logologo_small

Varga po pauze prvýkrát v bazéne: ,,Nečakal som, že sa tak skoro dostanem do bazéna."

utorok, 19.05.2020|Posledná aktualizácia 20.5.2020 09:51

Dnes sa na bratislavských Pasienkoch uskutočnilo zaujímavé stretnutie nášho úspešného olympionika, triatlonistu Richarda Vargu a prezidenta SPF Ivana Šuleka s médiami. Po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu sa Richard opäť vrátil do bazéna. Prijal pozvanie prezidenta Slovenskej plaveckej federácie (SPF) Ivana Šuleka a po suchom tréningu si v utorok vyskúšal vodu v bratislavskej plavárni na Pasienkoch. Varga sa podľa vlastných slov cíti v ideálnej forme a teší sa na prvé preteky, ktoré by sa mali uskutočniť v septembri.

Varga si na tréning vybral dráhu číslo šesť, vo vode bol hodinu. "Ja sa chcem za túto možnosť poďakovať. Nečakal som, že sa takto skoro dostanem do bazéna. Bolo to veselé plávať napríklad s Tomášom Klobučníkom, ktorý bol v prvej dráhe. Je to iné plávať s niekým, ako keď som plával sám v jazere," uviedol Varga.

Slovenský reprezentant si mohol zatrénovať v bazéne vďaka pozvaniu od prezidenta SPF Šuleka, ktorý ho pozná z čias, keď sa Varga ako junior venoval iba plávaniu. "My sme začali robiť rozvrh pre našich reprezentantov a pritom som si spomenul aj na Riša. Nedávno v televízii hovoril o tom, ako sa pripravuje. Ja ho poznám z doby, keď iba plával, tak som sa mu ozval. Mimochodom bol to plavec, ktorý mal veľkú výdrž. Ostatní boli po náročnom tréningu na sústredení úplne vyčerpaní, on ešte večer lietal po izbách. Čas na prípravu na olympiádu do Tokia nie je dlhý, preto som mu túto možnosť ponúkol. Som rád, že to prijal," povedal Šulek.

Varga si v prvých týždňoch karantény doliečil zranenia, potom postupne si zvyšoval objemy: "V uplynulých šiestich týždňoch som sa udržiaval v kondícii viac, robil som aj plavecké cvičenia na suchu. Tým, že som mal tréning v uplynulých dňoch intenzívnejší, tým bol návrat do bazéna ľahší. Tým, že som predtým mohol viac bicyklovať, tak som si zvýšil výrazne objemy. Čo sa týka behu, to išlo pomalšie, pretože som bol zranený a dával som sa dokopy. Teraz už behám normálne, som asi tam, kde by som mal byť. Liečil som si predtým lýtkový a stehenný sval."

V septembri by sa mali rozbehnúť prvé medzinárodné preteky, Medzinárodná triatlonová únia (ITU) už športovcom poslala prvé informácie. "Dozvedeli sme sa, že by sa mal začiatkom septembra uskutočniť seriál MS v Hamburgu a Svetový pohár v Karlových Varoch. Preteky sa však nebudú počítať do olympijskej kvalifikácie a ani do svetového rebríčka. Ale mali by byť na špičkovej úrovni. Čaká sa na to, kedy budú môcť všetky krajiny cestovať, aby sme mali všetci férové podmienky. Takže záleží všetko od toho, ako sa bude vyvíjať situácia v ostatných krajinách," uzavrel Varga. ( foto: TASR, Martin Baumann )

Info o Richardovi Vargovi :

https://www.teraz.sk/sport/triatlon-varga-po-pauze-prvykrat-v-ba/468092-clanok.html?fbclid=IwAR3dcXtyHJA-NzxDS_RYKykVtTHU8BsRx55dWLWYAa57jazs4GL8Hxn_J7I

Stretnutie s médiami a s prezidentom SPF ivanom Šulekom v Bratislave na krytej plavárni na Pasienkoch:

https://www.youtube.com/watch?v=EXX5OBv907Q&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3rlvHtXfY4zgXoNNIc2yrqvFz-L77ilfWPKPiF_J3l5blEZy6BOXPj_Pc

Reportáž v Športových novinách na Markíze, v čase 05:35 min :

https://videoarchiv.markiza.sk/video/sportove-noviny/epizoda/28877-sportove-noviny?fbclid=IwAR20rGjV_eRMPGSenYzzkcL2FP9n_KNETjaSBQXPi3r5-Ay2bzeBwUt7PZ0

Richard Varga sa vrátil k tréningu, prijali ho plavci, reportáž na TA3 :

https://www.ta3.com/clanok/1183600/varga-sa-vratil-k-treningu-prijali-ho-medzi-seba-plavci.html?fbclid=IwAR1RAM9vSmxydta0Zk886NNMElORbazOij5bvs9Gz6a8R7u8O2g6VSUkCPESpracoval Patrik Pavelka
Autor SPF
Mohlo by vás zaujímať

Mentálne nastavenie športovca v karanténe, seminár s Petrom Bielikom

21.4.2020 | COVID-19, SPF, DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Rozhovor s prezidentom SPF Ivanom Šulekom pri príležitosti prvého roka vo funkcii hlavy SPF

17.4.2020 | SPF, DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Prezident SPF Ivan Šulek: ,, Neistota je náš najväčší spoločný strašiak, lebo športovci sú zvyknutí na určené termíny viac ako bežní ľudia."

14.4.2020 | SPF

Aktualizovaný rozpis tréningov našich reprezentantov v Bratislave

22.5.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Slovenskí plaveckí reprezentanti na Pasienkoch opäť trénovali

20.5.2020 | PLÁVANIE

Informácie pre členov SPF o víruse COVID 19 - Aktualizované!

20.5.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Po 50-tich dňoch celkom fajn pocit

14.5.2020 | VODNÉ PÓLO

Slovenský vodný pólista roka 2019 Tomáš Hoferica po roku v Reims naberá smer Miškolc

12.5.2020 | VODNÉ PÓLO

Ideme do vody!

7.5.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Ako ďalej ?

11.5.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Prezident SPF Ivan Šulek: ,, Akvabely vo vzduchu a plavci na gume sú nezmysel"

4.5.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Plávanie: MS v japonskej Fukuoke budú v máji 2022

4.5.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO