logologo_small

V pondelok na MS v Budapešti boli v hre Nagy, Reichová a Solymosyovci. Ako sa im darilo?

utorok, 21.06.2022|Posledná aktualizácia 21.6.2022 07:28

Obe disciplíny na MS v plaveckých športoch v Budapešti má náš reprezentant Richard Nagy za sebou. Dnes sa predstavil v bazéne Duna Arény v disciplíne, ktorá je pre neho doplnkovou k disciplíne 400 metrov polohové preteky a to na 200 m motýlik a nakoniec obsadil výkonom 2:00,83 min 31. miesto, do semifinále išlo šestnásť najrýchlejších: ,,Pozeral som si jednotlivé medzičasy, plávalo sa mi tu celkom fajn, až na tú poslednú 50-tku a stalo sa mi vlastne skoro to isté, čo na OH len v bledo-ružovom. Trošku som vyhnil, ale je vidieť, že na túto 200-vku netrénujem, stále je to však pre mňa extrémne príjemná a zábavná disciplína, ktorú veľmi rád plávam, možno sa v nej niekam ešte posuniem, " prezradil nám Richard krátko po doplávaní. A aké má 29-ročný rodák zo Želiezoviec plány na najbližšie obdobie? ,, Dúfam, že pôjdem na majstrovstvá Slovenska tento víkend do Popradu, plánujem sa vrátiť do tréningového procesu a uvidím, čo ešte leto prinesie." Sedemnásobný plavec roka na Slovensku skončil na šampionáte v Budapešti v rozplavbách aj v disciplíne 400 m pol. preteky, tam obsadil celkové 20.miesto.

Dnes na MS v Budapešti mala svoju premiéru ďalšia naša reprezentantka v synchronizovanom plávaní Viktória Reichová. Vo svojej nabitej obľúbenej sólovej disciplíne, kde sa zúčastnilo až 28 sólistiek si Viktória vyplávala fantastické 16. miesto s tohtoročným druhým najlepším hodnotením s výslednou známkou 77,300 kde od finále ju delili iba 3 miesta! ,,Viktória má za sebou úspešný prvý polrok tejto sezóny, kde ukázala dominanciu vo voľnej sólovej zostave a dnešným výsledkom to len potvrdila. Svoju náročnú voľnú zostavu dnes predviedla výborne. Tento moment si veľmi vážime a užívame. Na nadchádzajúce ME, ktoré sa uskutočnia v auguste 2022 jej hnacím motorom bude vytrvalosť a bojovnosť, aby opäť predviedla výborný výkon s najlepším možným umiestnením, " prezradila nám jej trénerka Lívia Dullová-Allárová, ktorú doplnila Viktória Reichová: ,,Som veľmi rada, že som sa mohla prvýkrát zúčastniť tohtoročných MS, je to pre mňa skvelá skúsenosť, ktorú som doteraz nikdy nezažila. Som hrdá, že som mohla reprezentovať Slovensko a verím, že toto je len nový začiatok. Ešte som nemala možnosť vidieť moju odplávanú zostavu, takže ťažko sa mi bude hodnotiť môj výkon. Mrzí ma finálne umiestnenie, keďže som verila, že ostanem na 15. mieste. Naopak, beriem to ako skúsenosť a o to viac budem makať pred majstrovstvami Európy, kde by som svoje umiestnenie chcela výrazne zlepšiť."

Vo finále zmiešaných technických párov v synchronizovanom plávaní na MS v plaveckých športoch v Budapešti sme mali dnes od 14-tej hodiny zastúpenie v súrodencoch Jozefa a Silvii Solymosyových, ktorí nakoniec obsadili 10.miesto s bodovým ziskom 73,2881 bodu a postarali sa tak o prvé finálové umiestnenie celej našej výpravy: ,,To, čo sme chceli zlepšiť oproti kvalifikácii sme zlepšili, bodovo sme mali vo finále o niečo viac, ale mali byť ohodnotení na úrovni 75 bodov. Nie som spokojná s tým, že pár, ktorý skončil priečku pred nami nedostal ani v kvalifikácii, ani vo finále penaltu. Jasne totiž predviedli viac ako jednu povolenú vytláčačku. Na neudeľovanie penált sa sťažovali viacerí aj v iných disciplínach... Dnes si oddýchneme, od zajtra sa budeme venovať len voľnej zostave, v ktorej by sme vo finále tiež nemali chýbať, " prezradila nám krátko po finále zamyslená trénerka Ivana Solymosyová. I tak dobrá práca a gratulujeme.

Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávaniesynchro
Mohlo by vás zaujímať

Úvodný deň na MS Mladších juniorov v americkom Charlotte

Dnes

Dnes ráno štart ME v plávaní v Ríme aj s našimi želiezkami v ohni

Dnes

LIVE! O slovo sa hlási americký Charlotte a MS Mladších juniorov aj s našou výpravou!

Včera

Naši vodní pólisti v Šamoríne prehrali v príprave na ME s Nemeckom o 5 gólov

Včera

Slovenskí reprezentanti v bazénovom a umeleckom plávaní odleteli na ME do Ríma

Včera

VT mužov SR Bratislava 3.-12.8.2022

9.8.2022

VT A-ženy Košice (SVK) 10.- 18.8.2022

9.8.2022

Pred nami sú ďalšie dve kolá Slovenského pohára v diaľkovom plávaní,sťahujeme sa na východ

9.8.2022

Médiá: Naša plavecká výprava dnes odcestovala na ME do Ríma

8.8.2022

Bohatá fotogaléria - piate kolo SP v diaľkovom plávaní a MSR v DP na 5km, Bátovce

8.8.2022

Piate kolo SP v diaľkovom plávaní a MSR v diaľkovom plávaní na 5km - Bátovce! Výsledky a bohatá fotogaléria!

9.8.2022

Slovenskí vodní pólisti v príprave na ME porazili doma Slovinsko, v utorok v Šamoríne hráme s Nemeckom

8.8.2022

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK