Víťazom Slovenského pohára vo vodnom póle mužov sa stala Slávia UK Bratislava, titul získala do klubovej vitríny po štvrtý raz

pondelok, 07.11.2022|Posledná aktualizácia 7.11.2022 13:48

Slovenský pohár vo vodnom póle mužov bol na programe počas soboty a nedele na bratislavských Pasienkoch. Tento ročník sa uskutočnil za účasti troch mužstiev, domácej Slávie UK Bratislava, ktorá SP zorganizovala a dvoch košických tímov - ŠK Olympia a ŠKP Modrí Draci. Hralo sa systémom každý s každým.

V úvodnom sobotnom zápase nastúpili proti sebe Slávia UK Bratislava a ŠK Olympia Košice a z výhry o štyri góly 14:10 sa nakoniec tešil domáci tím pod vedením trénera Dušana Holasa. Ten po prvej časti vyhrával už 4:1, keď dva góly dal Pieter, ten druhý z pokutového hodu a po jednom pridali Tkáč a Hansstein, za Olympiu znižoval Varga v presilovke. V druhej štvrtine Slávia zásluhou Balogha pridala piaty gól - 5:1, ale Grivalský kontroval na 5:2. Následne si vzal strelecké slovo Vrba a Slávia viedla 6:2.Po premenenom pokutovom hode a góle z hry, keď bol úspešný Pieter to už bolo 8:2. Varga na druhej strane síce znížil na 8:3, ale deviaty gól pridal Tkáč - 9:3, v presilovke Uhrin stanovil polčasový stav na 9:4. Dva góly Olympie po sebe v tretej časti, keď sa presadili Varga a v presilovke Uhrin znamenali zníženie na 9:6, na čo Pieter reagoval gólom na 10:6, rovnakou mincou oplácal Grivalský a znižoval na 10:7.72 sekúnd pred koncom Švec premenil výhodu presilovej hry v prospech Slávie UK a tá vyhrávala po troch častiach 11:7.V posledných ôsmich minútach padli po tri góly na oboch stranách a všetko dôležité sa zmestilo do záverečných štyroch minút. Kamlovovi sa podarilo uspieť po peknej strele na 11:8, no Tkáč v presilovke dal na 12:8. Motyl z pokutového hodu uspel na 12:9, ale v presilovke Valent a následne Pieter poslali Sláviu do vedenia na 14:9. 18 sekúnd pred koncom zápasu sa presadil gólovo Hurzhii a upravil stav na konečných 14:10.

Slávia UK Bratislava vs ŠK Olympia Košice 14:10 (4:1,5:3,2:3,3:3)

Góly: Pieter 6, Tkáč 3, Švec, Valent, Vrba, Hansstein a Balogh po 1 - Varga 3, Grivalský a Uhrin po 2, Motyl, Kamlov a Hurzhii po 1

Priebeh zápasu: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:3, 9:3, 9:6, 10:6, 10:7, 11:7, 11:8, 12:8, 12:9, 14:9, 14:10

Zostava Slávie UK Bratislava:

1 Turanský, 2 Lampart, 3 Švec, 4 Valent, 5 Jurča, 6 Tkáč, 7 Baranovič, 8 Kulcár-Szabó, 9 Vrba, 10 Pieter, 11 Hansstein, 12 Balogh, 13 Švikruha, 14 Dnistryan

Zostava ŠK Olympia Košice

1 Kovařík, 2 Šponták, 3 Theiner, 4 Grivalský, 5 Samofal, 6 Bodnar, 7 Uhrin, 8 Varga ml., 9 Motyl, 10 Diaz Dominguez, 11 Kamlov, 12 Fedko, 13 Frištyk, 14 Hurzhii

V druhom sobotnom zápase v košickom derby si sily zmerali ŠK Olympia a ŠKP Modrí Draci a v tomto meraní síl bol úspešnejší náš pohárový zástupca v Challenger Cupe, na ktorého čaká budúci týždeň cesta do Bosny a Hercegoviny. ŠKP Modrí Draci vyhral o päť gólov 15:10. Skóre stretnutia otváral v presilovke Uhrin a Olympia vyhrávala 1:0, ale po faule Grivalského súper vyrovnal z pokutového hodu Afanasevom a následne sa ujal vedenia po góle, ktorý dal Muzhychuk. Theinerovi sa podarilo vyrovnať na 2:2 a krátko na to po góle Hirjaka aj na 3:3. V poslednej minúte prvej časti hry dostala Olympia dva góly po sebe, najprv skóroval Dilý a ten druhý z pokutového hodu dal Afanasev a už to bolo 3:5. Bohatú štvrtinu na góly uzavrel presilovkovým gólom Motyl a znížil na 4:5. Vstup do druhého dejstva Olympii nevyšiel podľa predstáv, dostala dva góly po sebe a už to bolo 4:7, gólovo sa presadili z pokutového hodu Dilý a Tkáč. Grivalskému sa podarilo znížiť na 5:7, no 64 sekúnd pred polčasom dali Modrí Draci ôsmy gól Muzhychukom a po prvom polčase Olympia prehrávala s ŠKP Modrí Draci 5:8. V tretej osemminútovke z pokutového hodu dali Modrí Draci deviaty gól Muzhychukom, ale Grivalskému sa podarilo znova uspieť a znižoval na 6:9. Po dvoch ďalších presných zásahoch Modrých Drakov a po góloch, ktoré dali Dilý a Horváth to už bolo o päť gólov 6:11. V presilovke Varga dal siedmy gól - 7:11. A znova dva góly po sebe v sieti Olympie, keď sa presadil Afanasev znamenali jej deficit - 7:13. Posledné slovo v tejto štvrtine mal v presilovke Motyl a pred poslednou časťou svietil na ukazovateli skóre stav 8:13. V záverečných ôsmich minútach padli po dva góly na oboch stranách, po 14-tom góle v sieti Olympie, keď dal gól Hirjak, Varga upravil na 9:14 a na 15-ty gól Muzhychuka v presilovke pre zmenu reagoval Uhrin a tak Olympia prehrala s ŠKP Modrí Draci o päť gólov 10:15.

