Vo finále ME juniorov v Belehrade na 50 metrov voľný spôsob Alexandra Hrnčárová štvrtá, Lillian Slušná na celkovom siedmom mieste. K medaile chýbal kúsoček.

štvrtok, 06.07.2023|Posledná aktualizácia 6.7.2023 19:03

Počas tretieho súťažného dňa sa na ME v srbskom Belehrade našim plavcom a plavkyniam nedarilo podľa predstáv. V disciplíne na 200 metrov znak sme mali dokonca trojnásobné zastúpenie, Daniela Mišúthová skončila časom 2:20,91 min. na 35.mieste, Stela Megelová bola 36-ta za 2:21,04 min. a do tretice Terézia Horváthová časom 2:23,79 min skončila na predposlednom 41.mieste. Richard Púček v disciplíne na 100 metrov motýlik zaplával 57,94 s a tento čas pre neho znamenal vyplávané 55.miesto. Z našich juniorov plával ešte Radoslav Polčič, ktorý na 50 metrov voľný spôsob obsadil delené 25.miesto časom 23,59 s.

A potom sme už boli svedkami dlhoočakávaného finále žien na 50 metrov voľný spôsob. Dve Slovenky nastúpili plece pri pleci, Lillian Slušná v dráhe číslo 1 a Alexandra Hrnčárová v dráhe číslo 2. Bolo to naozaj parádne a vzrušujúce finále, ktoré dvíhalo divákov v hľadisku ale aj pri počítačoch od začiatku až do konca. Z víťazstva sa tešila Sara Curtisová z Talianska časom 25,14 s, na druhom mieste doplávala Nina Sandrine Jazy z Nemecka za 25,38 s a na treťom Skye Carter z Veľkej Británie časom 25,41 s. Alexandra Hrnčárová dohmatla na štvrtom mieste len jednu jedinú stotinu sekundy od bronzu a od striebra ju delili štyri stotiny sekundy, jej výsledný čas bol 25,42 s. Lillian Slušná dohmatla za 25,54 s a obsadila celkové 7.miesto. Sú to krásne výsledky pre obe naše plavkyne na hranici osobných rekordov, chýbalo trošku športového šťastia, ktoré sa dnes ale usmialo na iné pretekárky. I tak obom mladým plavkyniam gratulujeme k predvedeným výkonom a ďakujeme za pekné finále pre slovenské farby.

Výsledky:

Autor aktualityplávanie

Medzinárodný vodnopólový turnaj Inter Cup 2024 - U16 v Přerove ovládli mladí Slováci!

30.4.2024

Začiatok semifinálových sérií v Extralige mužov bez prekvapení

29.4.2024

Dnes sa začne semifinále play-off extraligy vodných pólistov!

27.4.2024

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti