logologo_small

V sobotu to v Barcelone vypukne, baby držíme vám palce!

piatok, 11.06.2021|Posledná aktualizácia 11.6.2021 21:37

Slovenské akvabely Nada Daabousová, Chiara Diky a Diana Miškechová na olympijskej kvalifikácii v Barcelone (12.-13. júna) zabojujú o miestenky do Tokia. V súťaži dvojíc sa na OH 2020 predstaví 22 párov. Okrem domáceho Japonska už majú istú účasť Egypt, Kanada, Austrália, Čína, Ukrajina, JAR, Mexiko, Kazachstan, Španielsko a pretekárky Ruského olympijského výboru.

"Postupový kľúč je tvrdý. V Tokiu bude štartovať iba 22 dvojíc. Na OH 2016 v Riu de Janeiro, na ktorých súťažili Nada Daabousová s Janou Labáthovou, ich bolo 24. Jedenásť krajín už má Tokio vo vrecku, k nim pribudnú v Barcelone najlepšie tri z tímových zostáv. V súťaži párov bude v hre zostávajúcich osem miesteniek. Konkurencia je silná, bude to nabité," povedala pre TASR slovenská reprezentačná trénerka Nora Szauderová.

Jej zverenky sa v máji konfrontovali s medzinárodnou konkurenciou na ME v plaveckých športoch v Budapešti. Generálku na kvalifikáciu absolvovali počas uplynulého víkendu na podujatí v rakúskom Grazi. "Z európskych krajín budú rovnako ako v Budapešti našimi najväčšími rivalkami Švajčiarky, Nemky, Lichtenštajnky a Sanmarínčanky. Z juhoamerických Kolumbíjčanky a Brazílčanky. Karty ešte môže zamiešať Kórea. Pevne verím, že dievčatá zacvičia dôstojne a urobia maximum pre to, aby sa dostali na olympiádu," dodala Szauderová.

Olympijská kvalifikácia sa mala pôvodne uskutočniť už vlani v Tokiu, pre pandémiu koronavírusu ju však preložili na rok 2021. Na jar prišlo k ďalšiemu odkladu a Medzinárodná plavecká federácia (FINA) napokon rozhodla o presune dejiska z japonskej metropoly do Barcelony. V sobotu páry absolvujú technický program a kvalifikáciu voľných zostavy. V nedeľu popoludní je na programe finále voľných zostáv.

Fandiť môžete našim dievčatám pri sledovaní priameho prenosu na tomto linku.

Spracoval Patrik Pavelka
Autor synchro
Mohlo by vás zaujímať

Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní a Ružinovský plavecký maratón sa blížia

Dnes

Letný tábor synchronizovaného plávania

Dnes

Nominačný list / Majstrovstvá Európy juniorov v plávaní

Včera

VIDEO! Reportážny návrat k MSR juniorov a seniorov v plávaní

Včera

Slovenské akvabely nezískali miestenky do Tokia

13.6.2021

Majstrovstvá SR mladších a starších žiakov v plávaní v Šamoríne

11.6.2021

Slovenskú vodnopólovú sezónu 2020/21 oficiálne ukončili

11.6.2021

Nominačný list / 58. Settecolli

11.6.2021

Generálny kongres FINA v katarskej Doha zvolil nového prezidenta

7.6.2021

Záverečný deň MSR seniorov a juniorov v plávaní v Poprade

7.6.2021

10th Austrian Open v synchronizovanom plávaní v rakúskom Grazi

7.6.2021

Záver MSR v Poprade, LIVE!

6.6.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK