logologo_small

Uplynulé dni v znamení prekonania rekordov u nás doma ale aj v zahraničí

utorok, 03.05.2022

V posledných dňoch nás zaujali naši plavci svojimi výkonmi, či už v domácich, alebo zahraničných bazénoch a naše rekordy sa otriasli vo svojich základoch. Dejiskom pútavých výkonov boli v Rakúsku mestá Graz a Viedeň, ale nezaostával ani ďalší ročník Orca Cupu 2022 na bratislavských Pasienkoch. Tak sa spoločne na to pozrime a premeňme to na drobné.

Čo zaujalo v posledných dňoch ?

Slovenská plavkyňa Nikoleta Trníková prekonala v sobotu večer v rakúskej Viedni slovenský rekord v disciplíne na 200 metrov prsia časom 2:27,54 min. :,, Moje pocity po tomto výkone boli dobré a asi po piatich minútach som zistila, že to je vlastne rekord, tak sme sa zasmiali, že mi to došlo až neskôr. No čas je síce fajn, osobák a rekord je vždy povzbudzujúci a potešujúci a som samozrejme veľmi vďačná, ale pracujem, aby to bolo ešte lepšie, takže ešte mám veľa práce pred sebou, " prezradila nám o svojich pocitoch viac Nikoleta Trníková, ktorú doplnil tréner Karel Procházka: ,,Som vnútorne veľmi rád a veľmi spokojný kvôli tomu, že plán, ktorý sme si s Nikoletou postavili nám vychádza aj keď vonkajšie okolnosti nie sú úplne ideálne. Na mysli mám školské povinnosti, maturity atď. Je to veľmi dobré, že na druhých kvalifikačných pretekoch, ktoré sme mali naplánované v tejto prípravnej časti sme dokázali zaplávať druhý slovenský rekord a teraz sa už v kľude môžeme pripravovať na MS, ktoré sa uskutočnia v Budapešti. Teším sa, že rekord padol, priznám sa, čakal som to už skôr, že sa to podarí. Bol som pred týmito pretekmi nezvyčajne pokojný a to pokojný naozaj nebývam. Nakoniec sa to potvrdilo, že to bolo správne očakávanie. " 

Na medzinárodných plaveckých pretekoch v Bratislave Orca Cup 2022 Adam Halas na 50 metrov motýlik prekonal slovenský seniorský rekord z roku 2009, ktorý držal Michal Navara (24,26s). Nová hodnota je 24,14 s a ,, Hali" zároveň splnil B-limit na MS. S prekonaním rekordu bol spokojný: ,,Veľmi sa teším, že sa mi podarilo prekonať 13 rokov starý rekord. Plávalo sa mi výborne, s ľahkosťou a veril som, že to výjde. Konkurencia na Orca cupe bola výborná, zo slovenských plavcov na moje disciplíny chýbal už len Matej Duša. Rekord na 50 metrov motýlik na dlhom bazéne mi ako jediný chýbal do mojej zbierky motýlikových rekordov, ktorá je už teraz kompletná a chcel by som tie časy ešte vylepšiť, aby mali mladší plavci motiváciu ma prekonať, " prezradil nám v prvej reakcii náš rekordér, na ktorého na sociálnej sieti reagoval aj ,, prekonaný " Michal Navara: ,,Videl som reakciu Miša Navaru a veľmi si ju vážim. Dúfam, že naplním to čo píše a nezaseknem sa na tomto čase ďalších 13 rokov, " mieni Hali.

Na Orca Cupe 2022 na bratislavských Pasienkoch sa vo výbornej forme znova prezentoval Jakub Poliačik, ktorý vyplával nový slovenský juniorský rekord v disciplíne na 400 metrov voľný spôsob časom 3:59,19 min. Potešil nás kvalitným výkonom aj na minulotýždňových plaveckých pretekoch v rakúskom Grazi kde zaplával nový slovenský juniorský rekord na 200 metrov voľný spôsob čas 1:51,92 min.

Vo finále na medzinárodných plaveckých pretekoch v rakúskom Grazi prekonala slovenský juniorský rekord na 50 metrov znak Alexandra Hrnčárová časom 29,33 s a pokorila A limit na MS juniorov: ,,Po doplávaní som vôbec netušila, že som zaplávala slovenský rekord, keďže som mala ešte jednu disciplínu a dozvedela som sa to až po nej. Bola som veľmi prekvapená a zároveň šťastná, keďže som v strede prípravy a spolu s trénerom sa skôr sústredíme na kvalitný a ťažký tréning. To, že z toho nakoniec bol rekord a A limit na MSJ vnímam ako veľkú motiváciu smerom do budúcna.”


Spracoval Patrik Pavelka
Autor
Mohlo by vás zaujímať

Plzeňské šprinty 2022 od piatka do nedele, sledujte výkony našich plavcov LIVE!

14.10.2022

Záverečný deň na EYOF 2022 s našimi plavcami v Banskej Bystrici. Dočkáme sa dnes ďalších krásnych momentov?

29.7.2022

Slovensko v utorok na EYOF 2022 so štyroma účasťami v semifinále

26.7.2022

Lillian Slušná vo finále ME juniorov v plávaní na 50 metrov voľný spôsob nakoniec na 8.mieste s vyrovnaným slovenským rekordom!

8.7.2022

Ako vyzeralo naše sústredenie v Taliansku ?

26.5.2022

Mužská vodnopólová reprezentačná U19-tka v príprave na kvalifikáciu o postup na ME na turnaji v Novákoch

6.4.2022

Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní v Bratislave s množstvom pekných výkonov a zaplávaných limitov!

5.3.2022

Výberové konanie na generálneho partnera Slovenskej plaveckej federácie!

28.1.2022

Médiá: Slovenskí plavci sa vrátili zo šampionátu v Melbourne, niektorí sa onedlho znova vydajú na cesty!

22.12.2022

Záverečný deň na MS v plávaní v Melbourne a pohľad šéfa výpravy Romana Havrlanta na naše vystúpenia

20.12.2022

Richard Nagy vo finále MS v Melbourne na 8.mieste, Andrea Podmaníková v semifinále celkovo 15.

17.12.2022

Slovensko v predposledný deň MS s jedným finále a semifinále a s prepísanými národnými rekordami v Melbourne!

17.12.2022

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK