logologo_small

V Egypte sa skončilo druhé kolo Svetového pohára v synchronizovanom plávaní. Ako sa darilo našim dievčatám?

pondelok, 14.04.2025|Posledná aktualizácia 14.4.2025 09:45
IMG-20250413-WA0008.jpg

Úvodnými disciplínami sa v piatok v egyptskom letovisku Somabay začalo v poradí 2.kolo Svetového pohára v synchronizovanom plávaní. Po metropole Francúzska sa na tomto podujatí predstaví celkovo 28 krajín a do Egypta, ktorý sa rozprestiera na severovýchode Afriky a Sinajskom polostrove v juhozápadnom cípe Ázie si to namierili aj naše dievčatá. Divoký a nespútaný Egypt prináša so sebou počas týchto dní vlnu zaujímavých debutov, ale aj prehľad mladých talentov s množstvom pekných a kvalitných choreografií. Počas úvodného súťažného dňa keď jednotlivé súťaže sprevádzal v zátoke Somabay nepríjemný vietor sme mali v hre v technickom sóle Žofiu Strapekovú a Leu Annu Krajčovičovú. Ako prvá z našich dievčat vstúpila do súťaže kde sa predstavilo 31 súťažiacich Žofia Strapeková so štartovým číslom 13 a krátko po nej sa divákom predstavila aj Lea Anna Krajčovičová s číslom 21. S celkovým súčtom bodov 215,2133 obsadila Žofia nakoniec pekné 10.miesto, Lea Anna Krajčovičová bola 23. s počtom bodov 187,0100. Včera sa naše reprezentantky predstavili spoločne v popoludňajšom programe v technickom páre, pričom v hre bolo celkovo 29 párov a naša súťažná dvojica išla do hry s poradovým číslom 14. Ich vystúpenie ocenili rozhodcovia výslednou známkou 210,0334 bodu a to znamenalo celkové 22.miesto.

IMG-20250412-WA0004.jpg

Druhé kolo Svetového pohára v synchronizovanom plávaní v egyptskom Somabay prinieslo v sobotu a v nedeľu ďalšie súťažné disciplíny. V sobotu dopoludnia znova za asistencie výrazného vetra vo voľnom páre naše dievčatá Michaela Bernáthová a Lea Anna Krajčovičová obsadili z 23 dvojíc celkové 21.miesto s počtom bodov 156,5113. V hre sme mali v sobotu večer v disciplíne technické tímy aj náš výber v zostave Veronika Ásványiová, Michaela Bernáthová, Lea Anna Krajčovičová, Johana Lajčáková, Viktória Reichová, Žofia Strapeková, Isabella Vilímová a Mia Vilímová. Ten nakoniec z 13 súťažiacich tímov obsadil 12.miesto získaným počtom bodov 184,5624. V posledný súťažný deň sme súťažili znova v dvoch disciplínach a to vo voľnom sóle a v akrobatickom tíme. Vo voľnom sóle z 23 súťažiacich sa znova divákom predstavila 18 ročná reprezentantka Lea Anna Krajčovičová a tá po výbornom výkone nakoniec obsadila 13.miesto s 176, 6687 bodmi. V súťaži v akrobatických zostavách Slovensko zo 14-tich tímov skončilo v zostave Veronika Ásványiová, Michaela Bernáthová, Lea Anna Krajčovičová, Johana Lajčáková, Viktória Reichová, Žofia Strapeková, Isabella Vilímová a Mia Vilímová s 156, 9539 bodmi na peknom 8.mieste. Dve kolá Svetového pohára sú za nami, to prvé sa konalo v metropole Francúzska v Paríži (28.2.-2.3.) a to druhé kde sa zúčastnili aj naše reprezentantky od piatka do nedele v egyptskej zátoke Somabay. Tretie kolo je na programe v kanadskom Markhame (1.5.-3.5.) a to všetko vyvrcholí záverečným Superfinále v čínskom Xi'an (13.6.-15.6). V Egypte sa predstavilo celkovo 28 krajín a pre naše dievčatá toto podujatie bolo jediným, na ktorom sa vo Svetovom pohári predstavia. V náročnej konkurencii sa nestratili, ba naopak príkladne zabojovali. Nie len s konkurenciou ale aj so značnou dávkou sebazaprenia po chorobe a antibiotikách. Každé vystúpenie a každý súťažný deň im priniesol množstvo cenných skúseností, ktoré využijú v nasledujúcich podujatiach počas svojej kariéry. Výsledky a zážitky z týchto súťaží sú nielen dôkazom ich talentu, ale aj tvrdej práce, disciplíny a neustáleho zlepšovania sa. S každou prekonanou prekážkou rastie nielen ich technická zručnosť, ale aj tímový duch, čo je základným kameňom úspechu v synchronizovanom plávaní. A my sa už tešíme na ďalšie podujatia, na ktorých nás budú dievčatá reprezentovať.

Prehľad výsledkov:

https://www.worldaquatics.com/competitions/4775/fina-artistic-swimming-world-cup-2025/schedule?phase=All&fbclid=IwY2xjawJptZ9leHRuA2FlbQIxMAABHsLv6jooM6hpYG5ZvTuqeD5dAau1whg49QkYbiD4OnVW-01lRhOq_5fT9lu1_aem_TLD6PTAqMpZ64XMshsTA2w

IMG-20250412-WA0005.jpg
IMG_20250414_070934_171.jpg
Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitysynchro
Mohlo by vás zaujímať

Príhovor prezidenta SPF k delegátom konferencie

Dnes

Riadna Konferencia SPF 2025 a doplňujúce voľby do orgánov spravodlivosti!

Dnes

Školenie na FTVŠaZ trénerov plávania 1.kvalifikačného stupňa v Banskej Bystrici

Dnes

Uznesenie a hlasovanie VSSP č. SPF/2025/VSSP/U20/P

Včera

Nominačný list | SLOVAK NATIONAL CHAMPIONSHIPS OPEN 12under and Junior Category, Bratislava, 3.-4.5.2025

Včera

Ako zamieša karty (aj na Slovensku) skompletizovanie šprintov na 50 m v olympijskom bazéne?

Včera

World Aquatics Artistic Swimming World Cup 2025

23.4.2025

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm 11. - 16.04.2025

23.4.2025

V Košiciach vo štvrtok štartuje finále Extraligy vo vodnom póle medzi ŠK Hornets Košice a KVP Nováky, Nováky po prvý raz o titul proti Sršňom

Včera

Nominačný list | Open National Championship of Czech Republic Youth, Seniors and Masters, Brno, 25.-27.4.2025

22.4.2025

Pred veľkonočnými sviatkami naša mládež na multistretntutiach na Cypre a v Slovinsku. Ako sa jej darilo?

22.4.2025

Záverečné hodnotenie akcie | Multistretnutie MJ, 11. - 13.04.2025 Ljubljana/SLO

22.4.2025

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK