Vo štvrtok večer na ME v Belehrade v semifinále na 200 m prsia ženský súboj Trníková-Podmaníková!

štvrtok, 20.06.2024|Posledná aktualizácia 20.6.2024 15:46

DERI4640.JPG

Naše plavkyne Nikoleta Trníková a Andrea Podmaníková si na ME v Belehrade vybojovali vo štvrtok postup do semifinále na 200 m prsia. Trníková vo svojej hlavnej disciplíne dosiahla dnes čas 2:28,31 min, ktorý bol tretí najlepší zo všetkých štartujúcich v rozplavbách. Za najrýchlejšou Kristýnou Horskou z Česka zaostala o 86 stotín sekundy.

Medzi elitnú šestnástku sa v rovnakej disciplíne dostala aj Podmaníková, ktorá obsadila v rozplavbách celkovo 18. miesto časom 2:32,78 min. Do semifinále sa napokon dostala ako druhá náhradníčka a to sa jej na šampionáte stalo už po druhý raz. Obe naše reprezentantky sa vo štvrtok večer predstavia v prvom semifinále s plánovaným štartom o 19.07 h.

Do semifinále sa zo Slovákov vo štvrtok nedostali František Jablčník a Zora Ripková. Jablčník skončil v rozplavbách na 200 m voľný spôsob na 29. mieste výkonom 1:49,55 min, Ripková obsadila v disciplíne 100 m motýlik celkovo 22. priečku časom 1:01,25 min.(foto: Aniko Kovásc, European Aquatics)

Preteky sledujte LIVE v semifinále na stanici NOVA SPORT1 a aj na tomto odkaze:

Výsledky na linku:

Videá zo štvrtka a reakcie našich reprezentantov:

Autor SPFplávanieaktuality

Lea Krajčovičová zvládla svoju premiéru v technickom sóle na ME na Malte!

Včera

Skvelý vstup našich mladých plavcov na ME juniorov v litovskom Vilniuse, Samo Košťál do finále z 1.miesta!

Včera

Náš voľný pár Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová obhájili na ME na Malte výsledok z minulého roka!

Včera

Nominačný list | MEJ Viedeň, 11.07. - 14.07.2024, Viedeň/AUT

Včera

Lea Anna Krajčovičová na ME juniorov na Malte na 6.mieste vo finále vo voľnom sóle!

1.7.2024

V litovskom Vilniuse štartujú v utorok ME v plávaní juniorov!

1.7.2024

Mladší juniori zavŕšili sezónu prenikavým úspechom!

1.7.2024

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy na Malte, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková na krásnom 5.mieste vo svojom debute!

30.6.2024

Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová sa kvalifikovali do finále na ME juniorov!

30.6.2024

Lea Anna Krajčovičová postúpila do finále ME na Malte vo voľnom sóle!

30.6.2024

Štartuje juniorský šampionát v synchronizovanom plávaní na Malte aj s našimi dievčatami!