logologo_small

Tretí deň v Štokholme s dvoma A finále, tri zápisy v prvej desiatke

sobota, 10.04.2021|Posledná aktualizácia 10.4.2021 20:30

Na dnes večer sme mali v Štokholme na medzinárodnom plaveckom mítingu Swim Open Stockholm 2021 dve A finále, o ktoré sa postarali Tomáš Peciar a Martina Cibulková. Martina smerovala aj do večerného B finále a navyše mala na konte dva osobáky a Zora Ripková jeden. Najlepší bodový výkon patril dopoludnia Tomášovi Peciarovi.

----------------------------------------------------------------------

Naši plaveckí reprezentanti si dnes vybojovali dva razy A finále a 5x B-finále. V A-finále sa predstavil Tomáš Peciar na 200 metrov motýlik a dosiahol čas 2:07,38 min, čo činilo celkovo 656b a Martina Cibulková na 200 metrov polohové preteky s časom 2:22,02 min a ten mal hodnotu rovných 700 b. Obaja obsadili vo finále zhodne 8. miesto. Limity dnes síce nepadli, ale boli sme k nim veľmi blízko. Emme Marušákovej na 200 metrov znak chýbalo 0,36 s a Zore Ripkovej a Martine Cibulkovej chýbalo zhodne na 400 m voľný spôsob 0,59 s do B-limitu na ME v Budapešti.

400 VS

Martina Cibulková - 5. miesto (celkovo 13.) 4:22,73 – osobný výkon 729 FINA bodov

200 znak

Emma Marušáková - 1. miesto (celkovo 9.) 2:20,01 – 683 FINA bodov

200 prsia

Nina Vadovičová - 3. miesto (celkovo 11.) 2:35,54 – 715 FINA bodov

Hodnotenie trénera Karla Procházku :

,, Tretí deň prestížneho plaveckého mítingu v Štokholme priniesol slovenskej výprave nečakane príjemné výsledky. Pri absencii Tomáša Klobučníka, ktorý mal dnes voľný deň sa naše mladé talenty postarali o tri zápisy do prvej desiatky. Výborne pripravená Martina Cibulková si v dopoludňajšom programe opäť zaplávala dva osobné rekordy. V disciplíne 400 m voľný spôsob zlepšila osobné maximum o 2 sekundy a rovnaký kúsok (zlepšenie o ďalšie takmer dve sekundy zopakovala aj vo večernom B finále, keď zaplávala čas 4:22,73 min.) . S chuťou sa pustila aj do doplnkovej disciplíny 200 m polohové preteky. Osobákom 2:21,20 min prekĺzla do finálovej osmičky najlepších v tejto disciplíne. Finále si vychutnala, dohmatla ôsma tesne za ranným časom. Rovnaký kúsok sa podaril aj Tomášovi Peciarovi, ktorý v disciplíne 200 m motýlik vyplával „A“ finále. Tam napokon skončil 8-my. Pre oboch to boli cenné skúsenosti, ktoré verím, zúročia v ďalšej kariére. Tesne za „A“ finále zostala Emma Marušáková v disciplíne 200 m znak. S chuťou a prehľadom vyhrala večer „B“-čko a celkovo bola klasifikovaná ako deviata . Ďalšou „B“ finalistkou bola Nina Vadovičová, ktorá napokon skončila celkovo 11-ta. Kvalitne dnes plávali aj Zora Ripková, ktorá taktiež postúpila v osobnom rekorde v disciplíne 400 m voľný spôsob 4:22,73 min. do „B“ finále a Alex Kušík (100 znak). Obaja však finále odhlásili, kvôli príprave a odpočinku pre zajtrajškom, keď poplávu svoje hlavné disciplíny. Návrat do starej formy ukázala aj Laura Benková v disciplíne 400 m voľný spôsob (najlepší čas po dvoch rokoch), ktorej len o jedno miesto uniklo „B“ finále."

Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

24.4.2024

24.4.2024

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín