logologo_small

Médiá: V Budapešti na MS bez Podmaníkovej a Klobučníka, želiezkom Trníková

štvrtok, 16.06.2022|Posledná aktualizácia 16.6.2022 18:39

V Budapešti na MS bez Podmaníkovej a Klobučníka, želiezkom Trníková

Dnes sa pred odchodom našej plaveckej reprezentácie na MS v plaveckých športoch v Budapešti konalo v priestoroch SPF krátke, neformálne stretnutie našej výpravy s novinármi. A čo na tomto stretnutí odznelo? Pozrite si aktuálne info TASR, v ktorom nájdete aj video s trénerom a manažérom našej reprezentácie Romanom Havrlantom.

Šesť slovenských bazénových plavcov sa predstaví na 19. MS FINA v Budapešti (17. júna až 3. júla). Najväčším želiezkom bude Nikoleta Trníková, ktorá v tomto roku potvrdila výkonnostný progres a prekonala viacero národných rekordov. Okrem členky Považskobystrického plaveckého oddielu sa v maďarskej metropole ešte predstavia Richard Nagy, Tamara Potocká, Matej Duša, Adam Halas a František Jablčník.

V Budapešti budú chýbať dlhoroční slovenskí reprezentanti Andrea Podmaníková s Tomášom Klobučníkom. "Andrea má dlhodobé zdravotné problémy, preto sa rozhodla, že do Budapešti nepocestuje. Ospravedlnil sa aj Tomáš Klobučník. Potešilo by ma, keby na MS padli minimálne štyri slovenské rekordy. Ak by sa niekomu z nominovanej šestice podarilo v nabitej konkurencii postúpiť do semifinále medzi elitnú šestnástku, bolo by to veľmi príjemné prekvapenie," uviedol pre TASR tréner a manažér slovenskej reprezentácie Roman Havrlant.

Trníková bude štartovať na 200 m prsia, 200 m pol.pr. a 400 m pol.pr. Nagy, ktorý sa na úvodný vrchol sezóny pripravoval v anglickom Sheffielde, absolvuje 400 m pol.pr. a ako doplnkovú disciplínu 200 m motýlik. Duša je prihlásený na 50 a 100 m v.sp., Halas s Potockou na 50 a 100 m motýlik. Jablčník sa v debute na vrcholnom podujatí predstaví na 200 m pol.pr. a 200 m v.sp.

"Jablčník je mladý, talentovaný plavec, v tomto roku sa výrazne zlepšil. Bude to pre neho veľká škola, môže nabrať cenné skúsenosti. Pre reprezentantov budú MS v Budapešti príležitosťou na splnenie limitov na augustové ME v Ríme Verím, že všetci zaplávajú časy na úrovni osobných maxím," dodal Havrlant pred odchodom výpravy do dejiska šampionátu.

Slovenská reprezentácia v synchronizovanom plávaní sa predvedie v disciplínach technické sólo, voľné sólo, voľný tím, highlight, technický miešaný pár a voľný pár. Zastúpenie bude mať aj v disciplíne technické sólo, kde bude Slovensko reprezentovať 18-ročná Chiara Diky. Vo voľnom sóle sa predvedie Viktória Reichová. Obe pretekárky majú premiéru na takomto veľkom podujatí.

Vo voľnom tíme budú plávať Chiara Diky, Nicol Diky, Teraza Ďurišová, Laura Domčeková, Lenka Keprtová, Nina Lukáčová, Linda McDonnellová, Terézia Sabajová, Viktória Vojtášková a Laura Waterloosová. V highlighte sa k dievčatám pridá Emily Italyová. V miešanom technickom a voľnom páre sa predvedú súrodenci Solymosyovci. "Teším sa, že sa nám podarilo po náročnej sezóne prísť a reprezentovať Slovensko na MS v takom veľkom zložení," povedala vedúca výpravy a trénerka Monika Thuringerová pre portál swimmsvk.sk.

Diaľkový plavec Tomáš Peciar príde na šampionát neskôr. Devätnásťročný reprezentant bude štartovať 27. júna v pretekoch na 5 km.

Celý článok aj s videom na: https://www.teraz.sk/sport/v-budapesti-na-ms-bez-podmanikovej-a-k/641249-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bs%25C5%25A0port&fbclid=IwAR2iPOQFgCWKX5PqahzDVYwQqIAGudwxLmTVNyjqNohdG2h_keGM9E7O9tU

Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Úvodný deň na MS Mladších juniorov v americkom Charlotte

Dnes

Dnes ráno štart ME v plávaní v Ríme aj s našimi želiezkami v ohni

Dnes

LIVE! O slovo sa hlási americký Charlotte a MS Mladších juniorov aj s našou výpravou!

Včera

Naši vodní pólisti v Šamoríne prehrali v príprave na ME s Nemeckom o 5 gólov

Včera

Slovenskí reprezentanti v bazénovom a umeleckom plávaní odleteli na ME do Ríma

Včera

VT mužov SR Bratislava 3.-12.8.2022

9.8.2022

VT A-ženy Košice (SVK) 10.- 18.8.2022

9.8.2022

Pred nami sú ďalšie dve kolá Slovenského pohára v diaľkovom plávaní,sťahujeme sa na východ

9.8.2022

Médiá: Naša plavecká výprava dnes odcestovala na ME do Ríma

8.8.2022

Bohatá fotogaléria - piate kolo SP v diaľkovom plávaní a MSR v DP na 5km, Bátovce

8.8.2022

Piate kolo SP v diaľkovom plávaní a MSR v diaľkovom plávaní na 5km - Bátovce! Výsledky a bohatá fotogaléria!

9.8.2022

Slovenskí vodní pólisti v príprave na ME porazili doma Slovinsko, v utorok v Šamoríne hráme s Nemeckom

8.8.2022

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK