Vodní pólisti KVP Nováky s majstrovským hetrikom po penaltovej nervydrásajúcej dráme!

pondelok, 03.06.2024|Posledná aktualizácia 3.6.2024 14:37
DSC_0156.JPG

Starnonovým vodnopólovým majstrom Slovenska sa po 18-ty krát v ére samostatnosti a tretí raz po sebe stal KVP Nováky. Podobne ako vlani, tak aj teraz vyhral vo finálovej sérii nad Sláviou UK Bratislava 3:0 na zápasy. Navyše si v Šamoríne pod vedením trénera Petra Nižného prebral zlaté medaile a pohár bez čo i len jednej jedinej prehry.

Vodní pólisti KVP Nováky neprehrali v Extralige vodných pólistov viac než dva roky a dá sa povedať, že celkom jednoznačne vstúpili aj do finálovej série proti bratislavským Sovám, ktorá sa hrala na tri víťazné stretnutia. KVP vyhral doma úvodné dve stretnutia 16:8 a 17:13 a v treťom zápase si to namieril do Šamorína, ktorý sa stal v tejto sezóne prechodným domovom Slávie UK Bratislava. Nováčania vyhrali aj v treťom zápase finálovej série, ale na tretí bod sa museli poriadne nadrieť a ich víťazstve nakoniec rozhodla až úspešná realizácia pokutových hodov. V riadnom hracom čase sme po remíze 13:13 víťaza nepoznali, šťastena sa usmiala na tím KVP Nováky po sérii 5:4 a celkovej výhre 18:17.

Prvý polčas ostro sledovaného stretnutia priniesol vyrovnaný priebeh, v prvej štvrtine padli po štyri góly na oboch stranách a tak bol stav remízový 4:4. V druhom dali obidva tímy po jednom góle menej a po prvom polčase to bolo 7:7.V tretej štvrtine sa podarilo Sovám z Bratislavy dať súperovi tri góly a razom pred záverom svietil na ukazovateli skóre stav 10:8. Obhajca majstrovského titulu v štvrtom dejstve ale kopol do vrtule a po troch góloch po sebe to už bolo v jeho prospech 11:10. KVP sa to podarilo aj vďaka nestárnúcemu Jurajovi Zaťovičovi, ktorý vo svojich 41 rokoch za nepriaznivého stavu 8:10 skočil po prvý raz v tejto sérii do vody. Doplňme, že prvé dva domáce zápasy v nováckom NCVP sledoval len z tribúny a v treťom v Šamoríne bol až do spomínaného momentu len na lavičke. Bývalý skvelý slovenský vodnopólový reprezentant a rodák z Bojníc necelé dve minúty pred koncom zápasu skóroval a KVP viedol 13:12. Slávia si vzala oddychový čas a skúsený mazák na lavičke vodných pólistov z nášho hlavného mesta Dušan Holas poslal do poľa brankára Daniela Turanského, ktorý 19 sekúnd pred koncom vyrovnali po jeho presnom zásahu. Viac sa už v riadnom hracom čase neudialo a tak nasledoval rozstrel. A ako vyzeral? V úvodných štyroch sériách sa snajperi na oboch stranách nemýlili, tréner Peter Nižný následne urobil zaujímavý ťah a namiesto Adama Šimkoviča poslal do brány 39-ročného Michala Turka, ktorý zneškodnil pokus Jána Baranoviča a keď sa krátko na to presadil ďalší zo skúsených hráčov Igor Cagalinec, o majstrovi bolo definitívne rozhodnuté.KVP Nováky vyhral v Šamoríne nad Sláviou UK Bratislava 18:17 po rozstrele a získal svoj 18.titul majstra Slovenska. Je nutné dodať, že Nováčania sú v našom vodnom póle suverénnym rekordérom v počte majstrovských titulov. Ich súper, Slávia UK Bratislava sa do finále dostal 9-ty krát po sebe, ale prehral už po siedmy raz. V treťom zápase o bronz, ktorý sa hral tiež v Šamoríne vyhral v košickom derby ŠK Hornets nad ŠKP Modrí Draci o 4 góly 13:9, keď sa o všetkom rozhodlo v poslednej štvrtine, ktorú sršne vyhrali 4:1 a v celej sérii uspeli 3:0 na zápasy. Zverenci Karola Bača mladšieho sa tak svojmu súperovi revanšovali za minuloročnú prehru v sérii o tretie miesto. (foto:Milina Strihovská)

Tretie finále:

Slávia UK Bratislava vs KVP Nováky 17:18 po pokutových hodoch ( 4:4, 3:3, 3:1, 3:5 - rozstrel 4:5 ) - konečný stav série 0:3

Góly: Tkáč a Baranovič po 3, Hruška, Pieter a Balogh po 2, Turanský, Jurča, Dnistryan, Ďurák a Pieter po 1 - Cagalinec 5, Bielik a Tisaj po 4, Zaťovič, Šiatinský, Štanga, Kováčik a Vajda po 1

Tretí zápas o bronz:

ŠKP Modrí Draci Košice vs ŠK Hornets Košice 9:13 ( 5:4, 1:3, 2:2, 1:4 ) - konečný stav série 0:3

Góly: Hirjak, Varga, Haluška a Kaid ml.po 2, Juhász 1 - Barger 3, Tomáš Bačo, Dano Kleščinský,Zareva a Wawrek po 2, Binar, Tabačar po 1