logologo_small

V chorvátskom Záhrebe od 24.júna 2023 štartujú ME vo vodnom póle žien do 15 rokov aj s reprezentáciou Slovenska

utorok, 20.06.2023|Posledná aktualizácia 21.6.2023 19:27

Dnes na tlačovej konferencii Slovenskej plaveckej federácie v Košiciach krátko pred odletom do dejísk kvalifikácií o postup na ME 2024 do Izraela predstúpili pred novinárov tréneri mužskej zložky Roman Polačik a Karol Bačo mladší s novopečeným kapitánom Samuelom Balážom a za ženskú zložku trénerka Cinzia Ragusa a Janka Kurucová. Oba výbery odlietajú v stredu vybojovať pre Slovensko postup na januárové ME do Izraela. Na svoj európsky šampionát sa však chystajú od 24.do 30.júna 2023 naše vodnopólové reprezentantky do 15 rokov pod vedením Mareka Gálisa, ktoré sa v základnej trojčlennej skupine D predstavia v zápasoch proti Turecku a Nemecku. Aká bola príprava našich dievčat na šampionát v chorvátskom Záhrebe? ,, Príprava bola rýchla, pomerne stresujúca a nedostatočná. Mrzí ma to z toho pohľadu, že by sme radi robili koncepčne veci, kto však nie? Pripravovali sme sa s reprezentáciou Slovenska starších dievčat U17 a s juniorkami/ženami PIRANA Sport Club Topoľčany. Spoznali sme sa a snažil som sa dievčatám za ten krátky čas vštepiť svoju filozofiu hry a adaptovať sa na nové pravidlá. Mali sme 6 týždňov času, avšak vďaka aj za ten - ideme sa s dievčatami "pobiť" o čo najlepší výsledok. Ešte nás čakajú sparingové zápasy s Češkami v Novákoch a ideme na to. Som veľmi rád, že dievčatá budú mať možnosť už v tak mladom veku takúto zažiť medzinárodnú skúsenosť, na ktorej budú do budúcnosti stavať, " prezradil nám náš lodivod. Kto je v nominácii na toto vrcholné podujatie? ,, Do Záhrebu idú dievčatá, ktoré si to svojou výkonnosťou v poslednom období zaslúžili a pevne verím, že získajú mnoho skúseností a to ich nakopne v ďalšej príprave. Sme ešte len na začiatku cesty a nezostáva nič iné len tvrdá a poctivá práca. " Ako sme už avizovali, skupinu D máme trojčlennú, ostatné A až C sú štvorčlenné a trošku sa na nás aj šťastie usmialo v podobe priaznivejšieho žrebu: ,,Družstvá sú pre nás jedna neznáma, avšak to v týchto najmladších kategóriach už je tak. Bude sa hrať novým systémom skupín, takže každý zápas by mal byť kontaktný. Za najväčšiu výhodu považujem to, že máme trojčlennú skupinu a hráme až v druhý deň šampionátu, takže si súperov môžeme nahrať na video a dôkladne zanalyzovať. V skupine máme Nemky a Turkyne a oba tímy sa podľa mojich informácií pripravujú dlhodobejšie. Pôjdeme však od zápasu k zápasu a ako som povedal, pobijeme sa o čo najlepší výsledok. Držte nám palce." Naše rozhodcovské farby bude v Záhrebe reprezentovať Peter Radič.

Kto nás bude reprezentovať na ME U15 v chorvátskom Záhrebe pod vedením Mareka Gálisa a Zuzany Hýroššovej?

Petra Hrnková (PITOP), Laura Brňová (PITOP), Rebeka Jančeková (PITOP), Tamara Patková (PVKVR), Viktória Baranovičová (PVKVR), Natália Baloghová (CHKE), Sára Hennelová (CHKE), Katarína Balászová (KVPK), Mária Pastorová (OVPKE), Lívia Vargová (OVPKE), Sofia Kyseľová (NERZI), Eliška Hudcovičová (KVPPN), Simona Rajnohová (KVPPN), Simona Pakánová (PVKVR)

Základná skupina D:

Nedeľa, 25.júna 2023

09,00 hod SLOVENSKO vs Nemecko

Pondelok, 26.júna 2023

12,00 hod Turecko vs SLOVENSKOSpracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityvodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Náš diaľkoplavec Jakub Gabriel dnes na 10 km trati na ME juniorov vo Viedni na 29.mieste

Včera

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

12.7.2024

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!

12.7.2024

V druhý deň súťaží na CECJM 2024 v Belehrade strieborná medaila pre Slovensko

12.7.2024

O slovo sa hlási 3.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Piešťanoch!

Včera

Vo Viedni štartujú ME juniorov v diaľkovom plávaní

11.7.2024

Úvodný deň na CECJM 2024 v srbskom Belehrade!

11.7.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Prípravný zraz pred Majstrovstvami Európy Juniorov, 24. - 29.06.2024, Šoproň, Maďarsko

10.7.2024

Naša mládež smeruje do Belehradu a do Viedne na ďalšie významné podujatia!

9.7.2024

Vodné pólistky Slávie UK Bratislava sú premiérovo majsterky Slovenska!

9.7.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie CECJM, 10. - 12.07.2024, Belehrad/SRB

9.7.2024

Viktória Reichová má za sebou Supefinále v Budapešti, vo voľnom sóle obsadila 9.miesto

8.7.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK