V prvom štvrťfinále LEN Challenger Cupu tesná výhra KVP Nováky nad SC Kreuzlingen

utorok, 28.11.2023|Posledná aktualizácia 28.11.2023 15:16

O víťazstve našich vodnopólových majstrov Slovenska nad súperom zo Švajčiarska rozhodol 16 sekúnd pred koncom zápasu gólom v presilovke Tomáš Bielik

KVP Nováky vyhral nad SC Kreuzlingen tesne o gól 15:14, odveta v bazéne súpera bude náročná!

Vodní pólisti KVP Nováky pôjdu do odvety štvrťfinále LEN Challenger Cupu len s jednogólovým náskokom. V sobotnom domácom súboji porazili zverenci trénera Petra Nižného švajčiarskeho majstra SC Kreuzlingen tesne 15:14, pričom po prvej časti svietil na ukazovateli remízový stav 2:2, no po polčase náš majster ťahal za kratší koniec 5:6. Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhom polčase, celkovo ich padlo 18. Tretiu časť hry vyhral KVP tenisovo 6:2, dostal sa po štyroch góloch po sebe do vedenia na 9:6, pred záverom viedol o tri góly 11:8. V posledných ôsmich minútach naši vodní pólisti vyhrávali 12:8 ale aj 13:9 a 14:10, no následne dal SC štyri góly po sebe a razom bol stav vyrovnaný 14:14. Víťazný gól nášho tímu dal v presilovej hre 16 sekúnd pred koncom zápasu Tomáš Bielik a tak sme súpera porazili 15:14. Odveta je na programe 9.decembra 2023 v bazéne súpera od 20,00 hod.

KVP NOVÁKY vs SC Kreuzlingen 15:14 ( 2:2, 3:4, 6:2, 4:6 )

Zostava a góly KVP Nováky:

Šimkovič 1, Turk - Cagalinec, Zaťovič 2, Hrivnák, Stehlík, Štanga, Dittmer, Bielik 3, Iliaš, Kováčik 1, Tisaj 4, Mihál 4

Autor aktualityvodné pólo

Aktualizácia! Plavecké kluby - zvoľte si svojich zástupcov za svoju oblasť, ktorí vás budú zastupovať v sekcii a odborných komisiách!

Včera

Oslava plaveckého športu na Slovensku je pripravená - Slovakia Swimming Cup 2024 otvára v Šamoríne svoje brány!

21.10.2024

V prvom kole Svetového pohára 2024 v plávaní v Šanghaji pekné 2.miesto Nikolety Trníkovej - pre naše farby pódium a šesť finále!

21.10.2024

Uznesenie a hlasovanie VSSP č. SPF/2024/VSSP/U31/P

18.10.2024

Trojkolový Svetový pohár 2024 v plávaní odštartoval dnes v Šanghaji aj s našimi dvoma reprezentantkami!