
Značky
home
top
Mohlo by vás zaujímať

Kontrolné preteky v šamorínskej bubline príjemne prekvapili, Trníková prekonala bradatý rekord Moravcovej

Včera

Volebná Konferencia SPF 2021

Včera

Nedeľa v Šamoríne LIVE

21.2.2021

V sobotu popoludní ONLINE s našimi juniormi a seniormi

20.2.2021

Juniori a seniori v sobotu dopoludnia LIVE zo Šamorína

20.2.2021

V Šamoríne v piatok popoludní sme ONLINE s juniormi a seniormi

19.2.2021

Čo bude s vodným pólom na Slovensku?

19.2.2021

Štvrtok popoludní ONLINE na poslednom poldni

18.2.2021

Aj vo štvrtok sme v Šamoríne ONLINE

18.2.2021

Sme ONLINE aj v stredu popoludní

17.2.2021

Sledujte nás LIVE aj v stredu dopoludnia!

17.2.2021

Aktualizácia vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ohľadom hraničného režimu

17.2.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK