V poslednom zápase v Terste rozhodoval 3x VAR, po prehre s Izraelom sme obsadili ôsme miesto

nedeľa, 24.01.2021|Posledná aktualizácia 24.1.2021 21:03

Slovenská ženská vodnopólová reprezentácia má za sebou vystúpenie na predolympijskej kvalifikácii v talianskom Terste. Po dnešnej popoludňajšej prehre s Izraelom 10:13 obsadili zverenky trénera Milana Henkricha konečné 8.miesto a podujatie ukončili so šiestimi prehrami. Z Terstu si postup na OH do Tokia vybojovalo Holandsko a Maďarsko.

V prvej štvrtine padli len tri góly, po využitej presilovke súperky išli do vedenia, ale na to dokázali zverenky trénera Milana Henkricha reagovať pekným gólom Natálie Peckovej, ktorá vyrovnávala na 1:1. 83 sekúnd pred koncom sa Izrael presadil ešte raz a tak po prvej časti viedol tesne o gól 2:1.

V druhej štvrtine sa podarilo našim dievčatám skórovať tri razy po sebe a po góloch Anastasije Halockej, Miroslavy Stankovianskej a Daniely Kátlovskej sme sa octili vo vedení 4:2. Na to ešte súperky dokázali reagovať gólom na 4:3, ale posledné slovo v prvom polčase si vzali naše dievčatá, keď Anastasija Halocká využila presilovú hru a stanovila polčasový stav na 5:3.

Anastasija Halocká bola v tomto zápase pri chuti a v 46.sekunde tretej štvrtiny upravila už na trojgólový rozdiel 6:3 a vyzeralo to s nami sľubne. Po využitej presilovej hre a následnom protiútoku dal však Izrael dva góly po sebe a znížil na 6:5. Katka Kissová pridala onedlho náš siedmy gól a znova sme sa ocitli v dvojgólovom vedení 7:5. V závere tretej štvrtiny sme však zaspali a naše súperky to dokonale využili, keď dokázali vstreliť tri góly po sebe a razom z hendikepu 5:7 sa ocitli vo vedení 8:7. Našťastie 42 sekúnd pred koncom Anastasija Halocká dokázala vyrovnať na 8:8.

V úvode záverečných ôsmich minút sme v oslabení inkasovali gól, na ktorý rovnakou mincou v presilovke dokázala odpovedať Natália Pecková a vyrovnala stav na 9:9. Žiaľ, od tohoto momentu sme dostali 4 góly po sebe a 54 sekúnd pred definitívnym záverom sme prehrávali 9:13. Dôležitým sa ukázal moment, ktorý nastal za stavu 9:10, keď sme dali vyrovnávajúci gól na 10:10, ale nakoniec ho rozhodcovia neuznali po vzhliadnutí VAR-u, pretože si vraj tréner Izraela bral predtým oddychový čas. Situácia, ktorá bola veľmi nepríjemná a ktorá mohla do istej miery ovplyvniť dianie v samom závere. V tomto stretnutí si rozhodcovia VAR pozreli dokonca 3x, čo sa naozaj vo vodnom póle stáva málokedy. Posledné slovo na turnaji v našich farbách mala Miroslava Stankovianska, ktorá využila presilovku a po jej góle nakoniec Slovensko prehralo s Izraelom 10:13 a to znamená pre nás definitívne ôsme miesto. ( foto: Marcel ter Bals )

SLOVENSKO vs Izrael 10:13 ( 1:2, 4:1, 3:5, 2:5 )

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim

21.3.2024

Naši juniorskí vodnopóloví reprezentanti na ME do Bulharska nepostúpili!

18.3.2024

Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní v bazéne a 1.kolo SP v DP v Žiline

17.3.2024

Kvalifikácia o postup na vodnopólové ME U19 v Lodži už od piatka, sledujte zápasy LIVE!