logologo_small

Viceprezident SPF pre plávanie Rastislav Bielik s iným pohľadom na ženy na materskej: ,,Manželku vyvážiť nemožným!"

štvrtok, 16.04.2020|Posledná aktualizácia 16.4.2020 19:51

Náš seriál ,, Pod rúškom s..." sa pomaly ale isto chýli k svojmu záveru. Dnes vám prinesieme zaujímavé postrehy z domácej liahne s viceprezidentom SPF pre plávanie Rastislavom Bielikom a tak nahliadneme spoločne do Rasťovej kuchyne.


Čo vám izolácia vzala a čo vám dala?

,,Po radikálnom nástupe koronavírusu a s ňou spojenej izolácii mi vzala veľké penzum práce v súkromnej oblasti. Bolo treba rýchlo stabilizovať prácu zamestnancom, spraviť opatrenia na najbližšie dni, aby sme to celé v kľude ustáli. Zavrela nám dve prevádzky a priniesla len kopu starostí a problémov. Ale s tým treba žiť a bojovať ďalej. Po izolácií sa vrátim silnejší.Na druhej strane mi priniesla viac času s rodinou. Pomáham manželke v bežných domácich prácach, hrám sa s deťmi, čítam články, aby som nevypadol z plaveckých kruhov. Dala mi úplne iný pohľad na ženy na materskej. Svoju manželku by som vyvážil všetkým možným aj nemožným ako to dokáže celé manažovať v čase, keď ja som v práci."

K čomu ste sa vďaka izolácii dostali, čo ste dlho odkladali, poprípade čo ste sa naučili?

,,Vo voľnom čase, keď deti spia, si dokážem pozrieť nejaký film, prečítať odborné články, ktoré sa momentálne len tak hrnú aj zo zahraničia tak aj od nás. V domácich podmienkach sa produkuje super literatúra. Poopravoval som pár domácich poškodení, vyupratovali sme celý byt až sa ligoce ako nový."

Ak ste doma, ako si krátite čas?

,,V domácej izolácií si krátim čas hraním sa s deťmi, veľa sa prechádzame v prírode, učíme sa tvary, nové slová a všetok voľný čas sa snažím investovať do nich. Spolu s manželkou si párkrát za týždeň aj zacvičíme, aby nám to kilečko nepribudlo, aj keď niekedy sám o sebe pochybujem, či to kilečko viac nenabieha.Spoznali sme opäť čaro spoločenských hier, na ktoré sme nemali čas počas bežného pracovného života a je to veľmi príjemné sa zahrať po dlhej dobe človeče, nehnevaj sa."

Chýba vám niečo z bežných každodenných maličkostí?

,,Chýba nám hlavne sociálny kontakt s kamarátmi a priateľmi. Snažíme sa dodržiavať nariadenia vlády, aj keď niekedy vonku deti privítajú spoločnosť kamarátov a rovesníkov. Udržať dve malé deti v byte počas slnečných dní nám dá veľmi zabrať. "

Aké programy počúvate a sledujete v rádiu, televízii, akú knihu čítate?

,,Rád si pozriem filmy z dnešnej produkcie, poprípade nejaký seriál. Snažím sa nečítať každodenné správy ohľadne momentálnej situácie, nakoľko je to už niekedy otravné. Pokým sa dá, skôr sa snažíme byť v prírode, mimo kontaktu ľudí."

Čo doma varíte?

,,Táto otázka u nás padne každé ráno, že čo budeme dnes variť. Prvé dva týždne odpovede lietali ako kúzelné triky z rukáva. Momentálne nám už fantázia upadá a odpoveď je v štýle, že - opäť toto. Ale jedálniček sa snažíme držať zdravý, obľúbené sú u nás cestoviny na rôzne spôsoby so zeleninou, alebo omáčkou. Potom si varíme klasické a rýchle recepty ako kura s ryžou, pečené mäso s nejakými zemiakmi a pod. Sem tam nám na stole pristane aj pizza, predsa nie každý deň máme chuť variť."

Ako riešite či predchádzate ponorkovej chorobe?

,,Musím povedať, že ponorke sa vyhýbam nakoľko manželka je úžasná žena. Deti nás dokážu tak zamestnať popri práci, že na ponorku už neostáva čas."

Kto, alebo čo je Vašou najväčšou oporou v týchto dňoch a ako to zvládate ?

,,Najväčšou oporou sú rodina a kamaráti, s ktorými si udržiavame kontakt buď cez telefón, alebo cez sociálne siete."

Z čoho máte najväčšie obavy?

,,Najväčšie obavy mám asi z toho, kedy sa táto situácia skončí, kedy začnú naši plavci opäť športovať a pripravovať sa na najväčší športový festival, ktorým sú OH v Tokiu.
Tak isto aj v podnikaní, čím dlhšie budeme mať zavreté prevádzky tým budeme mať väčšie straty."

Chodíte von? Ak áno kam a aké pravidlá dodržiavate?

,,Snažíme sa každý deň byť v prírode, behať, schovávať sa a blázniť sa. V okolí nášho bývania máme vinohrady, veľa lesov a prírody, jazerá a rozhľadne. Program si vieme prispôsobiť podľa toho o akú obtiažnosť túry máme záujem. Dodržiavame pravidlá vydané vládou SR, aj keď niekedy sa na pár úsekoch premávka celkom zhustí."

Čo by ste odkázali fanúšikom plaveckých športov na Slovensku ?

,,Treba v týchto časoch veriť a dúfať, že letné dni prispejú k zmierneniu tejto pandémie. Aby sa každý jeden človek držal mentálne zdravý a silný. Ak sa podarí toto dosiahnuť u každého človeka postihnutého koronasituáciou, tak dosiahne vnútorný kľud a bude odhodlaný vydržať až do konca. Všetkým želám hlavne veľa zdravia."


Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Slovenské vodnopólové reprezentantky vstupujú do boja o OH v Tokiu!

Dnes

Nikoleta Trníková s vylepšenými rekordami mítingu v Ženeve!

Včera

Slovenskí plavci majú za sebou takmer dva mesiace prípravy v Šamoríne

Včera

Nikoleta Trníková sa naplno sústreďuje na olympijský limit, ponuky amerických univerzít zdvorilo odmietla  

Včera

Nominačný list | Tréningová príprava 14.01.-22.01.2021 (juniorky)

15.1.2021

Majstrovstvá Slovenska v šamorínskej bubline v technických elementoch

15.1.2021

Blíži sa štart ženskej vodnopólovej olympijskej kvalifikácie v Terste

Dnes

Naše vodné pólistky snívajú svoj olympijský sen

13.1.2021

Synchronizované plávanie sa pripravuje na revolučné riešenie

13.1.2021

Ako sa v šamorínskej bubine darilo našim diaľkoplavcom?

Včera

Ako vyzerá oficiálny bulletin ženskej vodnopólovej kvalifikácie v Terste ?

Dnes

Uznesenie Rady SPF č. SPF/2020/R/U58/P

8.1.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK