V Extralige vodných pólistov sa v Košiciach o majiteľoch bronzu rozhodne v sobotu!

štvrtok, 01.06.2023

Štvrtý zápas o 3.miesto v Extralige vodných pólistov lepšie zvládol ŠKP Modrí Draci Košice a na zápasy je stav vyrovnaný 2:2. O majiteľoch bronzu sa rozhodne v sobotu!

V stredu sa na košickej krytej plavárni hral v poradí štvrtý zápas v Extralige vodných pólistov medzi ŠK Hornets Košice a ŠKP Modrí Draci Košice. V sérii hranej na tri víťazné stretnutia viedli zverenci trénera Karola Bača mladšieho 2:1 na zápasy a k dispozícii mali mečbal.Ich súper však dekoráciu jednoznačne odmietol a po výhre 11:7 vyrovnal stav série na 2:2. Nie je bez zaujímavosti, že v tejto sérii v domácom bazéne vždy vyhráva v týchto zápasoch ten, kto je vedený ako ,,hosťujúci tím."

A ako vyzeral samotný zápas?

Po úvodnom nevydarenom útoku sršňov padáčik súpera kryl v bráne Balogh a po rohu jeho spoluhráči úspešní neboli. Naopak, vylúčený bol Tabačar a zverenci Tomáša Brúdera išli do vedenia 1:0 po góle Afanaseva. Ďalším vylúčeným hráčom bol u sršňov Tomáš Bačo a v posledných sekundách presilovky dal gól Horváth, ktorý zvýšil na 2:0. Následný protiútok ŠK Hornets nevyšiel a z protiútoku sa presadil gólovo Haluška a už to bolo 3:0. Následné vylúčenie Kleščinského ustáli sršni bez gólovej ujmy. 46 sekúnd pred koncom sa presadil strelecky Grutka a znížil na 3:1. Krátko pred koncom bol vylúčený Zolovčík, ale znova gól nepadol a presile sa ,,domáci" ubránili. Prvá štvrtina sa skončila výsledkom 3:1 v prospech ŠKP Modrí Draci Košice.

V druhom dejstve sa zaskvel peknou umiestnenou strelou Kopolovets a znížil z pohľadu jeho tímu na 2:3. Necelé tri minúty pred koncom polčasu bol vylúčený Zareva a Modrí Draci si vzali oddychový čas. Krátko po skončení presilovky sa presadil Horváth a ŠKP viedol 4:2. 93 sekúnd pred polčasom napriahol znova Horváth a dal svoj tretí gól - 5:2. Z následného protiútoku sa padáčikom blysol Binar a znížil na 3:5. Takýmto výsledkom sa skončil prvý polčas tohto stretnutia, ktoré sa hralo vo vynikajúcej športovej atmosfére.

V tretej osemminútovke bol vylúčený Marián Tkáč sršne si vzali oddychový čas. Navyše bol vylúčený po pár sekundách Afanasev a gólovo sa z uhla presadil Dani Bačo a znížil na 4:5. Po vylúčení Tabačara si Hornets vydýchol len na krátky čas, pretože o niekoľko sekúnd na to sa previnil Grutka a svoj štvrtý gól dal Horváth - 4:6. Na to reagoval gólom do odkrytej brány Kleščinský a upravil na 5:6. Na centri sa dokázal presadiť Juhász a dal siedmy gól Modrých Drakov - 5:7. Minútu a 50 sekúnd pred koncom napriahol Afanasev a dal ôsmy gól štvrtého tímu z poslednej edície Nordic Waterpolo League z uplynulého víkendu - 5:8. Krátko na to bol vylúčený Zareva a Afanasev dal deviaty gól nuž a z pohľadu ,,domácich" sršňov to vyzeralo už veľmi zle - 5:9. Takýto stav svietil na ukazovateli skóre po troch štvrtinách.

Čo priniesla posledná časť hry? Šiesty gól ŠK Hornets dal padáčikom Tomáš Bačo a znižoval na 6:9, súper však Tkáčom odpovedal a dal desiaty gól - 6:10. Následne bol vylúčený Miško a v presilovke Tkáč upravil na 6:11. Dve aj pol minúty pred koncom chytil Rajdoš pokutový hod Hirjakovi a na druhej strane strieľal Binar do žrde. Tomáš Bačo 85 sekúnd pred koncom znížil na konečných 7:11 a to je definitívny rezultát štvrtého stretnutia o bronz v Extralige mužov.

ŠK Hornets Košice vs ŠKP Modrí Draci Košice 7:11 ( 1:3, 2:2, 2:4, 2:2 )

Góly: T.Bačo 2, Binar. Kopolovets, Miško, Kleščinský a Grutka po 1 - Horváth 4, Afanasev 3, Tkáč 2, Juhász a Haluška po 1

Priebeh zápasu:

1. štvrtina: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3
2. štvrtina:2:3, 2:4, 2:5, 3:5
3.štvrtina: 4:5, 4:6, 5:6, 5:7, 5:8, 5:9
4. štvrtina: 6:9, 6:10, 6:11, 7:11

Zostava ŠK Hornets Košice:

1 Rajdoš, 2 Binar, 3 Kopolovets, 4 Schubert, 5 Kleščinský, 6 T.Bačo, 7 Miško, 8 D.Bačo, 9 Grutka, 10 Zareva, 11 Tabačar, 12 Zolovčík, 13 Balogh, 14 Bártfay

Zostava ŠKP Modrí Draci Košice:

1 Yunhlin, 3 Hirjak, 4 Suchý, 6 Afanasev, 7 Kolesár, 8 Orem, 9 Juhász, 10 Tkáč, 11 Haluška, 12 Horváth

Autor aktualityvodné pólo

Aktualizácia! Plavecké kluby - zvoľte si svojich zástupcov za svoju oblasť, ktorí vás budú zastupovať v sekcii a odborných komisiách!

Včera

Oslava plaveckého športu na Slovensku je pripravená - Slovakia Swimming Cup 2024 otvára v Šamoríne svoje brány!

21.10.2024

V prvom kole Svetového pohára 2024 v plávaní v Šanghaji pekné 2.miesto Nikolety Trníkovej - pre naše farby pódium a šesť finále!

21.10.2024

Uznesenie a hlasovanie VSSP č. SPF/2024/VSSP/U31/P

18.10.2024

Trojkolový Svetový pohár 2024 v plávaní odštartoval dnes v Šanghaji aj s našimi dvoma reprezentantkami!