logologo_small

Viktória Reichová v technickom sóle v Superfinále v Oviede piata v novom slovenskom rekorde!

sobota, 03.06.2023|Posledná aktualizácia 3.6.2023 14:44

Viktória Reichová v Oviede s bojom s chorobou, ale aj s ďalšou zmenou pravidiel nakoniec na piatom mieste v technickom sóle v novom slovenskom rekorde!

V španielskom Oviede sa od dnes do nedele koná Superfinále Svetového pohára v synchronizovanom plávaní. Po troch podujatiach, ktoré sa konali v kanadskom Markhame od 16.do 18.marca, vo francúzskom Montpelliere od 5.do 7.mája a v egyptskom Soma Bay od 13.do 15.mája 2023 je pred nami prehliadka toho najlepšieho, čo tento krásny šport ponúka. A my sme patrične pyšní na to, že aj Slovensko má v mori týchto hviezd svoje zastúpenie v podobe účasti 21-ročnej reprezentantky Viktórie Reichovej. Tá sa na tomto ostro sledovanom podujatí predstaví vo dvoch disciplínach a to v technickom sóle a vo voľnom sóle. Prvú disciplínu už má Viki z dnešného dňa za sebou a počínala si naozaj fantasticky a znova raz potvrdila, že patrí medzi absolútnu špičku v tomto športe. V technickom sóle štartovala ako piata v poradí z desiatich pretekárok a nakoniec so sumárnym bodovým ohodnotením 212,9333 bodu obsadila krásne piate miesto a to znamená navyše ďalšie vylepšenie slovenského rekordu, ktorý naposledy posunula Viktória na podujatí v egyptskom Soma Bay a už vtedy mal hodnotu 206,3791 bodu Pred ňou skončila Ukrajinka Fiedinová a na stupňoch víťazov prvá Japonka Inui (268,4217 bodu), druhá bola Španielka Casasová (239,9299 bodu) a na bronzovom stupienku sa umiestnila Kanaďanka Lamothe (239,5017 bodu): ,,S dnešným výsledkom som ako-tak spokojná. Neplávalo sa mi úplne najlepšie, keďže ešte liečim chorobu, s ktorou som sem, žiaľ, aj prišla. Posledné týždne sme sa s trénerkou snažili zmeniť obtiažnosť oboch zostáv najviac ako to len išlo.Nemilým prekvapením bolo, keď sme dva dni pred súťažou zistili, že sa doterajší systém hodnotenia znova mení a obtiažnosť už nebude hrať takú veľkú rolu ako doteraz. Na úkor týchto zmien a môjho, nie úplne najlepšieho zdravotného stavu, sme sa rozhodli obe zostavy zjednodušiť, čo nebolo veľmi ľahké, lebo takéto rozhodnutia bývajú veľkým riskom, ale v mojom prípade verím, že mi toto rozhodnutie bolo dobrým riešením, ako si aj po zdravotnom stave trochu “uľaviť”. Môžem len hádať, ako by som bez týchto zmien na poslednú chvíľu dopadla... Každopádne, zlepšila som si osobný a tak aj slovenský rekord v technickom sóle o 6,5542 bodu a hodnota rekordu je momentálne 212,9333 bodu. Dopočuli sme sa, že po skončení súťaže prídu ďalšie zmeny v pravidlách. Verím, že ich dajú vedieť dostatočne skoro, aby sme mohli pred MS vo Fukuoke všetko vypilovať. Zajtra ma čaká ešte voľné sólo, v ktorom sme robili taktiež zmeny. Dúfam, že sa všetko podarí, tak ako si želám," prezradila nám dnes večer z dejiska Superfinále Viktória Reichová. Doplňme, že zajtra pôjde Viki vo voľnom sóle podobne ako dnes o 11-tej hodine ako šiesta v poradí z desiatich.


Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitysynchro
Mohlo by vás zaujímať

Záver MS Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach s peknými výsledkami našej výpravy

4.9.2023

Úvodný súťažný deň na MS Mladších juniorov v Aténach!

31.8.2023

V stredu ostrý štart MS Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v gréckych Aténach!

29.8.2023

Mladé synchronizované plavkyne dnes odlietajú do Atén na MS Mladších juniorov!

28.8.2023

Vrchol ME juniorov v synchronizovanom plávaní v Portugalsku okorenený slovenským rekordom!

7.8.2023

Technický pár vo finále na ME na Madeire na skvelom piatom mieste!

6.8.2023

Piatok na ME juniorov v synchronizovanom plávaní na Madeire s peknými umiestneniami našich dievčat!

4.8.2023

Skvelý deň pre naše synchronizované plávanie na ME juniorov v Portugalsku!

4.8.2023

Úvodný deň na ME juniorov v synchronizovanom plávaní na Madeire

3.8.2023

Krásny výsledok mladého a ambiciózneho tímu na MS vo Fukuoke v disciplíne voľný tím

20.7.2023

MS v plaveckých športoch odštartovali vo Fukuoke, v hre boli naše synchronizované plavkyne. Ako sa im darilo?

14.7.2023

Štartujú MS vo Fukuoke! Chiara Diky a Lea Krajčovičová pred štartom: ,,Určite sme nervózne, ale viac sa tešíme ako myslíme na stres!"

13.7.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK