VIDEO! Krásne finálové video z vyvrcholenia Slovenského pohára vo vodnom póle mužov

utorok, 14.09.2021|Posledná aktualizácia 14.9.2021 09:46

Vodní pólisti KVP Nováky sa po piatich rokoch tešia zo zisku Slovenského pohára. V domácom bazéne zvládli cez víkend všetky štyri zápasy vrátane nedeľného finálového proti obhajcom prvenstva z posledných dvoch ročníkov ŠK Hornets Košice. Nováčania vedení trénerom Petrom Nižným postúpili do finále zo skupiny po víťazstvách nad ŠKP Modrí draci, Topoľčanmi a aj vlaňajším finalistom Sláviou UK Bratislava. „Sršni“ takisto nezaváhali v A-skupine v Piešťanoch, kde postupne jednoznačne zdolali domácich, Olympiu Košice a aj Vrútky. V nedeľňajšom finále začali lepšie aj proti domácemu KVP, keď po polčase viedli 4:2. Hráči z hornej Nitry vyrovnali na 4:4 v polovici tretej časti, ale po góle Balogha Košičania predsa len viedli pred začiatkom poslednej osemminútovky o jeden gól. Záver však patril Nováčanom, ktorí dvoma gólmi otočili na 6:5 a hoci „sršni“ tri minúty pred koncom vyrovnali, 24 sekúnd pred koncom rozhodol o triumfe KVP ľavoruký Andrej Kováčik. Hornets tak tretí pohárový triumf za sebou nepridali, Nováky naopak vyhrali túto súťaž rekordný štrnástykrát v histórii. V súboji o bronz Slávia UK zvíťazila nad košickou Olympiou 13:5. Na piatom mieste skončil tretí košický klub ŠKP Modrí draci, na šiestom Piešťany, na siedmom až po penaltovom rozstrele Vrútky, ktoré zdolali Topoľčany.

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim

21.3.2024

Naši juniorskí vodnopóloví reprezentanti na ME do Bulharska nepostúpili!

18.3.2024

Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní v bazéne a 1.kolo SP v DP v Žiline

17.3.2024

Kvalifikácia o postup na vodnopólové ME U19 v Lodži už od piatka, sledujte zápasy LIVE!