logologo_small

Tretí diel - krajské kolá školských športových súťaží v roku 2023 - Košice

streda, 17.05.2023|Posledná aktualizácia 17.5.2023 15:38

Krajské kolo v Košiciach ovládli domáce školy!

Prostredie domáceho bazéna v dnešnom krajskom kole košického kraja úspešne a naplno využili domáce školy z metropoly Východu. Víťaz a postupujúci však môže byť len jeden a tentoraz sa do SUPERfinále v Šamoríne (13. a 14. júna 2023) prebojovala Základná škola Trebišovská 10, Košice. Vo štvrtok sa dostane súťaž krajov do svojej polovice, keď štvrtým dejiskom v poradí bude krajské kolo nitrianskeho kraja, ktoré sa uskutoční v Topoľčanoch.

Na prvých troch miestach sa umiestnili:

Disciplína 1 – žiaci 2. a 3. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: Základná škola M. R. Štefánika Trebišov - 13 bodov

2. miesto: Základná škola Tomášikova Košice - 12 bodov

3. miesto: Základná škola Trebišovská Košice - 10 bodov

3. miesto: Základná škola Hroncova Košice - 10 bodov

1. ŠIMKO Matúš, ZŠ Trebišovská, Košice, čas: 21.35 – 10 bodov

2. KRIŠTOF Michal, ZŠ M. R. Štefánika, Trebišov, čas: 23.55 – 8 bodov

3. ČURILLA Ľubomír, ZŠ Hroncova, Košice, čas: 32.64 – 7 bodov

Disciplína 2 – žiačky 2. a 3. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: Základná škola Hroncova Košice - 17 bodov

2. miesto: Základná škola M. R. Štefánika Trebišov - 14 bodov

3. miesto: Základná škola Trebišovská Košice - 10 bodov

1. ANDREJIOVÁ Nela, ZŠ Hroncova, Košice, čas. 16.77 – 10 bodov

2. FAROVÁ Eliška, ZŠ M. R. Štefánika, Trebišov, čas: 20.86 – 8 bodov

3. BANIK Nina, ZŠ Hroncova, Košice, čas: 21.84 – 7 bodov

Disciplína 3 – žiaci 4. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: Základná škola Tomášikova Košice - 20 bodov

2. miesto: Základná škola Trebišovská Košice - 18 bodov

3. miesto: Základná škola M. R. Štefánika Trebišov - 4 body

3. miesto: Základná škola Hroncova Košice - 4 body

1. BORIS Nicolas, ZŠ Tomášikova, Košice, čas: 19.20 – 10 bodov

2. TURSKÝ Jonáš, ZŠ Tomášikova, Košice, čas: 20.31 – 8 bodov

3. GUZY Leo, ZŠ Trebišovská, Košice, čas: 21.49 – 7 bodov

Disciplína 4 – žiačky 4. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: Základná škola Komenského Trebišov - 17 bodov

2. miesto: Základná škola Hroncova Košice - 11 bodov

3. miesto: Základná škola Tomášikova Košice - 10 bodov

3. miesto: Základná škola Trebišovská Košice - 10 bodov

1. ŠTEFANÍKOVÁ Barbora, ZŠ Hroncova, Košice, čas: 16.40 – 10 bodov

2. UJHELYIOVÁ Elena, ZŠ Komenského, Trebišov, čas: 21.01 – 8 bodov

3. PETRIKOVÁ Lilien Sára, ZŠ Trebišovská, Košice, čas: 21.82 – 7 bodov

Disciplína 5 – štafeta MIX (chlapci aj dievčatá) 2. – 4. ročník:

1. miesto: Základná škola Tomášikova Košice - 10 bodov

2. miesto: Základná škola Trebišovská Košice - 8 bodov

3. miesto: Základná škola M. R. Štefánika Trebišov - 7 bodov

1. ZŠ Tomášikova, Košice čas: 1:28.02 – 10 bodov

(BORIS Nicolas, FERENCZOVÁ Sofia, MARCINOVÁ Nela, TURSKÝ Jonáš)

2. ZŠ Trebišovská, Košice, čas: 1:29.21 – 8 bodov

(ŠIMKO Matúš, SZILÁGYIOVÁ Natália, GOMBOŠOVÁ Dáša, GUZY Leo)

3. ZŠ M. R. Štefánika Trebišov, čas: 1:32.50 – 7 bodov

(PETRO Simon, KRIŠTOF Michal, SERBAYLO Sofia, FAROVÁ Eliška)

Disciplína 6 – mini vodné pólo MIX ZŠ:

Podrobné výsledky zápasov vo vodnom póle:

1. zápas: Základná škola Tomášikova Košice vs. Základná škola Hroncova Košice 17:0

2. zápas: Základná škola Trebišovská Košice vs. Základná škola M. R. Štefánika Trebišov

13:0

o 4. - 5. miesto:

Základná škola Hroncova Košice vs. Základná škola M. R. Štefánika Trebišov 3:4

o 1. - 3. miesto

Základná škola Tomášikova Košice vs. Základná škola Komenského Trebišov 13:0

Základná škola Komenského Trebišov vs. Základná škola Trebišovská Košice 2:7

Základná škola Trebišovská Košice vs. Základná škola Tomášikova Košice 5:4

Poradie na prvých troch miestach:

1. miesto: Základná škola Trebišovská Košice - 16 bodov

2. miesto: Základná škola Tomášikova Košice - 12 bodov

3. miesto: Základná škola Komenského Trebišov - 10 bodov

Plavecký 3-boj – konečné poradie škôl:

1. miesto: Základná škola Trebišovská Košice – 72 bodov

2. miesto: Základná škola Tomášikova Košice – 64 bodov

3. miesto: Základná škola Hroncova Košice – 53 bodov

Na SUPERfinále postupuje ZŠ Trebišovská, Košice s celkovým počtom 72 bodov.



Spracoval Patrik Pavelka
Autor
Mohlo by vás zaujímať

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

Včera

V metropole Maďarska sa našim mladým reprezentantkám v synchronizovanom plávaní darilo!

16.4.2024

SUMÁR ROZHODNUTÍ DK SPF č. SPF/2023/DK/VP 6 - 17

16.4.2024

SUMÁR ROZHODNUTÍ DK SPF č. SPF/2023/DK/VP 1 - 5

16.4.2024

Vyúčtovanie finančných prostriedkov poskytnutých zo štátneho rozpočtu v oblasti športu v roku 2023 (03/2024)

15.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež

8.4.2024

MATRIKA SÚŤAŽÍ vo vodnom póle Zápis č. 10/2024 zo dňa 28.3.2024

8.4.2024

Štartuje Svetový pohár v synchronizovanom plávaní v Pekingu 2024!

4.4.2024

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Vyúčtovanie finančných prostriedkov poskytnutých zo štátneho rozpočtu v oblasti športu v roku 2023 (02/2024)

25.3.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK