logologo_small

V stredu Nikoleta Trníková na MS v Budapešti na 22.mieste, synchronizované plavkyne celkovo 17.

streda, 22.06.2022|Posledná aktualizácia 22.6.2022 14:11

Slovenská reprezentantka Nikoleta Trníková sa v stredu na plaveckých MS v Budapešti neprebojovala z rozplávb do semifinále v disciplíne 200 m prsia. Časom 2:29,45 min obsadila v bazéne Duna arény celkovo 22. miesto. Devätnásťročná Trníková skončila v druhej z troch rozplávb na ôsmej priečke, keď za svojím slovenským rekordom z konca apríla tohto roka (2:27,54) zaostala o takmer dve sekundy. Na postup medzi elitnú šestnástku jej chýbalo 1,5 sekundy. Členku Považskobystrického plaveckého oddielu na šampionáte v Budapešti predtým klasifikovali na 200 m polohové preteky na 26. pozícii, v sobotu ju ešte čaká štart v disciplíne 400 m polohové preteky. Slovensko dnes malo okrem Nikolety Trníkovej v hre aj naše synchronizované plavkyne, ktoré v súťaži voľných tímov nakoniec obsadili 17.miesto s bodovým ziskom 75,0333 bodu. Do finále postupovalo 12 najlepších.( foto: FINA, MS Budapešť)

Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávaniesynchro
Mohlo by vás zaujímať

Úvodný deň na ME v synchronizovanom plávaní juniorov v Alicante

Dnes

Predseda klubu PVK Vrútky Dušan Kucharík:,,Kniha? Niečo úžasné, verím, že si v nej každý nájde to svoje!"