ŠK Olympia Košice vs ŠKP Modrí Draci Košice 10:15 ( 4:5, 1:3, 3:5, 2:2)

Góly: Theiner, Grivalský, Uhrin, Varga a Motyl po 2 - Muzhychuk a Afanasev po 4, Dilý 3, Hirjak 2, Tkáč a Horváth po 1

Priebeh zápasu: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:7, 5:7, 5:9, 6:9, 6:11, 7:11, 7:13, 8:13, 8:14, 9:14, 9:15, 10:15

Zostava ŠKP Modrí Draci Košice:

1 Kaľavský, 2 Muzhychuk, 3 Hirjak, 4 Suchý, 6 Afanasev, 7 Dilý, 8 Kolesár, 9 Juhász, 10 Tkáč, 11 Haluška, 12 Horváth, 13 Yunhlin

Zostava ŠK Olympia Košice:

1 Kovařík, 2 Šponták, 3 Theiner, 4 Grivalský, 5 Samofal, 6 Bodnar, 7 Uhrin, 8 Varga, 9 Motyl, 10 Diaz Dominguez, 11 Kamlov, 12 Fedko, 13 Frištyk, 14 Hurzhii

V jedinom nedeľnom zápase si to o titul rozdala Slávia UK Bratislava s ŠKP Modrí Draci Košice a zápas to bol mimoriadne zaujímavý, Dva razy išli Modrí Draci do vedenia v prvej časti hry, z pokutového hodu Afanasev otvoril skóre duelu na 1:0, ale Tkáč vyrovnal na 1:1. Na 2:1 poslal východniarov do vedenia Juhász, ale Vrba odpovedal vyrovnávajúcim gólom na 2:2 a tak sa aj skončila prvá štvrtina, ktorú poznamenalo veľa vylúčení. Druhá štvrtina vyšla domácej Slávii UK parádne, po góloch Hanssteina, v presilovke Baranoviča a v ďalšej presilovke Tkáča Slávia už vyhrávala 5:2. Juhászovi sa podarilo znížiť stav na 5:3, ale v polčase po góle Pietera predsa len domáci vyhrávali 6:3.Tretích osem minút ubrali strelci nohy z plynu a výsledkom boli len dva góly, po jednom na oboch stranách. Tkáč pridal siedmy gól Slávie, ale Kolesár znížil na 7:4. Nuž a v poslednom dejstve najprv Valent potešil fanúšikov Slávie gólom na 8:4, aby Tkáč za Modrých Drakov znižoval na 8:5, no posledné slovo si vzal 11 sekúnd pred koncom zápasu Tkáč a gólom na 9:5 stanovil konečné skóre stretnutia. Slávia UK Bratislava sa stala víťazom Slovenského pohára vo vodnom póle mužov 2022/2023 a tento titul získala po štvrtý raz vo svojej histórii.

ŠKP Modrí Draci Košice vs Slávia UK Bratislava 5:9 ( 2:2, 1:4, 1:1, 1:2 )

Góly: Kolesár 2, Afanasev, Juhász a Tkáč po 1 - Tkáč 4, Valent, Baranovič, Vrba, Pieter a Hansstein po 1

Priebeh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:7, 4:7, 4:8, 5:8, 5:9

1 Turanský, 2 Ševc, 3 Hruška, 4 Valent, 5 Jurča, 6 Tkáč, 7 Baranovič, 8 Kulcár-Szabó, 9 Vrba, 10 Pieter, 11 Hansstein, 12 Balogh, 13 Duga, 14 Slašťan

Lea Krajčovičová zvládla svoju premiéru v technickom sóle na ME na Malte!

Včera

Skvelý vstup našich mladých plavcov na ME juniorov v litovskom Vilniuse, Samo Košťál do finále z 1.miesta!

Včera

Náš voľný pár Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová obhájili na ME na Malte výsledok z minulého roka!

Včera

Lea Anna Krajčovičová na ME juniorov na Malte na 6.mieste vo finále vo voľnom sóle!

1.7.2024

V litovskom Vilniuse štartujú v utorok ME v plávaní juniorov!

1.7.2024

Mladší juniori zavŕšili sezónu prenikavým úspechom!

1.7.2024

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy na Malte, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková na krásnom 5.mieste vo svojom debute!

30.6.2024

Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová sa kvalifikovali do finále na ME juniorov!

30.6.2024

Lea Anna Krajčovičová postúpila do finále ME na Malte vo voľnom sóle!

30.6.2024

Štartuje juniorský šampionát v synchronizovanom plávaní na Malte aj s našimi dievčatami!

26.6.2024

Šampionátom vyvrcholila olympijská kvalifikácia, na OH bude štartovať Tamara Potocká a Matej Duša!